Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro Święte i jezioro Okonek /Kaszuby


Koniuch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W lipcu wybieram się na 10 dni wędkować na jeziorze Świętym. Znajduję się koło Kamienicy Królewskiej na Kaszubach. Niedaleko (jakieś 700m) znajduję się jezioro Okonek. Do jeziora Świętego wpływa rzeka Bukowina, która łączy też jedno jezioro z drugim (Kaszubskim). Jest tylko jeden problem, że nic nie wiem o tych jeziorach. Dlatego tu pojawia się moje pytanie. Czy ktoś z Was kiedyś był, łowił na jeziorze Świętym lub Okonku ? Z wielkim naciskiem na jezioro Święte. Jak się prezentują ? Jakie metody są tam najskuteczniejsze, jakie ryby przeważają itp. Po prostu chciałbym dowiedzieć się wszystkiego co wiecie o jeziorkach, bądź tej rzece. Mam jeszcze pytanie innego typu. Kiedy dwa jeziora połączone są takim jakby kanałem, to czy tam ryby lepiej grasują, biorą czy np, jakiś gatunek ryby woli takie właśnie kanaliki pomiędzy jeziorami ? Liczę na waszą pomoc i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon

Cześć. Może tego nie przeczytasz, ale napiszę. Jeziora świętego nie znam, ale znam okonek. Jest to jezioro prywatne. Dniówka kosztuje 12zł. W jeziorze jest dużo ryby - ładna płoć, okoń, szczupak, leszcz, lin, sum (ale mało go) i wpuszczony karp (ale nie taki malutki). Ogólnie ryba fajnie bierze, ale trzeba pamiętać o wymiarze ochronnym na karpia 40cm (podniesiony został po wpuszczeniu karpia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jezioro święte i kamienieckie są połączone z tego co wiem ryb jest tam dużo i ostatnio kamienieckie zarybili karpiami 0,5-1kg ale jest problem oby dwa te jeziora są skarzone woda śmierdzi szambem to i ryby tez a w smaku tez czuć szambo.A dniówka kosztuje na Kamienieckim 30zl nie wiem Jak nad świętym.Polecam jezioro okonek tanio i ryba jest i dobrze smakuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na okonku nie można łowić z łódki.Właścicielem a ile dobrze wiem jest Gmina ale dzierżawcą osoba o nazwisku Malek imienia nie pamiętam najlepiej pozwolenie kupić w ''Leśnym Zajeździe''jest Restauracja naprzeciwko jeziora(dokładnie przy końcu jeziora w stronę Lęborka po prawej stronie)miejsce najlepsze jest jak się zaczyna się jezioro jeśli będziesz jechał od strony Sierakowic dojeżdżasz do końca Pałubic będziesz miał mostek za mostkem ok 100m będzie po lewej okonek na zakręcie przed jeziorem będzie skręt w lewo w polną drogę z polnej drogi widać będzie okonek tam najlepiej łowić(z plażowiska) ryby:lin,płoć,węgorz,karp,sum,podobno szczupak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 1 year later...

Witam,

do wpisu Roberta dodam, że dzierżawcą j. Kamienickiego, Świętego, Mielonka oraz rzeki Bukowiny do młyna w Skrzeszewie jest Spółka Cywilna "Sandacz" Ostrzyce 26, 83-311 Goręczyno. Ryb dużo lecz płoć w 100% z czerniaczką pasożytniczą.

Właścicielem j. Okonek jest Gminna Spółdzielnia w Sierakowicach, natomiast dzierżawcą Mirosław Malek z Jelonka (dane kontaktowe łatwo znaleźć w internecie). Jeziorko zarybione, woda czysta, ryba smaczna. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam,

do wpisu Roberta dodam, że dzierżawcą j. Kamienickiego, Świętego, Mielonka oraz rzeki Bukowiny do młyna w Skrzeszewie jest Spółka Cywilna "Sandacz" Ostrzyce 26, 83-311 Goręczyno. Ryb dużo lecz płoć w 100% z czerniaczką pasożytniczą.

Właścicielem j. Okonek jest Gminna Spółdzielnia w Sierakowicach, natomiast dzierżawcą Mirosław Malek z Jelonka (dane kontaktowe łatwo znaleźć w internecie). Jeziorko zarybione, woda czysta, ryba smaczna. Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź.

Byłam w tamtym roku nad tymi jeziorami i jestem bardzo zawiedziona. Do jez, Świętego właściwie nie ma dostępu, a poza tym jest brudne. Natomiast jez. Okonek nie dość, że jest zupełnie przy ruchliwej ulicy to na dodatek ryby wcale nie brały.

Kocham Kaszuby szczerze, ale tym razem wczasy nie były udane.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.