Skocz do zawartości
tokarex pontony

Bajkał koło kamieńca wrocławskiego.


jaro35

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...

na zawody to chyba tylko z łódki bo jak z brzegu to lipa liście lecą i opadają na wodę więc przynęta idzie tylko chwilę czysta później liście się czepiają, druga rzecz to podczas nocki ani jednej ryby w pobliżu brzegu ani okonka ani płotki nic kompletnie nic. jak było ciepło to od groma małego bolenia pływało ale dopiero jak wyszło słońce a tak nic innego.powiem szczerze, że nawet nic na żywca nie da się złapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Czytając ostatni nr WW gdzie opisano rekordowego bolenia złowionego w Bajkale autor pisze, że w zasadzie planowali zasiadkę na karpia. I tutaj moje pytanie : czy w Bajkale są karpie? Czy jest sens się tam na nie zasadzać? Łowię tam dopiero od roku i ciągle poznaję ten akwen.

Z góry dziękuję za odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd też moje pytanie. Czytałem jakieś informacje o tym zbiorniku ale co wędkarz to inna opinia:) Zgadzam się z tymi co mówią, że to "Odra" ale wiadomo, że nie zawsze daje to podobne rezultaty. Ja lubię zasiadki karpiowe choc dopiero się tego uczę, a Bajkał ewidentnie przypadł mi gusty jeśli chodzi o miejsce:) Może od nowego sezonu przyłoże się lepiej do tego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam. Odświeżę trochę temat Bajkału. 22.03 planuję rozpocząć sezon gruntowy, może spławik i zastanawiam się czy ktoś z kolegów może już coś próbował w tym sezonie na tym zbiorniku na grunt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam, trochę odświeżmy temat,

Wybieram się tam na dniach z żoną i dzieckiem.

I żeby złapał bakcyla to chcę go zabrać w miejsce gdzie coś złowi, w grę wchodzi bacik i spławikówka, no i może ja na grunt coś rzucę.

Stąd pytanie jak teraz wyglądają efekty, ponieważ nie byłem tam 5 lat a zawsze mi się tam podobało.

Z góry dziękuję za info 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, speedy3457 napisał:

Witam, trochę odświeżmy temat,

Wybieram się tam na dniach z żoną i dzieckiem.

I żeby złapał bakcyla to chcę go zabrać w miejsce gdzie coś złowi, w grę wchodzi bacik i spławikówka, no i może ja na grunt coś rzucę.

Stąd pytanie jak teraz wyglądają efekty, ponieważ nie byłem tam 5 lat a zawsze mi się tam podobało.

Z góry dziękuję za info 😜

Byłem w sobotę, ale ze spiningiem. Okoń grasował,  przy trzcinach na lewo od cypla kręciły się na płyciźnie liny. Wędkarzy sporo ale byli też turyści z namiotami. Dopływ od Odry bardzo mocno zarośnięty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 11.07.2017 o 00:46, Gu_miś napisał:

Byłem w sobotę, ale ze spiningiem. Okoń grasował,  przy trzcinach na lewo od cypla kręciły się na płyciźnie liny. Wędkarzy sporo ale byli też turyści z namiotami. Dopływ od Odry bardzo mocno zarośnięty. 

Dzięki za info, ale jeśli mógłbym jeszcze zapytać to na spining miałeś jakieś uderzenia ?

Pozdrawiam 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
16 minut temu, Kri$$ napisał:

Czy ktoś w tym roku był już na Bajkale? Da się dojechać normalnym autem osobowym?

Byłem w tamtym tygodniu spokojnie dało rade dojechać- tylko droga przez Kamieniec jest zamknięta i objazd jest przez Dobrzykowice (korki się robią), woda klarowna z niskim stanem (przynajmniej wtedy), na samym bajkale nic się nie działo nawet drobnicy nie widziałem, ale za to dwa ładne ataki widziałem na odrze przy wejściu do zbiornika

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.  Jeśli chodzi o bajkał to można tam połowić tylko trzeba wiedzieć gdzie jest akutalnie ryba.

Ostatni wypad, w tamtym roku mimo, że znam ten zbiornik dobrze kosztował mnie równo 1000 zł u mechanika.  Wygięta belka i rolka jakaś pękła :<  i w sumie jechałem powolutku i dość lekko walnęło a mimo  to talka lipa :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Zdarzyło mi się ostatnio być dwa razy na Bajkale i połapałem. Sporo ładnych wzdręg, kilka leszczyków, okonków i dwa liny. Jeden 42cm i drugi 34cm. Wszystko na bata, także dobrze się bawiłem. Trafił się też jeden spory byczek. 

 

59760430_2224109404520047_8779316063906037760_o.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.