Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
jak na razie tra sie średniaki właśnie takie ok50cm i co napawa mnie smutkiem bardzo mało leszcza sie u mnie wyciera dotąd .A to z roku na rok jest coraz gorzej ,kiedyś woda w Odrze sie gotowała podczas tarła .

Jedną z przyczyn może być presja wędkarska na odcinku Wrocław-Brzeg Dolny, w sezonie ciężko szpilke wsadzić, do tego mięsiarstwo :evil: co niestety często widze. A leszczy i innych ryb tak szybko nie przybywa.

Leszcz na tym odcinku wg mnie powinien mieć limit, okres ochronny też by się przydał.

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

właśnie zjechałem z całodniowego wypadu nad Odrę (miejscowość Uraz), stan wody podwyższony, spływało sporo śmieci, patyków, pni drzew!..

łowiłem na feederka, na haku rotacja: białe, pinka, pęczak, kukurydza..

bilans płotka, 4 leszcze 35-43cm czyściutkie, choć wokół tarło na całego, sporo wędkarzy pod "przykrywką" spławikowania ciągneło tarlaki spod brzegu..smutne, takich "wędkarzy" masa..jeden wynosił 7szt. 2-3kg leszczy (wszystkie wysypane).. na przeciwległym brzegu (od strony Prężyc)w trakcie dnia miejscówki przy trzcinach odwiedzane przez kilka osób podrzucających zestawy wzdłuż linii brzegowej 2-4metry i czesane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek i piątek siedziałem na kanale żeglugowym. Niestety lipa straszna. Brań praktycznie nie było. Jedynie w czwartek udało się złowić płoć z 25 cm i byczka. Uwiesiło się też z 10 okonków takich do 10 cm. W tym rejonie ryby mają chyba strajk.Wczoraj poszedłem ze spinningiem. Szczupak chyba szalał w wodzie ale na nic się nie skusił. Łowienie było utrudnione bo obniżył się stan wody i dużo syfu w wodzie było. Co zarzut to wyciągałem jakiegoś badyla lub liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

dziś odwiedziłem Odrę po sąsiedzku (niedaleko miejsca zamieszkania). 15-20.00 łowiłem na odcinku pomiedzy tamą na Kozanowie a ujściem Ślęzy. Stan wody nadal wysoki aczkolwiek niższy niż jeszcze pare dni temu. Główki na tym odcinku zalane.

Pogoda bardzo ładna, po dopołudniowych opadach deszczu zrobiło się cieplej i mniej pochmurno. Nad wodą kilku spiningistów.

Łapałem feederkiem. Zanęta w składzie: Traper Leszcz Special, kolendra, coco beige, kukurydza, pinki.

Na haczyku różnie: pinka, białe, kukurydza. Brania w dwóch przedziałach 15-17 oraz 19-20.

Efektem krótkiej zasiadki kilka małych leszczyków i krąpi, oraz dwie płotki 35 i 38cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majówka w tym roku tak 50/50. Sobota to kilkanaście leszczy i kilka płoci na głowe - Leszcz nie trafił się większy niż 40cm do tego tarło, rzeczywiście nie takie jak w poprzednich latach że woda na płyciznach się gotowała ale troche sobie leszczyki poszalały

Wczoraj znowu byliśmy w okolicach II zimowiska i już nieco lepiej - ilościowo może mniej ale brały zdecydowanie większe i leszcze i płocie a po tarle ani śladu...

Kolega na bata łapał żywca przy czcinach i na haczyk 22 i jedna pinke trafił bolenia ok 40cm :lol:

Wczorajsze "prawie 60"

20100503007k.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uciąg nadal mocny ale w klatkach idzie spokojnie połapać koszykami 60g - tyle że w czoraj starsznie dużo "syfu" spławało a najlepsze były płynące co 30 min "wyspy" zieleni niektóre takie że trzeba było uciekać z zestawami - jedna miała chyba z 10m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sqra tylko pogratulować leszczyk ładny ja bylem w poniedziałek na Bajkale nastawiłem sie na szczupola żywce stały na zmianę ze spiningiem był to wypad wędkarsko-biwakowy grill i takie tam ogólnie szczupak nie chciał sie skusić chociaż bylo widać jak bije w drobnice (chyba ze to bolek) ja tez miałem przygodę łapiąc żywce przy trzcinkach złapałem klenia 40cm az sam sie zdziwiłem ogólnie wyjazd uważam do zaliczonych mimo przelotnych opadów i marnych wyników , spokój , cisza o dziwo na bajkale!!!!!!

mam jeszcze pytanie a raczej "kwestie dyskusyjną" na jakas zorganizowana ekipa z dwoma przyczepami kempingowymi odgrodziła sobie cześć wody i cześc terenu taśmami z napisami teren prywatny !!!!!!!!! czy ma ktoś info czy rzeczywiście to ich ziemia czy to zwykła bezczelność i chamstwo , rozumiem rozbić biwak i jak chca to niech tam siedza cały rok woda jest wszystkich a nie odgradzać sie taśmami jak to nie jest ich własność należało by zrobić z tym porządek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przejeżdżając przez Milenijny rzeczywiście widziałem "pływające wyspy" zieleni :)

osób biwakujących i wędkarzy full.

w najbliższą sobotę ponownie zjawię się na kozanowie odcinek tama- ujście ślęzy (trochę mniejsza presja wędkarska)

byleby woda była niższa.

