Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
skoro kolega maniek, mówi ze warto, yo chyba już jutro się wybiorę :grin:
Sam bym się z tobą wybrał ,ale niestety nie mogę :cry: ,miejsca w dół od kładki zwierzynieckiej to raczej miejski odcinek i nie lubię w takich miejscach łowić ale po wyżej jest bardzo ciekawy odcinek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z chęcią bym się wybrał , tylko ja sprzęt to przywiozę po weekendzie. Tylko nie wiem czy da radę , co mam spina 2,7 35g z Cataną . Myślałem o gumkach i woblerach lub spławik bo do gruntu to jeszcze nie mam sprzętu. Ja mieszkam w akademiku więc jak co to możemy się ustawić.

Patryk , jesteś na GG ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam wszystkich.

Mam do was małe pytanie. Jest jedno miejsce we Wrocławiu gdzie chciałem się wybrać na biało ryb a mianowicie (obrazek)

Jest to odcinek Starej Odry między mostem Szczytnickim a Warszawskim, tam gdzie jest tama drewniana.

Zastanawiam się kiedy można się tam wybrać najwcześniej (rozumiem, że najpierw musi lód zejść).

Osobiście jak jeszcze studiowałem chodziłem tam na spacery i widziałem wielu wędkarzy.

Znacie to miejsce?

Głęboko tam jest?

Duży uciąg? Zanęta wiem, że musi być ale czy bardzo dociążona i sklejona?

Co można złowić i na co?

Wiem, że co jakiś czas przepływa tam statek. Bardzo to przeszkadza w łowieniu?

Nastawiam się na feederka i mam nieodparta ochotę połowić tam leszcze.

Dzięki i pozdrawiam :)

odraq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey Marienty ja łowie tam często ze względu ze niedaleko mieszkam z woda i rybostanem jest tam różnie w lecie jest raczej płytko i uciąg mały teraz wiadomo wszędzie duża woda pośrodku tego kanału jest stare koryto i koszyk właśnie tam powinieneś zarzucić ja namawiałbym Cie zeby usiąść nizej np na cypelku albo na połoczonych odnogach , na jesień próbowałem tam pod-nęcić sobie rybę sypałem przez 4 dni po pól wiadra kul z paszy dla kaczek + glina + kukurydza i brania nie miałem ani jednego nie wiem czy coś źle zrobiłem czy po prostu ryba nie brała ogólnie miejscówka całkiem fajna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy okazji czy ktoś juz łowił na odrze a ja bylem w weekend na janowku i na wejściu do barek kolo milenijnego uciąg duży wędkarzy sporo ale efekty mizerne same byczki ciągnęli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej chłopaki, wiecie może czy Przystań Harcerska (ta za Zoo) i Kanał Opatowicki już odmarznięte? w zesżłym roku na wiosne połapałem tam pięknie białorybu, chciałbym się wybrać w ten weekend a średnio usmiecha mi się tarabanienie ze sprzętem tylko po to żeby lód pocałowac (niestety bez wozu jestem). Z góry dzięki i pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey Asus nie sprawdzałem tej część odry ale kanał masz na bank odmarznięty jeśli chodzi o przystań to możne byc jeszcze ,częściowo na pewno, skuta lodem wiem ze kanal przeciwpowodziowy i żeglugowy w okolicach zacisza jest odmarznięty ale stan wody jest bardzo niski bylem ze spławikiem bez większych efektow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że często bywam w tych okolicach na rybkach ( kiepskie wyniki w tym roku), to powiem tak. Generalnie lód został na kawałku kanału żeglugowego oraz przy przystani harcerskiej. W zeszłym tyg widziałem jeszcze osoby łowiące tam z pod lodu. Sam chętnie bym tam połowił. Niestety na razie chodzę ze spinningiem i efekty są tragiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy! Czyli wyląduję najprawdopodobniej na kanale żeglugowym od strony opatowic. Trochę szkoda, bo kusiły przystaniowe płocie, ale nic to, najwyżej poźniej się porzuca i tam :)

@ paweldk - z ktorej strony kanału został jeszcze lód, pamietasz może czy od strony miasta czy z drugiej mańki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym tyg jak byłem nad wodą to lód był na kanale od mostu swojczyckiego w stronę opatowic. Remontują tam teraz zaporę i tam woda cały czas stoi. Są tam punkty bez lodu. Prawie 2 tyg temu łowiłem tam na spławik i feeder i zero brań. Dziś tam może się wybiorę ze spinningiem to zdam relacje jak sprawa wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy wypad ponownie zakończony bez sukcesów :/ Co do kanału żeglugowego od wyspy Opatowickiej do mostu Swojczyckiego, to niestety nadal jest tam lód. Nie jest on twardy tylko taki jak kruszony. Raczej do weekendu nie zejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie wróciłem z wędkarskiego wypadu - I barki, łapałem na grunt, było 12 wędkarzy ani jeden nie miał kontaktu z jakąkolwiek rybką ja również:( Musi sie ustabilizować ciepła aura + nocki muszą być na plusie a ryba się wkońcu ruszy! Szkoda ze taki niski stan wód jest na barkach...

A jak Koledzy u Was na rybkach?

Pogoda piękna iście wiosenna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..a u mnie tak samo blisko mam dwa kanały teraz to dwa rożne łowiska na żegludze. niska woda niemrawa a na ppow ciągnie mocno ale tez nie za wysoki stan w zeszłym roku przy duży stanie wody mój ojciec połapał takich płoci z nie wiedzieliśmy co to jest (głownie spiningujemy);)) a teraz kiszka ale patrząc po aurze na zewnątrz to sezon tuż tuż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem dzisiaj nad stawem i jeszcze lód z 3cm jest :evil:

Może w środku tygodnia zejdzie to pojadę na spining.

Mówię o stawach w Zajączkowie.

Obra ładnie odmarzła i na odcinku Raków-Uraz śmiało można łowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.