Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne info z nad odry jest takie ze oprócz poprzednich 20 i 5kg, wczoraj 17, 18.5 i 20 a przed chwilą 11 kg - oczywiście mowa o amurach do tego jako przyłów 2 leszcze pod 60cm i klenie +40cm. Wygląda na to że odra już nam się rozkręciła po powodzi a dezerterzy z komercji ostro zgłodnieli :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

dzisiaj pierwszy raz spinning. Odra koło Osobowickiej pod Mostem Millenijnym (nie wiem jak to fachowo się zwie czy to jakaś przystań czy port) w każdym bądź razie godzinka rzucania i wpadł okoń oraz (tak mi się wydaje, bo się ześlizgnął) sandacz.

W sobotę rano dalej będę się uczył spinningu i chyba spławik pójdzie na "emeryturkę":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast wczoraj od 18-20 pomachałem w miejscowości łany efekty żadne

Jedynie zerwany salmo hornet oraz połamany ster w boleniowym brzulu (trafiłem prosto w przepływającą gałęź) jak tak dalej pójdzie do będę siedział ze spławikiem na brzegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocka z niedzieli na poniedziałek to 27 sumów od 10 do 73 cm - brały na wszystko najwięcej na feedera i białe ale kilka wpadło na denkę z dendrobeną i 4 szt na żywca oczywiście mówię o naszym sumie europejskim nie mylić z karłowatym mimo tego że tak się tej nocy zachowywały - populacja sumów w odrze jak widać jest ogromna co widać np po tym że ciężko tam z rakiem czy krąpiem - szkoda tylko że na niespełna 30 sztuk tylko 3 miały wymiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzieliśmy na wysokości kozanowa jak kanał ten przy policji łączy się z Odrą. Byliśmy od 18 do 07 rano - pierwszy wpadł już o 19 a ostatni koło 3:45 (zaczęło świtać) Ja złapałem dwa na granicy wymiaru a ojciec jednego 73 cm i te największe wzięły między 00:00 a 02:00 - reszta to maleństwa od 10 do 40 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SQra, gdzie lowiliscie w nurcie czy na połączeniu?? jak sa małe sumy to tez musi byc większy

Na połączeniu, trochę z przymusu bo wszędzie indziej były zaczepy, klatka znajduje się na zewnętrznej zakrętu i wyłapuje cały syf. Kolega stał na główce i rzucał w klatkę obok i z powodzeniem brały na środku klatki czy w warkoczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę wieczorkiem koło 19 na pierwsze barki ze spinem bo kolega wczoraj złapał 2 bolki koło 60cm i szczupły wyprostował mu kotwiczkę w woblerze a miał go 3 razy pod brzegiem ale nie mieścił się do małego podbieraka szacowany na 85/90 cm - ziomek się podpalił i dziisaj też mnie ciągnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj miałem przez kilka sekund rybę życia na haku. Z racji takiej, że to mój 1 rok połowów, prawie każda ryba taka jest :) Najprawdopodobniej był to sum, bo łowiłem na duże kopyto. Niedawno złowiłem szczupaka 58 cm i kij lekko się tylko wygiął, w tym przypadku wygięcie było spore. Niestety popełniłem błąd nowicjusza i źle zaciąłem rybę, 2 razy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie wybieram się pod milenijny w okolicach barek tak by najmniej tłumaczył mi kolega. Pytanie leszczyka tam połapie i da się podjechać samochodem blisko wędkowania. Ktoś może był ostatnio tam na rybkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiekzoo, Byłem ostatnio na pierwszych barkach ale na drapieżniku i powiem że warto tam postawić żywca obok np. feedera bo szczupaka jest tam sporo i ładne sztuki. Akurat wtedy wróciłem o kiju ale koleś złapał 2 sztuki koło 50 i 70cm, ojciec jednego 70 cm i sporego zerwał. Duże sztuki pływają wierzchem przy brzegu, w trzcinach piękne liny a pod nogami małe sumy pilnują gniazd. Sam mam zamiar się tam wybrać na dniach na noc. Co do dojazdu to jest pod samą wodę, jadąc od milenijnego w stronę cmentarza zaraz za wiaduktem przecinasz tory i skręcasz w prawo na wał (wjazd na wał jest niepozorny i łatwo go nie zauważyć) Zjeżdżasz z wału na prawo i drogą pod same barki czy milenijny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok fajnie i dzięki za podpowiedz. Tak myślałem że jedna wędka pójdzie na drapieżnika. Jadę najprawdopodobniej z wtorku na środę lub w środę rano. Jeszcze nie wiem jak się z kolegą zgadamy. Na razie jutro na 24 do pracy a później mamy wolne dwa dni. Wole wybierać w tygodniu wyjazdy bo wiadomo w weekend to pewnie i o miejsce gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko tam teraz od niedlugiego czasu stoi zakaz zarówno pod most jak i wszedzie ponad wał i powiem ze policja tego pilnuje, bo jak jestem na rybkach to widze patrole i wlepiajacych mandaty :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znak jest wycięty a przynajmniej tydzień temu był więc można się kłócić ale w sumie masz rację. Dlatego na takie ewentualności zawsze koleś albo wujas mają przy sobie blachę i legitymację i wtedy jest inna gadka z kolegami po fachu ale to inna bajka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietam jeszcze nie dawno byl tam zakaz wjazdu.stal znak ze nie mozna wjezdzac bo teren nalezy do jakiegos tam przedsiebiorstwa.wogole zauwazylem ze znaki rozsna jak grzyby po deszczu.kiedys tam spotkalem goscia ktory wlasnie stawial znak i z ciekawosci sie go zapytalem czy ma na to pozwolenie i odpowiedz byla taka jak sie spodziewalem czyli nie.dla mnie to jest chore ze takie cos sie dzieje bez zadnej kary dla takiego delikfenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie dobrze. Jak pisałem nie byłem tam wcześniej a z drugiej strony nie chciał bym się z nikim użerać a tym bardziej dostać mandatu . Na rybki jutro jadę rano ale w taki wypadku jeszcze sam nie wiem gdzie . :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.