SQra gratulacje ładnego leszcza, ja na takiego wciąż czekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka godzin nad Odrą i niestety bez rezultatów.Kilka szarpnięć szczytówki i to wszystko.Jedno co mnie zaskoczyło to straszny syf na brzegu po "majówkowym wędkowaniu".Małym plusem może być to,że większe odpady popakowane w worek na śmieci-tylko on sam się nie wyniesie :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle że w czoraj starsznie dużo "syfu" spławało a najlepsze były płynące co 30 min "wyspy" zieleni niektóre takie że trzeba było uciekać z zestawami - jedna miała chyba z 10m2
To normalne na wiosnę :lol:http://picasaweb.google.pl/lh/photo/9XcaYJ1cMY8_Pj19wWHqqg?feat=directlink

a to jedna z mniejszych .

po tarle ani śladu...
Zobacz jaka tem.wody od kilku dni http://picasaweb.google.pl/lh/photo/OqLlp2vJw24vE_-GHrxAWw?feat=directlink
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie szybko temperatura skoczyła :roll: jeszcze z 10 dni temu mierzyłem i było 12,5*C Przez te zmiany klimatu powoli wszystko w przyrodzie więc i wędkarstwie obraca się o 180* :roll:

Jadę z kolegą o 13 nad Odrę z feederem i spinem jak wrócę dam znać co nowego mnie zaskoczyło :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być zaskoczenie i było :cool:

Ok 16:30 pierwszy leszczyk, później sporadyczna brania i w rezultacie 8 sztuk w 3 osoby sztuki od 10 do 30 cm, powoli robiło sie ciemno więc pakowaliśmy zbędny sprzęt. Nagle branie na feederze na 3 białe zarzuconym stosunkowo blisko w rynnę między główkami - zacinam i od razu opór wykluczający leszcza - przypon 12 więc troche zabawy było po kilku minutach ryba w podbieraku - zdziwienie i satysfakcja - pierwsza w życiu Brzana - 53 cm :cool:

Fotka nie zgodna z regulaminem forum-Maniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SQra, ładna rybka, graty. Brzana ma jeszcze okres ochronny wiec fota pewnie poleci.

W tym sezonie mam nadzieje złowić "królową rzeki" :wink: jeszcze nie miałem okazji.

W sobotę planuje wypad nad Odre poniżej Wrocławia.

Ciekawe czy leszcz już po amorach, swoją drogą w połowie marca kumpel złowił leszcza wypchanego ikrą. Ten sezon może być ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego mi się ubzdurało że brzana do końca marca:roll: Swoja drogą ryba po jednej fotce i mierzeniu trafiła z powrotem do wody ale i tak cały czas myślałem że z końcem marca kończy jej się okres ochronny a to pewnie dla tego że nigdy nie zagłębiałem się w ten gatunek bo zawsze wydawał się dla mnie poza zasięgiem :wink:

My planujemy na weekend pierwszą nockę chociaż z tą Odrą to jeszcze trzeba "troche" poczekać - cały czas jest jeszcze dość wysoka i rwąca. A czy ten rok będzie ciekawy ? Na pewno będzie inny niż poprzednie bo dziwne rzeczy dzieją się z pogodą, temperaturą wody a tegoroczne tarło leszcza to w ogóle dziwna sprawa :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

w nadchodzący weekend zamierzam połowić leszcze na wrocławskiej Odrze, metoda feeder.

jako przynęta: pinka, białe.

związane z tym pytanie brzmi?

czy do zanęty warto wrzucić siekane czerwone robaki? napomknę, iż zanęta będzie bazowała na słodkich aromatach: Lorpio leszcz, carmel brasema, copro melasa, coco beige, pinka.

czy powyższy skład nie wyklucza jednocześnie użycia w niej siekanych czerwonych?

jeśli nie wtedy na jednej wędce na haku pojawiłby się czerwony (sam lub w kanapce)

pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszanka ok, możesz dodać siekane czerwone. Wczoraj wróciłem z nocki w Głosce. Brały leszcze, średniaki, 42-48 cm oraz płoć na przepływankę. Przynęta: leszcz- kanapka białe+czerwony, płoć- białe :wink: Połamania kija!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłem z Głoski tyle że ze starorzecza - ani jednego brania i musieliśmy uciekać bo zaczęło nas zalewać - w ciągu godziny przybyło chyba z metr wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sqra a czy leszcze zakończyły już tam tarło ?1 maja tarły się na potęgę, oprócz kilku leszczy zaliczyłem tam 3 kleszcze :cry: i teraz siedzę w lekkim stresie bo dużo sie teraz pisze o tych chorobach które przenoszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy!

Powiedzcie mi czy na Odrze na wysokości lasu osobowickiego, zaraz przed budową AOW woda ciągnie tak cały czas czy po tych opadach zaczęła szybciej płynąć? Jakie tam koszyczki uzywacie bo mi dzisiaj 80g + zanęta ściągało :/

Gdzie jeszcze polecacie wybrać się na feederka. Dobrze gdyby można było dojechać autkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesoły1601 , jest miejsce na Odrze koło Wrocka , gdzie na środku koryta koszyk 30 g stoi w miejscu . Dojazd jest nad samą wode , ale teraz nie połowisz , bo zaczynają leciec koty z topoli , i strasznie nawijaja sie na żyłke .Odezwij sie za jakiś czas na przykład za 2 tygodnie , to ci pokaże gdzie to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś po weekendzie ? Chłopaki odemnie siedli na nocke w sobote i ani brania podobno znowu uciąg był taki że nawet w klatkach koszyki pracowały na dnie - Maniek kiedy to sie unormuje ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.