Skocz do zawartości
tokarex pontony

Chrząstawa koło Wrocławia.


Booseib

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

hey ja nie bylem ale znajomi jeżdżą , karp bierze na 3 stawia (najnowszym) on jest najpłytszy ,woda szybciej sie nagrzała i ryba tam żeruje , można tez połowic na stawie po lewej od wjazdu , ważne żeby odpowiednio dobrać zanętę i przynętę widziałem tam sytuacje gdzie dwóch wędkarzy siedzących kolo siebie mieli całkiem rożne wyniki , na karpie sprawdza sie zanęta truskawkowa można nabyć na miejscu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrząstawa to specyficzne miejsce, wujek był w tamtym roku tak w tym okresie i na robaki połapał kolo 12 karpi, obok niego łapali na coś innego (chyba kuku) i ani brania, wiec dużo trzeba tam eksperymentować, pozatym trza wiedzieć kiedy właściciel karmi rybki, najlepiej tam jeżdzić w środku tygodnia. Zgadzam się z kolegą że rybki najlepiej biorą po lewej i na tym 3 stawie ( choć na 3 stawie to biorą najlepiej we wrześniu gdy woda jest nagrzana) Teraz polecam staw po lewej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

odświeżę może tego starego kotleta.

Byłem ostatnio w chrząstawie, podczas tych "zawieruch" i się źle łapało... kilku grunciarzy na każdym stawie, kilku chodziło z cięższymi blachami, a ja osobiście próbowałem na twistera z ciężką gumką.

Chciałbym poznać Wasze opinie co do drapieżników na tych zbiornikach.

Jest coś ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

: dzisiejszy wypad na lód w pięciu chłopa , na miejscu byliśmy o 7,30 temperatura minus 21 normalnie masakra , po wywierceniu dziur mam dość, nie czuję palców rąk siadam i dopiero po dwóch kubkach herbaty z prądem :mrgreen: rozkładam manele , ochotka zamarza w locie , do dziur sypiemy dżokersa i co chwilę rozbijamy lód w dziurach , na początku na spławik nie widać było brań, kolega na mormyszkę wyciagnął okonka , potem padło jeszcze ( w sumie na pięciu) 9 płotek wszystkie powyżej 20cm. dwa okonie i jeden jazgacz , siedzieliśmy do 12 na powrocie pojechaliśmy zobaczyć na drugie barki , parę osób siedziało ale z marnymi efektami więcej ludzi jeździło na łyżwach niż wędkowało . p.s. lód miał 40cm. grubości z pozdrowieniem Wasyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a czy moglibyście koledzy cos podpowiedziec o tych stawach bo byłem tam bardzo dawno na tym starym po prawej i raz na tym po lewej wyniki jakies tam były siedziałem na nockach to karpie sie wieszały teraz bym chciał sie tam wybrac na majówke na 3 dni i zasadzic sie na karpia i tu własnie moje pytanie ile sie płaci teraz czy jest tam spokojnie na nockach cay wogule mozna łowic w nocy no najwazniejsze czy sa tam jeszcze karpiszony i amury i na który staw za wszystkie informacje bede bardzo wdzieczny, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio, z tego co wiem (info z 2011) nocek nie ma, karpiszony ponoć sa na stawie po lewej choc bez solidnej wiedzy o charakterystyce dna lub lodeczki z echo raczej ciężko bedzie , pyzatym jak będzie ładna majówka zjedzie sie tam kupa wiary,niedzielnych wędkarzy i o wypoczynku zapomnij jak masz do dyspozycji 3 dniowy wypad proponuje gdzie indziej najblizej nad odre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Bawiłem się spinem na tym stawie po lewej ale raczej w wakacje przy okazji weekendowego wypoczynku i rano (tak do 11) nim się ludzi najedzie trafiają się nieduże okonie i szczupaki. Większe pewnie tez są ale pomimo kilkukrotnego szukania nic nie trafiłem.  Co ciekawe koło mnie wędkarz który doskonale zna zbiornik łowił karpie z gruntu - przy mnie przez około 3h wyciągnął chyba 6 sztuk. Brania miał cały czas bez względu na porę i liczbę ludzi w wodzie. 

Ale znał zbiornik - rzucał daleko od brzegu na pewien stok podwodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.