Skocz do zawartości
tokarex pontony

Stara Odra - Głoska - Brzeg Dolny


SQra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co możecie powiedzieć o starym korycie Odry na wysokości miejscowości Głoska ?

W poprzednich sezonach jeździłem tam często ale tylko na spinning z rezultatami dość dobrymi - kilka większych sandaczy w okolicach 70 cm jeden 90cm, kilka boleni, ładnych szczupaków, okoni...

A jak tam z białą rybą bo jakoś nigdy nie pytałem żadnych grunciarzy, pomijając to ze nie wielu spotkałem tam przez ostatnie 2 lata, był ktoś tam w tym roku ? Coś się dzieje ?

goska.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
przynęty na klenia   Dragon

2 Okonie na feedera, 3 na spina i 3 krótkie szczupaki na kopyto. Gdzie się podziały leszcze, płocie, jazie :roll: Ogólnie krajobraz po wielkiej wodzie dość mocno zmieniony, doszedłem ze spinem do samej Odry a tam mocno podmyte brzegi, tony piasku na główkach a na drzewach masa śmieci. Ryby chyba jeszcze pływaj najedzone tym co przyniosła im wielka woda dlatego jest taka lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześc jestem tu nowy i mam juz pierwsze pytanie . Byłem łowić w starej odrze wyniki były znakomite więc tak :

13 leszczy po około 1.2 a nie które dochodziły do 1.5kg, rano brały na dendrobena a po 3 godzinach brały na białego

1 płoć spora na białego robaka

1 lin też spory -//-

6 jazi piękne duże -//- jeden na czerwonego

4 krąpie tez ładne

byłem tam o 6 bo szukaliśmy długo miejsce :sad:

Na normalnej odrze tak jak kolega wcześniej pisał krajobraz sie zrambał to znaczy bardzo zarośniete główki itp...

Bardzo mi sie podobało tam na starej odrze więc bede jechał jeszcze tam nie raz i wreście moje pytanie JAK DOJECHAĆ DO STAREJ ODRY SAMOCHODEM DO SAMEJ WODY ? gdy byliśmy dzisiaj tam to musieliśmy zostawic auto gdześ :mrgreen: i musieliśmy iść kawałek z buta :neutral:

i mam prośbe jak ktos wie jak tam dojechac autem do samej wody prosze oto żeby ktoś skopiował mój screen i narysował w paincie albo w czymś innym cienką linią droge do wody .

bardzo mi na tym należy więc bardzo prosze o pomoc Z góry dziękuje i pozdrawiam

post-10006-14544972624932_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

w poniedziąlek wybieram się znowu na stara odrę powędkować tylko że nie wieim jaki jest stan wody czy jej ubyło czy wzrosła .Gdy za 2 razem tam byłem to spadła woda ok 4 m więc nie wiem . prosze o szybką odpowiedż dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Byłem dziś na główkach poniżej przeprwy promowej. ja na ciężki spin, próbowałem jakiegos sandałka lub szczupaka trafić, ojciec z ultralightem za okoniem chodził. Nic. Kompletne zero, nawet zaczepy nie podniosły choć na chwilę adrenaliny :) 1,5h wytrzymałem wiało niemiłosiernie więc odpuściłem sobie. W tym roku ryby w Odrze się potopiły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kolesie byli w piątek od 11 do 16 w 3 osoby. Jeden z paprochami nałapał pełno okoni 15-40cm większośąć takich +25cm. Dwóch chodziło za sandaczem i trafili 5 sztuk - wszytskie miarowe a największy 77cm. Nie wiem czy tam jeździłeś ale jak ta miejscówka się wkręci to można sie zdziwić tak jak my 2 lata temu gdzie każdy w 4h miał ponad 10 sandaczy i każdy +50 do tego jest ładny szczupak - ojciec wyciągnął tam 98cm i 107cm w tamtym sezonie. Ostatnio byliśmy na początku października to pucha - kilka okoni na koniec na paprocha. Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolesie byli w piątek od 11 do 16 w 3 osoby. Jeden z paprochami nałapał pełno okoni 15-40cm większośąć takich +25cm. Dwóch chodziło za sandaczem i trafili 5 sztuk - wszytskie miarowe a największy 77cm. Nie wiem czy tam jeździłeś ale jak ta miejscówka się wkręci to można sie zdziwić tak jak my 2 lata temu gdzie każdy w 4h miał ponad 10 sandaczy i każdy +50 do tego jest ładny szczupak - ojciec wyciągnął tam 98cm i 107cm w tamtym sezonie. Ostatnio byliśmy na początku października to pucha - kilka okoni na koniec na paprocha. Zobaczymy...

