Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

muliste dno


oszolom87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy kombinowaliście kiedyś z zakładaniem kulki styropianowej na haczyk z przynętą w zbiorniku gdzie na dnie zalega trochę mułu (od kilku do kilkunastu centymetrów)? Od dwóch tygodni nęcę ziarnem i w weekend zamierzam wybrać się z feederkami i zastanawiam się jak wyeksponować przynętę żeby liny, karpie i leszcze miały ja jak na "talerzu" a chcę łowić na groch, kukurydze i robaki. Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jeżeli to woda stojąca to duży okrągły lekki koszyk załóż ... dość długi przypon ... i możesz poeksperymentować ze styropianem właśnie ... najważniejsze żeby przyneta nie zapadała się w mule podczas zarzucania bo wtedy to strzelam że styropian nawet nie pomoże ... POZDRAWIAM !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oszolom87, jeśli woda stojąca i łowisz lekko a zarazem blisko - do 30m, to możesz użyć koszyczka bez obciążenia. Za duży też być nie może, bo pod ciężarem zanęty zapadnie się w muł.

Poza tym sama zanęta w koszyku na taki zbiornik nie może być ciężka, bardzo ostrożnie namaczaj. Piszesz, że nęciłeś ziarnem, to daj ziarna do zanęty i będzie ok.

Co do przynęty, to mnie na takie okazje sprawdza się łowienie na włos, na dłuższym przyponie, tj. ok 45 cm. Dlaczego na włos? Bo łatwo założyć jedno ziarenko kuku, którym nęciłem i jedno pływającej kukurydzy np.

Traper corn puff

http://www.allegro.pl/item1012922481_traper_corn_puff_przyneta_haczykowa_wanilia.html

najważniejsze żeby przyneta nie zapadała się w mule podczas zarzucania

W momencie, gdy zestaw wpada do wody podnoszę kij wysoko, skręcam nadmiar żyłki i delikatnie opuszczam na dno, miękki tip feedera amortyzuje i jak zestaw jest na dnie, szczytówka prostuje się. Wtedy delikatnie napinam linke, podciąganie kończy się zagłębieniem w mule.

Próbuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

ku2yn, absolutnie odpada, podobnie jak koszyk do metody, mały kabanosik pva z pelletem zapięty za hak a na końcu pop up lub coś w tym rodzaju jak pisałem wyżej. PVA i pellet, to nie są rzeczy wyłącznie zastrzeżone dla karpiarzy. Podobnie kulki pop up, przecież można je przyciąć odpowiednio do potrzeb i z jednej zrobić cztery...

Odległość pomiędzy koszykiem/ciężarkiem powinna być większa niż 20 cm przy takim dnie. Cumel i metoda to łowienie "na sztywno" i krótko, nie sprawdzi się w mule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam :smile:

Jeżeli to woda stojąca to duży okrągły lekki koszyk załóż ... dość długi przypon ... i możesz poeksperymentować ze styropianem właśnie ... najważniejsze żeby przyneta nie zapadała się w mule podczas zarzucania bo wtedy to strzelam że styropian nawet nie pomoże ... POZDRAWIAM !!!

ano właśnie... ostatnio łowię na "mulisto-trawiastym" jeziorku. Efekt taki sobie, przypon zwiększony z 20 na ok. 35cm. Wyciągam zestaw po dłuższym bezowocnym wyczekiwaniu, koszyk pusty, przynęta (ostatnio kukurydza i białe robaki) nie ruszona i w resztkach trawy. Boję się, że przy zwiększeniu przyponu do 50cm (albo więcej?) będzie mi się plątać zestaw, plus będzie gorsza sygnalizacja szczytówki. Ryzykować poplątanie i zwiększyć przypon? Ma ktoś podobne doświadczenia i mógłby pomóc?

Zacytowany pomsł ze styropianem jest świetny. Gdzie, przy haczyku jest mocowany? Wie ktoś gdzie sią jakieś szkice mocowania?

serdecznie pozdrawiam, będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneta, czyżbyś mimo powodzi myślała nad wypadem na rybki? :smile:
myślisz że cała polska jest pochłonięta wodą i pogrążona w tragedii ? chyba za dużo telewizji oglądasz :smile: . ja byłem prawie cały zeszły tydzień na rybach - mieszkam na śląsku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie, przy haczyku jest mocowany?
Nie przy haczyku ,a na haczyku ,np jeden biały mała kulka styropianu plus biały i zakończone kuku ,zeszłoroczny hit u mnie na leszcza [rzeka] to biały +styropian+czerwony+ zakończenie dwoma białymi ,zmiana ułożenia robali skutkowała brakiem brań :wink: ale to były cwane leszcze :lol::lol::lol: .Nalezy kombinować jak i z długością przyponu tak samo z robakami na haczyku .gdzieś mam nawet fotkę jak znajdę to zapodam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie, przy haczyku jest mocowany?
Nie przy haczyku ,a na haczyku

ok. Przed chwilą zobaczyłam te kulki proteinowe, świetna sprawa. Spytam u nas w wędkarskim czy mają na stanie. Fajnie, że do was zajrzałam, choć tyle lat "bez netu" łowiłam :smile:

Nalezy kombinować jak i z długością przyponu

kombinowałam :grin: 15 cm, to drobnica brała częstsze, ładne brania. Przy 35-40cm zdecydowanie mniej brań... i tylko jedna płoteczka 22cm "się załapała". Bałam się ryzykować z dłuższym przeponem, bo rozplątywać nie znoszę, a bałam się że dłuższy będzie plątać.

Nalezy kombinować jak i z długością przyponu tak samo z robakami na haczyku .gdzieś mam nawet fotkę jak znajdę to zapodam.

fajnie by było jakbyś znalazł, dzięki z góry :grin:

powódź powodzią, burza burzą (wąglówki nie mam :wink: ), mróz mrozem, jam "wędkarka" pełną gębą :grin: A i łowię wyłącznie na jeziorku, ostatnio w Jordanowie "na wapnach".

A na serio, to Słubice na razie się trzymają, oby tak dalej. Fala kulminacyjna ma przyjść tej nocy, trzymam kciuki aby zrobiła jak najmniej szkód.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.