Skocz do zawartości
tokarex pontony

Bajkał koło kamieńca wrocławskiego.


jaro35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów wędkarzy , chciałem zapytać jak długo może trwać tarło leszcza na tym łowisku ?, pytam dlatego bo byłem z soboty na nidziele na rybkach i w nocy coprawda brania były ale ale bardzo delikatne nie można było ich prawie zaciąć , wynikiem tego padł jeden leszcz 55cm z gruntu na białego robaka , i dopiero gdy zobaczyliśmy jak lszcz się wycierał rono obok naszego stanowiska zaczeliśmy łowić na spławik efekt był taki że złowiłem 4 leszcze od 52cm do 58cm równiesz na białego , a brat złowił 2 sztuki mniej więcej tej samej miary na spining na małą blaszke obrotową na okonia więcej brań nie było , dodam tylko że 4 sztuki miały wysypke tarłową i dla tego pytam jak długo to potrwa ? bo mam zamiar wybrać się w niedziele i połowić zgruntu bo tak lubie , a nie kombinować a może łowił ktoś w tygodniu dajcie koledzy znać co tam słychać. Pozdrawiam Jaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Witam kolegów wędkarzy
Nie jestem pewny czy na takie miano zasługujesz :evil: i pisze to z całkowitą powaga .łowienie ryb w czasie tarła zasługuje na miano kłusownictwa i tak zresztą takich niby wędkarzy traktuje w realu .
a brat złowił 2 sztuki mniej więcej tej samej miary na spining na małą blaszke obrotową
Pewnie za oko ,ogon ,grzbiet .

Nie wiem czy wiesz ,ale gdyby nie wielka rzesza takich fanów pseudo wędkarzy ,którzy wykorzystują tarło do nachapania sie ryb ,mielibyśmy o wiele bardziej zasobne wody niż dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Maniek rozumiem pana zbulwersowanie, ale regulaminu i przepisów nie złamałem nie poto płace składki i jadę taki kawał drogi żeby wszystkie takie duże ryby wypuszczać jeżdze naprawde bardzo rzadko na rybki i nie zawsze coś złapie więc te kilka leszczy nie pszyczyni się do zagłady tej ryby , a wędkować lubie i lubie jeść te rybki. A co do sposobu w jaki brat złapał te swoje leszcze to powiem panu że złapały się pyszczkiem za kotwiczke wiem bo sam je wypinałem , a jak pan mi nie dowierza to trudno nic ztym nie zrobie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaro35 tu nie chodzi o to,że zabierasz rybę do domu żeby ją zjeść,a o miejsce i czas w jakim je złapałeś.Czy Ty tego nie rozumiesz?Jeżeli nie jesteś w stanie oprzeć się pokusie łapanie ryb gdy się trą pod Twoimi nogami to w 100% zgadzam się z mankiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaro widziałem to tarło bo sam jeżdżę na bajkal często i widziałem podobnych do Ciebie i jeden wniosek dla mnie łapanie ryb na szarpaka w tarle to zwykłe skur....stwo

wybrałem sie z zamiarem spiningowania i choc starałem sie uważać jak mogę to po zapięciu pierwszego leszcza za grzbiet dałem sobie spokój bo wole nic nie nałapać niz pokaleczyć rybę

po pierwsze łowienie na tarlisku jest wbrew przepisom pzw , jesli ktoś nie ma podstawowych odruchów humanitarnych i nie rozumie tego ze jak zwierzęta sie rozmnażają to nie odpowiednie jest wtedy ich dodatkowe meczenie to juz jego prywatna sprawa a tak naprawdę wychowania przez jego rodzicow ,a co najważniejsze czy nie lepiej popatrzeć jak te ryby pięknie za sobą gonią niz kluć je blachami i haczykami

a jak jests taki głodny to zapraszam do tesco czy innego reala kilo leszcza FILET!!!! po 7,99 zobacz ile zaoszczędzisz na zanęcie paliwie robakach i innych a i siedzieć nad ta woda nie musisz , nudzic sie i odganiać od komarów wogule

pozdrawiam wszystkich miesiazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

ja byłem w zeszłym tygodniu w weekend pt-nd nastawialem sie na sandacza ale nie chciał sie skusic na moj zestaw ,

za to białej ryby połapałem w dwójkę wyciągnęliśmy okolo 30 szt leszczy największe ok60cm i 10 okoni 20-35cm

UWAGA KOMARY pod wieczór nie usiedzi sie żadne offy czy nawet stanie w dymie nie pomaga na 1-2 godziny trzeba sie pochować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

byłem dzisiaj od 7 do 16 odgroma okonków ale wszystkie takie po 10 cm.

drapieznik szala jak zwarjowany ale na mój zestaw sie nie połakomił.

i kurcze nie moge złapac białej ryby(leszcz, płoc) koledzy poradzcie na co łapiecia tam leszcze bo ja jestem tam 3 raz w tym roku i zadnego nie moge wycharatac

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich ,mam pytanie czy łowi sie coś na bajkale ? bo mam zamiar się wybrać w tygodniu na nocke i dobrze było by wiedzieć jaką zanęte stosować na leszcza mam nadzieje że mi ktoś coś napisze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam kolegów możecie podpowiedzieć gdzie szukać najlepiej okonia na tym zbiorniku , wiem że może go tam dużo tylko chodzi mi o sprawdzone miejscówki ,chciałem łapać techniką na boczny trok,a może inna technika jest bardziej skuteczna na tym zbiorniku .proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno dobra miejscowka na okonia na bajkale jest na ujscu na odrze ;) polapalem tam okoni setki , a tak to ciezko powiedziec musisz rzucac boczny trok to dobra metoda ,chodz ja lapalem na ciezka glowke i riperka

bede musial sie niedlogo wybrac na bajkal porzucac na grobszy kaliber ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodz ja lapalem na ciezka glowke i riperka

ta ciężka główka to jakiej gramatury i na jakie kolorki Mariusz połapałeś ja ostatnio na Bajkale połapałem trochę sandaczy co prawda większość maluchów ale trafił sie jeden ponad 60cm biorąc pod uwagę to ze łowie z opadu od tygodnia(tzn mam odpowiedniego kija) uważam to za sukces :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno dobra miejscowka na okonia na bajkale jest na ujscu na odrze ;) polapalem tam okoni setki , a tak to ciezko powiedziec musisz rzucac boczny trok to dobra metoda ,chodz ja lapalem na ciezka glowke i riperka

bede musial sie niedlogo wybrac na bajkal porzucac na grobszy kaliber ;)

to jest jak jest wjazd na bajkał od kamieńca na prawo muszę się kierować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno dobra miejscowka na okonia na bajkale jest na ujscu na odrze ;) polapalem tam okoni setki , a tak to ciezko powiedziec musisz rzucac boczny trok to dobra metoda ,chodz ja lapalem na ciezka glowke i riperka

bede musial sie niedlogo wybrac na bajkal porzucac na grobszy kaliber ;)

to jest jak jest wjazd na bajkał od kamieńca na prawo muszę się kierować

kolo sklepu w prawo ;) i caly czas prosto juz ;)

miejscowek tam mam duzo swoich i najczesciej lowilem duzo okoni na ujsciu ;) a sandacze i szczupaki raczej na bajkale na swoich miejscach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.