Skocz do zawartości
tokarex pontony

Bajkał koło kamieńca wrocławskiego.


jaro35

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Kurcze jest oficjalnie na stronie PZW. Całkowity zakaz!!
Podrzuć linka bo nie mogę odszukać .
myslicie ze ktos kto ma łódz z silnikiem 200 km albo skuter bedzie się przejmował tym zakazem?jezeli nie bedzie kontroli policj i mandatów
Wystarczy telefon ,jak zbiorą parę razy to sie będą przejmować.

Komisariat Wodny Policji

ul.Wybrzeże Wyspiańskiego 39 b

50-370 Wrocław

tel. (71) 328-41-04

fax. (71) 340-44-83

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde dzwoniłem na komisariat wodny i oni nic nie wiedzą.Mówią że to jakaś bzdura. Wrocławskie PZW coś słyszało że Marszałek Województwa wydał taką decyzje ale dzisiaj nie ma Pana Napory a on najbardziej zorientowany. Policjanci powiedzieli że kiedyś PZW próbowało już zakazać tam silników ale nie maja do tego prawa. Dzwonie do Urzędu Marszałkowskiego jak się czegoś dowiem to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bukmacerek, w linku jest ZO Legnica i nic takiego tam nie ma .Natomiast dostałem linka do źródła i fakt jest faktem.

Uchwała Nr XXVI/231/10

Rady Powiatu Wrocławskiego

z dnia 22 czerwca 2010 r.

w sprawie zakazu używania na zbiorniku wodnym Bajkał, zlokalizowanym na działkach nr 783 i 787 obręb Kamieniec Wrocławski oraz na działce nr 560 obręb Gajków, gm. Czernica, jednostek pływajacych wykorzystujących do napędu silniki spalinowe

Na podstawie art. 12 pkt 11 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1592, Dz. U. z 2002 r. Nr 23 poz. 220, Nr 62 poz. 558, Nr 113 poz. 984, Nr 153 poz. 1271, Nr 200 poz. 1688 i Nr 214 poz.1806, Dz. U. z 2003 r. Nr 162 poz. 1568, Dz. U. z 2004 r. Nr 102 poz. 1055, Nr 167 poz. 1759, Dz. U. z 2007r. Nr 173 poz. 1218, Dz. U. z 2008 r. Nr 180 poz. 1111 i Nr 223 poz.1458, Dz. U. z 2009 r. Nr 92 poz.753, Nr 157 poz. 1241, Dz. U. z 2010 r. Nr 28 poz. 142 i 146, Nr 40 poz. 230) oraz art. 116 ust. 1 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. - Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2008 r. Nr 25, poz. 150, Nr 111 poz. 708, Nr 138 poz. 865, Nr 154 poz. 958, Nr 171 poz. 1056, Nr 199 poz. 1227, Nr 223 poz. 1464 i Nr 227 poz. 1505, Dz. U. z 2009 r. Nr 19 poz. 100, Nr 20 poz. 106, Nr 79 poz. 666 i Nr 130 poz. 1070, Nr 215 poz. 1664, Dz. U. z 2010 r. Nr 21 poz. 104, Nr 28 poz. 145, Nr 40 poz. 227) Rada Powiatu Wrocławskiego uchwala, co następuje:

§ 1. Zakazuje się używania na zbiorniku wodnym Bajkał, zlokalizowanym na działkach nr 783 i 787 obręb Kamieniec Wrocławski oraz na działce nr 560 obręb Gajków, gm. Czernica, jednostek pływających wykorzystujących do napędu silniki spalinowe.

§ 2. Zakaz nie dotyczy jednostek pływających, których użycie jest konieczne do celów bezpieczeństwa publicznego lub do utrzymania cieków i zbiorników wodnych.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehhe czyli co cały sezon jesienny łamałem zakaz a Policja do dzisiaj nic nie wie. Jakaś chora akcja.Ja uzyskałem numer do Pani Anny Krzywieckiej ze starostwa która jest odpowiedzialna za ten zakaz i w poniedziałek będę miał info czemu i dlaczego. Dzisiaj ma wolne więc dopiero w poniedziałek. Moim zdaniem to jest nie w porządku zakaz i po prostu nikomu się pomyśleć nie chciało. Tak trudno zezwolić małym silnikom i łódką wędkarskim używać silników no ale widać że u nas myślenie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Nie omieszkam zadzwonić i zdać relacji czego się dowiedziałem, ale najlepsze jest to że dzisiaj rozmawiałem z Policją z wodnego komisariatu i oni powiedzieli że nic takiego niewiedzą. Z tej uchwały wynika że już w zeszłym sezonie był zakaz a mnie osobiście kontrolowała Policja na Bajkale i nic!!!!!!! Jak zwykle bajzel!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzenie zakazu tyczy sie dlatego że zanieczyszczją środowisko. Wproadzili to żeby ukrucić wariatom którzy pływali na skuterach wodnych (od tego sie zaczeło). Policjanci niektórzy wiedzą niektórze nie wiedzą zgodze się z tym bo sam byłem świadkiem jak ściągali łódke z silnikiem spalinowym w listopadzei w 2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat z zanieczyszczaniem środowiska to się kompletnie nie zgadzam. Teraz silniki zaburtowe są praktycznie całkowicie szczelne i nic z nich nie cieknie(jak z Wietieroków), a jeśli chodzi o spaliny to bardziej zanieczyszczają powietrze auta i motory jeżdżące po Brzegu.

