Skocz do zawartości
tokarex pontony

Staw Rzęsa


MatiQ

Rekomendowane odpowiedzi

Długo tu nic nie pisałem, bo nie chodzę na ryby bynajmniej nie na Rzęse...

Pisaw ponoć 200kg na jeden staw i na drugi 200kg, więc kilka dni i po rybie...

A ludzi masa, ledwo idzie przejść..

Narazie będe to omijał z daleka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

No to ładna lipa, grabież zgodna z RAPR.

Tak szybko tego nie wyłapią, zakładając, że będą trzymać się limitów... Przy okazji "polowania" na świniaki ucierpi cały rybostan... O wiadrach byle jakiej zanęty nie wspominam. Szkoda takiej wody, jak dla mnie jest spalona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły mnie słuchy że w pierwszy po zarybieniu dzień wędkarze zrobili około 20 kompletów karpi. Prawda to?? Ja byłem wczoraj z nadzieją że cos sie uwiesi ale poza ładnymi płociami nic wiekszego nie miałem. czyżby już wyłapali?? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie byłem tam już dość czasu także nie wiem.

Ale to co zrobili z Rzęsa to z jednej strony super sprawa, zaś z drugiej nie.. Miejsce do girllowania, dużo ławek z stolikami, a dla wędkarzy zrobili stanowiska wędkarskie, tak to nic nowego :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, a nie chce Ci źle doradzić, jo teroz nikaj nie jeżdża;) Tzn, dziś byłem na stawie przed Rzęsą nałowić karasi na żywca bo w sobotę być może pojadę kajś dalej, teraz pływają u 200l wannie na strychu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tak se to czytom łod cołkiego poczontku i coś mi sie zdaje że z wos są ślonzoki jak ze mnie hajer przodowy , a po ślonsku to sie godo a nie "gada" to tak w ramach wyjaśnienio. Jak to jest? to społeczeństwo mo sie dostosować do jednostki czy jednostka do społeczeństwa? Zwracanie komuś uwagi jest strasznie nie taktowne , jak będzie zakładka łowiska Kaszubskie to też zwrócisz im uwagę? "Godołech,godom i byda godoł po śląsku.I moje"

"jo teroz nikaj nie jeżdża"-czy na prawde tak ciężko jest to rozszyfrować? czy to po prostu twój brak tolerancji i totalna niewiedza?

Kozii wygłupiłeś się i to FEST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jo se byda godać jak jo chca i nik mi nie bydzie rozkazywać?

Swoja kultura mom.

Może innym jest to ciynżko rozszyfrować? Tego tematu nie czytają te osoby co chytają na śląsku, abo na rzynsie ino nawet Ci coś są z innych województw? Tak jak jo.

Panowie być może z piątku na sobota wybierom się na nockę na Rzęsę, ciekawe jak będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sto pytań do!

Panowie, jak tam sytuacja na Rzęsie? Naprawiają coś jeszcze czy można spokojnie iść na ryby? Karp z zarybienia już wyłowiony? Presja duża? Bierze coś?

Chętnie bym tam pojechał z rana z odległościówką, ale nie lubię tak w ciemno.

Poza tym, w zeszłym roku porysowali mi samochód na "parkingu" :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem tam dawno z wędką, ale pobiegać byłem i powiem tak prace zostały ukończone, i nie podoba mi się to co zrobili z tego stawu... Teraz przypomina to park, na około ławeczki miejsca do grillowania. Ciszy tam nie będzie.. Co do ryb to coś tam pewnie zostało, wszystkiego na pewno nie wychytali. Presji nie ma, ludzi można na palcach u jednej ręki policzyć.

Z tymi parkingami to różnie bywa, nie tylko na rzęsie. Teraz zrobili nowy od tankszteli, ale czy jest on bezpieczny ?

Na Rzęse już chyba raczej nie pojdę teraz, zobaczymy. Teraz wakacje to cel Odra, od jakiegoś czasu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łowię wakacyjnie na Rzęsie bo mam w miarę blisko i jest na tym stawie choć cień szansy złowienia czegoś fajnego. Byłem 12.07, złowiłem tylko kilka krąpi których tam jest od zatrzęsienia, gorzej niż z sumikami karłowatymi których jest tam niewiele. Dzisiaj jeden wędkarz złowił karpia ~45cm, inni nie wiem, ja byłem na stawiku z karasiami. Przez nowe przepisy tracimy w sumie możliwość łowienia na żywca na Rzęsie: jedyną rybką w "żywcowym" rozmiarze jest tam okoń, który ma teraz wymiar do 15cm (co uważam za słuszne), natomiast wprowadzono absurdalny przepis zakazu łowienia na inne ryby niż z danego łowiska, więc teoretycznie nie można sobie przywieść karasi czy płotek z innego miejsca. Pozostaje liczyć na ogromne szczęście biegając pół dnia z batem albo nagiąć przepisy.

Po przebudowie nie jest źle, w sumie wysypano trochę żwirku żeby utrudnić ludziom wbicie podpórek, posiano trawę która jest już wydeptana, ale sam układ stawów się nie zmienił.

Nie mam tam pomysłu na te krąpie. Jeśli zakładam mały haczyk z pinkami lub ziarenkiem kuku to w 90% następuje szybkie branie krąpia. Przy haczyku 8, czyli dość dużym, zakładając kuku i pinki następują szybkie krótkotrwałe szarpnięcia (DS), a gdy wyjmuję to jest już samo ziarenko kuku bez robaków. Co ciekawe, gdy założyłem na ten haczyk 2 ziarenka kuku, to też krąpie się zapinały. Masakra jakaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie te choroby ryb są wyolbrzymionym tematem, tyle lat się łowiło na rybki z innych stawów i jakoś nie zauważyłem masowego chorowania i padania ryb. Żeby chociaż przepisy na podrywkę były luźniejsze, bo można łowić tylko na swoim stanowisku, co w niektórych przypadkach ogranicza szansę złowienia żywca niemal do 0.

Wracając do tematu: dzisiaj szczupaczek 52cm 1kg na karasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.