Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

zestaw na bocznym troku z feederem


razer654321

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

ja mam pytanie jak to się ma do zwykłego paternoster, bo ostatnio coś często wyciągam splątany zestaw (przypon okręca się wokół żyłki na której jest koszyk) łowie na paternoster myślę że taki potrójny krętlik może pomóc bo przypon będzie trochę oddalony od żyłki z koszykiem i nie powinno się oplątywać, jednak jeszcze nie miałem okazji sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

razer654321 jeżeli lowisz na mulistym dnie to polecałbym ci sytem helikopterowy tzn. taki jak na zamieszczonym przez Ciebie obrazku, koszyk na końcu zwstawu, przypon na lince głównej mocowany do krętlika (krętlik na żyłce głownej), przed krętlikiem gumowy stoper. Zestaw nie powinien się plątać jeżeli haczyk będzie na wysokości koszyka.

Lapałem na paternoster, ale nie polecam tego rozwiązania, wymaga bardzo płynnego zarzucania zestawu co przy dalekich i mocnych rzutach jest dość trudne. Jeżeli dno nie jest bardzo muliste to moim zdaniem o wiele lepszym rozwiązaniem jest zwykłe, przelotowe mocowanie koszyka na żyłce głównej (do krętlika), zero splątan i bardzo dobra czułość zestawu.

Paternoster jest opisywany jako zestaw, który w pierwszym kontakcie ryby z przynętą stawia jej mniejszy opór niż zestaw z koszykiem montowanym przelotowo. Radziłbym spróbować obu rozwiązań, w moim przypadku sprawdził się zestaw z koszykiem montowanym przelotowo.

Oba zestaw są zdecydowanie lepsze i dają lepsze rezultaty w łowieniu od rurki antysplątaniowej. O wiele lepsza jest czułość zestawu i długość rzutu, mniej splątań (koszyk montowany przelotowo).

To co napisałem dotyczy wody stojącej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.