Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Jade na przystań harcerską - najświerzsze wieści mam że ponoć odmarznięta i da sie łowić, a bede od świtu gdzieś do południa, o ile pogoda albo brak brań mnie nie wygoni. Wpadaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledwo wrocilem i zdazyłem sie rozpakowąc i zrobić kawe :)

Przystań faktycnzie odmarznięta tak w 2/3 od strony Odry, ale łowić się da, oprócz mnie doliczyłem się jeszcze ośmiu moczykijów. Pogoda idealna, ciepło, cisza, spokój, pięknie budząca się po zimie przyroda - sójki, wrony siwe, jastrząb, bażanty, tylko ryby niebardzo dopisały. Od 6 rano do południa złapałem dwa krótkie okonie, jednego takiego 25 cm, płoć 20pare centów i jazgarza prawie tak grubego jak długiego. Generalnie kicha. No ale kontakt z rybą był i na otwarciu sezonu nie zszedłem z wody o kiju :)

Wszystkie ryby wzięły z gruntu na czerwone robaki - klasyczna gruntówa z koszyczkiem zanętowym. Na spławik, a probowalem połapać batem 8m ani brania, zero, nic nul przez bite sześć godzin. No ale pewnie za krótko ciepło było - w przysżłym tygodniu powinny być już prawdziwe płociowe żniwa :)

P.S.

Oczywiście wszytko posżło w wode z powrotem (poza jazgarem którym nakarmiłem wrony siwe - tłukły sie o niego w locie - niesamowity widok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewa ż to ja byem w tej arafatce :D Trzeba bylo podejsc zagadac :) Jutro jak ojdziesz to juz powinienes miec lodu na wofdzie o połowe mniej - i jak pojdziesz namposiadówe to zaopatrz sie w czerwne robale, bo na nic innego nie brało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja bylem po drugiej stronie :) pawel ... to ze mna gadales nad woda :) niczym sie nie chwalisz wiec rozumiem ze nic nie zlapales.. szkoda. ja w sumie zlapalem okonka (splawik + bialy robson) okolo 15cm, czyli tez niespecjalnie ale przynajmniej nie wrocilem o kiju:) moze nastepnym razem bedzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj byłem na tej miejscówce. Niestety kolejny wypad bez niczego. Łowiłem na feederka i odległościówkę. W tygodniu planuję 1 dzień urlopu wybrać i wyskoczyć na kanał żeglógowy. Mam nadzieję, że w końcu coś złowię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj bylem ze spinem w okolicy ujścia Widawy , tylko ze po drugiej stronie rzeki , niestety efekty mizerne ale samo wyjście - bezcenne piękna pogoda i ta cala rzeka budząca się do życia w końcu zacznie się łowienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe potwierdzam - wlasnie zrobilem sobie przerwe w pracy i podskoczylem tam (mam rzut beretem) - siedzi dwoch moczykijów, ciągną cąłkie sensowne leszczyki. Z tym że jak to na Oławce - syf malaria zule i latające papiery - nie za przyjemnie sie tam łowi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam syf jakich mało akurat na tym odcinku ale rybki biorą. Kilka dni temu chłopaczek wyciągnął na moich oczach leszcza takiego z 70-80- deko a to już spory jak na marzec. Wtedy siedziało trochę ludu po obu stronach ( z 15 -stu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę znów byłem na Przystani Harcerskiej, tym razem troche połapałem - choć pogoda była paskudna, wiało i co jakis czas rzucało z nieba żabami :wink: . Padła bardzo ładna płoć ponad 35 centów, pare mniejszych, ale na spławik jeszcze słabo brało. za to z gruntu, na koszyczek, połapałem byczków - na pęczek pinek. Brały całkiem nieźle, takie 20-30 centów, nie mierzyłem :) Złapałem tego pare sztuk, i jestem cholernie wdzięczny naszemu kochanemu związkowi za zakaz wypuszczania byczków - bez wyrzutów sumienia mogłem je utłuc i zjeść. Mówicie co checie, ale ten chwast ma przepyszne mięso, i prawie bez ości :)

Generalnie wydaje się, że długa zima w tym roku na tyle opóźniła naturalny zegar biologiczny ryb że dopiero gdzies za tydzień - dwa powinny się zacząć porządne płociowe żniwa. No ale wszytko idzie ku lepszemu, było zdecydownaie lepiej niż w poprzendim tygodniu. Zobaczymy w piątek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie wiem jeszcze, doklandie, ale napewno z rana, tak miedzy świtem a 8.00 sie pojawie i posiedze do popoludnia (mam wolne to trzeba nadrobić :) ). Pewnie bede siedzial jak zwykle po drugiej stronie przystani, od Odry, także jak usłyszysz takie wkur.. wszytkich pikanie sygnalizatora to bede ja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 14 lat i na Odrze zacząłem łowić w tamtym roku. Byłem tylko 2 razy, lecz bez efektów (pewnie z braku doświadczenia). Mam pytanie, czy miejsce koło mostów Warszawskich jest dobre, i co można tam złapać i na co ? Będę łowić na feedera.

Przechodziłem dzisiaj tamtędy i widziałem sporo wędkarzy więc chyba jest to dobre miejsce.

Chcę się tam wybrać w ten czwartek i piątek, może też w sobotę. I tu 2 pytanie czy opłaca się iść już nad wodę ? Z góry dzięki za odp.

Pozdrawiam i połamania kija :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartek ja często łowię w okolicach m.warszawskiego i polecam to miejsce szczególnie na feedera jak pojawia sie miejscowi wędkarze to spokojnie możesz isc z nadzieja ze cos złowisz teraz trochę mieszają z poziomem wody i ryba głupieje ale do piątku powinno sie uspokoić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek zaopatrz się w białe robaki oraz czerwone, skoro masz wysoką wodę weź 2 feederki rzuć na grunt obie ( niekoniecznie na koszyk i zanete),1 na bialego 2 na czerwone - powinna ci skubać biała ryba oraz przede wszystkim byczek, myśle ze okoń też.

Ps sam zaraz smigam na rybki na barki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.