wiem jak tam jest z okoniami ;) kilka lat wstecz z kolesiem nalapalismy 150 sztuk tak 150 ;) i tez rozne wielkosc ;) nienastawialem sie tam nigdy z wieksza guma bo nie bylem tam jesienia lecz zawsze na wakacje :) jak bys mial next razem jakies miejsce wolne to chetnie bym sie zabral ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie za długo nie pomachaliśmy wczoraj bo zaczęło mocno padać ale coś tam rzeczywiście się ruszyło. Ja miałem kilka okoni bo chodziłem z paprochami. Kolega z ojcem złapali po jednym sandaczu +70 cm. Było jeszcze dwóch spiningowców - mieli 2 sztuki +75cm a przy ujściu siedział dziadek z uklejami z gruntu i miał w siatce jednego sandała około 60cm i szczupłego spokojnie ponad 85 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dało rade dojechać nad samą wodę, teraz trzeba zostawić auto przed takim rowem jakieś 200m od miejsca gdzie zaczyna się stare koryto. Można kombinować wałem bo jest w połowie drogi wjazd na niego ale czy da rade póżniej z niego zjechać omijając ten rów to nie wiem. Ja bym nie ryzykował tym wałem szczególnie że na tej normalnej drodze jest tam teraz takie błoto że gdyby nie to że mamy audi w quattro nie było by szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ryb nie zabieram więc nie wiem ale jak ostatnio zapytalem jakiegoś dziadka po co mu ten szczupak i sandacz w siatce skoro ta ryba śmierdz to powiedział że jest lepiej niż w poprednich latach i jak poleży długo w soli to da się zjeść :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SQra czy możecie polecić jakąś miejscówkę (jeśli nie to chociaż stronę, z której warto się ustawić? Planuję tam wypad w niedzielę rano, z nastawieniem (1 leszcz, płoć na kosz +2 z gruntu na żywca..) Będę tam pierwszy raz.

z góry dzięki i pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SQra czy możecie polecić jakąś miejscówkę (jeśli nie to chociaż stronę, z której warto się ustawić?

My z regóły siadamy na główkach. Osobiście wybieram trzecią główkę licząc od początku koryta idąc w stronę ujścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek dzięki SQra za podpowiedź co do miejsca. Usiedliśmy dziś na 3 główce. Ja z nastawieniem na białą rybę (feederki) a znajomi na żywca. To małe stare koryto przeżywało dzisiaj totalne oblężenie! Każda główka zajęta, spiningiści co chwila wymieniali się miejscami przeczesując zbiornik wzdłuż i wszerz. Presja wędkarska nie przełożyła się jednak na wyniki.

Feeder to leszcz, 2 średnie płotki, poza tym drobnica (mase drobnicy skubiącej przynęty z opadu, łapanie na pinkę czy białego traciło chwilami sens). Dopiero czerwony robak podpięty kuku lub sama kuku dawały szansę na coś ciekawszego.

Znajomy na bata cwiczył płoteczki i ukleje, na drugiej wędce feederku wyciągając co jakiś czas małe płoteczki. Co ciekawe po jednym z takich brań wyciągnął szczupaka +75cm na czerwonego robaka, ryba zapieta normalnie, na przyponie 10mm "chodziła" ponad 10min.

Drapieżniki nic nie robiły sobie z obok postawionych gruntówek i spławikówek z żywcem (w sumie było nas 4 osoby). Ten szczupły był jedynym drapieżnikiem tego dnia.

Jeszcze na ujściu, wędkarze wyciągnęli jednego małego sandacza i to byłoby chyba na tyle.

Co do auta, to rzeczwywiście kiepska sprawa. Po pierwsze dojazd fatalny (błoto) i odległość do pokonania spora. Auto pozostawione "samopas" ma duże szanse na niemiłą niespodziankę, tym bardziej że nie ma szans na kontakt wzrokowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam. Odświeżę trochę temat. Wybieramy się z kolegą pierwszy raz na to starorzecze. Z tego co wiem można dojechać samochodem pod sam wał mniej więcej na wysokości ujścia starorzecza jadąc od Kobylnik, tam zostawić samochód i się przejść. Patrzyłem na mapie i zastanawia mnie czy można tam dojechać od drugiej strony. Na zdjęciach satelitarnych widać drogę idącą wzdłuż jakiegoś rowu.

Pytanie czy da radę tam przejechać i zostawić samochód lub przejechać przez wał?

Chodzi mi o drogę która zaczyna się w tym miejscu

Droga

Ewentualnie jakieś inne wskazówki jak i gdzie tam najlepiej dojechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dojazd nawet tylko do wału, może kosztować wizytą w nadleśnictwie Miękinia i mandacik -radzę zostawiać samochód przed lasem ,ewentualnie dojazd do nowego mostu (w budowie) i z buta 20 min.

Co do oblężenia niedzielnego przez łowiących na spining - były zawody okręgowe z 50 osób startujących :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.