Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Ja dzisiaj byłem na kanale żeglugowym przy ul. monopolowej. Siedziałem z 4 godzinki. Niestety tylko raz coś pyknęło a tak to lipa. Dobrze zanęciłem, przynętą też kombinowałem. Następny wypad za tydzień. Mam nadzieje, że się ociepli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj tylko pojechałem rowerem zobaczyć nad odrę koło mostów warszawskich i było 3 spinningistów i jeden starszy pan, który łowił na feedera. Akurat jak przyjechałem to wyciągnął byczka, a później drugiego i to chyba było na tyle. Może dzisiaj był zły dzień na ryby...Ja też zaplanowałem wypad za tydzień, może się uda :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach Milenijnego leszcz i płoć wali jak szalona - bylismy w 3 osoby i kazdy mial po ok 15 leszczy i kilka ploci na głowe - kilka leszczy wpadlo 50+ (te największe juz z wysypką tarłową)

p0504101543.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedlismy na drugiej ostrodze bo jest wieksza, a ze wyjazd byl rekreacyjno-towarzyski chcielismy siedziec razem.

A co do ryb i tarła to 100% sztuk wraca do wody w dobrej kondycji :wink:

Tak na marginesie - 10 min po naszym przyjezdzie odwiedziła nas policja wodna, zapowiedzieli ze w tym sezonie zwiększą częstotliwość kontroli, prosili tez zeby w razie jak trafi sie sum to zeby zabierac je ze sobą bo jest go niby tak duzo w odrze ze jeszcze troche i braknie białej ryby :mrgreen: no i postraszyli mandatem za wiazd na wał :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosili tez zeby w razie jak trafi sie sum to zeby zabierac je ze sobą bo jest go niby tak duzo w odrze ze jeszcze troche i braknie białej ryby :mrgreen: no i postraszyli mandatem za wiazd na wał :twisted:
Z tym sumem to mają racje ,mnoży sie na potęgę ,raka w Odrze nie uświadczysz ,tak samo z krąpiem są odcinki że nie ma sztuki ,a kiedyś odra stała krąpiem.No a z tym wjazdem to mnie zaskoczyłeś ,bo słyszałem że już można legalnie tam wjeżdżać.

Jak woda ciągnie jeszcze ,nęcisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby nie mozna jezdzic po wale a co wstawia znak to ktos go wykopie...

A woda jeszcze ciągnia ale z wyjazdu na wyjazd widac ze powoli schodzi i uciąg coraz mniejszy a z nęceniem jeszcze się wstrzymaliśmy, mysle ze za tydzien zaczniemy sypać, jutro sie wezme za robienie kulek tylko jeszcze sie nie zdecydowalem co do składu/smaku - bedziemy rzucać 7kg ziarna + 1kg kulek, z czasem zmniejszymi kulki tak do 0.5kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach Milenijnego leszcz i płoć wali jak szalona - bylismy w 3 osoby i kazdy mial po ok 15 leszczy i kilka ploci na głowe - kilka leszczy wpadlo 50+ (te największe juz z wysypką tarłową)

A na co łowiliście? Czymś nęciliście dodatkowo czy tylko z samego koszyczka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paweldk, Łowilismy na białe/pinke, wazna byla kolorystyka: biały-biały i na koniec mała czerwona pinka. Nęciliśmy głównie z koszyka bo brania były tak częste że średnio co 5 min było cięcie i zarzut więc dodatkowo nie było potrzeby nęcic, na początku zanim rozwineliśmy sie na dobre to każdy wrzucił sobie po 3/4 kulki - zanęte mieliśmy Lorpio Heavy na dużą rzeke - moim zdaniem świetna zanęta na Odre.

Co do sprzetu to oczywiscie tylko delikatny zestaw gwarantował sukces - haczyk 14/12 - przypon 0.12 i długi (mój miał ok 1m koledzy mieli po 70cm) Brania były przez cały dzień z tym że najlepsze od 10-14 później zrobiło sie troche spokojniej no i trzeba powiedzieć że było strasznie dużo pustych brań - szarpnięcia szczytówki bylo mocne i dość długie a i tak ciężko było zaciąć. Ale z wyjazdu na wyjazd jest coraz lepiej - zobaczymy na ten weekend co się bedzie działo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich koszyczków używacie na rzece? tzn ilu gramowych. Wczoraj byłem przy wyspie Opatowickiej, uciąg był mocny i z koszyczkiem 60g robiło co chciało. Na drugiej wędce miałem chyba 30g. Dodatkowo straciłem 2 zestawy :/ Trochę się wczoraj podłamałem, byłem w 2 miejscach ( później na rozdzieleniu rzeki na kanał żeglugowy) i nawet 1 brania nie miałem. Na haczyku gnojaczek na 2 wędkach i nic :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paweldk, gramaturę koszyczka dobierasz do uciągu wody :) jeżeli Ci ściągało 60g trzeba było dać większy. Ja używam kwadratowych oraz trójkątnych, całkowicie zrezygnowałem z okrągłych. Co do brań ryb, może akurat wczoraj nie miały ochoty na czerwonego ? ;) Idąc na rybki zawsze mam ze sobą przynajmniej trzy rodzaje przynęty aby uniknąć sytuacji, jaka Ciebie spotkała. Pamiętaj, że rybki to stworzenia strasznie kapryśne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym się kiedyś wybrać na ryby z kimś doświadczonym. Jest to mój pierwszy rok. Wcześniej łowiłem okazjonalnie na komercyjnych łowiskach. Pewnie popełniam masę błędów, od wyboru miejscówki począwszy ;) Co do koszyczków to nie wiem czy moje wędki dadzą rady z większymi. Jedna wędka ma 100g cw i na niej mam 60g koszyczek. Nie wiem ile g zanęty do tego wchodzi. Z racj, że mieszkam na Sępolnie, to wybieram miejscówki w okolicy. Z tydzień odpocznę i zobaczymy co wyjdzie następnym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich koszyczków używacie na rzece? tzn ilu gramowych. Wczoraj byłem przy wyspie Opatowickiej, uciąg był mocny i z koszyczkiem 60g robiło co chciało. Na drugiej wędce miałem chyba 30g

Ja uzywam koszyczków 60g prostokątnych ale lapie w klatkach miedzy główkami gdzie uciąg jest niewielki a czesto jest tam nurt wsteczny...kolega łapał nawet ostatnio na koszyk 40g + zanęta i spadał on na dno w miejscu w którym wpadł do wody. Łapiąc w głównym nurcie czyli na "srodku" rzeki to nawet oliwke 150g bedzie ściągać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.