A tak sobie myślę że jakaś tablica informacyjna też by nie zawadziła na brzegu. Jutro dam znać po rozmowie z Autorką tego tajemniczego zakazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowie ze Starostwem. Zakaz został wydany na prośbę PZW!!!!! PZW miało oznakować teren że jest zakaz ale oczywiście nic nie zrobili. Najlepsze jest że w zeszłym tygodniu rozmawiałem z PZW i powiedziano mi że oni protestowali przeciwko temu zakazowi. Ręce opadają!!!!! Powodem był hałas. Wystarczyło by dać zakas powyżej jakiejś mocy lub ustawić znaki nawigacyjne A9 - zakaz wytwarzania fali oraz A18 - zakaz ruchów skuterów wodnych, no ale "stare herbatniki" z PZW pewnie nawet niewiedzą że istnieją jakieś znaki nawigacyjne na śródlądziu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest że w zeszłym tygodniu rozmawiałem z PZW i powiedziano mi że oni protestowali przeciwko temu zakazowi. Ręce opadają!!
No widzisz ,nawet Salomon by tu nie pomógł.Wszystkim nie dogodzisz.
Wystarczyło by dać zakas powyżej jakiejś mocy lub ustawić znaki nawigacyjne A9 - zakaz wytwarzania fali
Nie bądź śmieszny i naiwny ,na Odrze też obowiązuje zakaz wytwarzania fal i co ktoś go respektuje . :lol: Problem leży nie w zakazach tylko w kulturze korzystających z wszelkich środków pływających i napiszę to bardzo brutalnie musi zginąć człowiek aby ktokolwiek zauważył problem ,a bitwy i bijatyki nie raz na śmierć to codzienność.Nie kiedy złośliwość wodniaków jest zdumiewająca ,to jest zwyrodnienie w ludzkiej naturze ,w myśl kto jest silniejszy ten na prawie.co mnie najbardziej irytuje to wszelkiej maści pseudo instruktorzy ,od których młodzi ludzie powinni brać przykład zachowania kultury na wodzie ,a nie zachowania chamstwa .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety masz racja. Na chamstwo nic nie da rady. Jeśli chodzi o skutery to jestem ciekaw ile tych wariatów ma uprawnienia motorowodne, bo podejrzewam za może 20%. Ja jednak będę walczył o zmianę tego przepisu po dotyka wielu ludzi którzy nie są winni tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Koledzy ale można pływać na silnikach elektrycznych oraz samemu sobie wiosłować :lol: Kiedyś tablice były i szybko znikły. Wyobraście sobie że tam nawet stał kontener na śmieci i po jakimś czasie był w wodzie. Jak to możliwe???

Człowiek wszystko potrafi. Tak było z tymi tablicami nie wiem czy na złom albo poprostu komuś zawadzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primoo, na elektrykach można pływać tym bardziej na wiosłach , kontener widziałem w tamtym sezonie.

Bajkał jest na nieszczęście nas wędkarzy lubianym miejscem na weekendowe wypady okolicznej hołoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primoo, na elektrykach można pływać tym bardziej na wiosłach , kontener widziałem w tamtym sezonie.

Bajkał jest na nieszczęście nas wędkarzy lubianym miejscem na weekendowe wypady okolicznej hołoty

Dokładnie . Dlatego ja tam jeżdżę tylko na wiosnę i na jesień , lato można sobie odpuścić no chyba ,że ktoś lubi takie towarzystwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam Kolegów,

Odświeże temat BAJKAŁU. Byłem na zbiornuku w sobotę. Zajechałem z kolega samochodem o około 6.30. Ku naszemu zdziwieniu tuż przy wjeździe zastaliśmy około 40 samochodów i mase ludzi. Od razu zorientoaliśmy się, że będą zawody. Na nasze nieszczęście cała linia brzegowa (od wjazdu aż po koniec-jeszcze za kontenerami na śmieci) była zajeta na potrzeby zawodów. O zgrozo pomyśleliśmy. Na 60 oznaczonych stanowisk wędkarskich uczęszczanych przez zawodników było moze 25-30. Reszta pusta i wolniutka - niestety jakiś "herbatnik" z PZW obwieścił nam, że na okres zawodów stanowiska (nawet te puste) są niedostępne. Znaleźliśmy w końcu jedno jedyne stanowisko i w diabelnie trudnych warunkach (haszcze) rozpoczeliśmy wędkowanie. Przez 8h ani brania. Pinka i biały robak zawiodły. Pogoda piękna.

PS. Pozdrowienia dla "szlachciców z PZW" - nie po to płace duże pieniądze aby traktowano mnie wędkarza jak śmiecia. Woda jest dla wszystkich - nie tylko dla 'zawodników".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie po to płace duże pieniądze aby traktowano mnie wędkarza jak śmiecia. Woda jest dla wszystkich - nie tylko dla 'zawodników".

Popieram kolegę w 100%. łajzy co tydzień prawie zawody to potrafią robić ale tego syfu co po sobie zostawią to już im się nie chce posprzątać. Co z tego że jest kontener jak się d...py nie chce ruszyć i zanieść tam śmieci. Z roku na rok ta woda jest coraz gorsza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , te zawody akurat organizowało moje koło , ja nie brałem udziału ale wątpię żeby został syf po zawodnikach organizatorzy wyznaczają pare osób ktore po zawodach zostają i sprzatają , zawody wygrał wędkarz ktory nałapał ..... uwaga 0,5kg ryb;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to chyba było ostatnie 0,5 kg ryb w tej wodzie :)

na bajkale sa takie ryby o jakich Ci sie nie sniło trzeba umiec łapac i ryba musi brac!!

bajkał jest polaczony z odra wiec wszystko co jest w odrze jest na bajkale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.