Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

Sobotni wypad na kanał powodziowy w godzinach 13-19.

Jak na tyle czasu to efekty marne: dwie płocie ok 25 cm., klenik 40cm, mały jazik i 2 małe leszczaki.

Na 6 łowiących każdy coś tam złapał i to nawet ładne jazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...

dzisiejszy wypad nad zatokę osobowicką efekt - dwa zimne czarne piasty i tyle , nawet brania nie miałem , zatoka oblężona wszyscy się paczyli w wodę bez efektu , jutro spining i pierwsze barki . z pozdrowieniem Wasyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 5 do 9:30 odra w okolicy maślic. Efekt to jeden szczupaczek okolo 25cm i okon u kolegi. Woda jakby martwa. Zero aktywności bolenia. Chyba naprawde musi popadać aby coś zaczęło się dziać. W tygodniu zmiana miejscówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to smutne ale niestety Wasze połowy korelują z moimi wynikami. Przez ostatni tydzień byłem nad wodą jakieś 4 razy (odra, kanały oraz starorzecze pod dębami - wszystko powyżej wrocka w stronę jelcza-laskowic). Efekt: na feedera jeden krąpik i płotka, na spławik trochę uklei, a na spining jeden okonek. Czyli generalnie bryndza totalna. Tak jak piszecie wyżej w ogóle nie widać bolenia, co jest ewenementem jeśli chodzi o odrę. Nie wiem co się dzieje z tymi rybami... Mam nadzieję, że to tylko kwestia pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sumy już chyba wszystko zeżarły co w Odrze pływało... kilkanaście lat temu nie można było nic zwalać na pogodę bo ryby łowiło się przy każdej - ciśnienie niskie, wysokie - nie miało to większego znaczenia. Ryby to ja ostatnio widuję tylko w prasie wędkarskiej... :(

Ale i tak najważniejsze to być nad wodą niezależnie od wyników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieje z tymi rybami...
Mamy wiosnę ,a wiadomo że wiosną ryby przedłużają gatunek , :wink: jedne wydają na świat potomstwo inne korzystają z tego i się opychają :lol: .
Od 5 do 9:30 odra w okolicy maślic.
Przy "wysepce" próbowałeś jest tam piękny dołek ,który jest na napływie i wiadomo że szczupakiem stoi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wypad na kanał powodziowy - bez kontaktu z rybą. Widać sprawdza się to co mówią o tym kanale, że jak jest niski stan wody to można nawet wędek nie rozkładać :)

Wdziałem za to małego szczupaczka, takiego ok 35 cm. jak złapał a potem przy brzegu pałaszował kiełbika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj 5 godzin odra w okolicach Trestna 4 sumy 22 35 48 i 60 cm na kanapke z 5 PINEK !!! dodatkowo leszczyki dłoniaki i karpik całkiem ładny ale się spiął przy brzegu. Ja się nie dziwie,że ryby nie biorą jak te wąsacze wszystko wyżerają i nawet pinką się interesują :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,nie wiem co z tą rybą się dzieje,któryś raz z rzędu wypad nad odrę i bez efektów z białorybem,na moim miejscu w zeszłym roku o tej porze a właściwie do tej pory bo już od wiosny brały piękne leszcze ,krąpie ,płoć a w tym roku kaszana,myślałem że to wina miejsca,ale nawet zmiany nie przynoszą rezultatów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda kolego pogoda,raz zimno raz gorąco ryba zgłupiała całkiem, u nas teraz dopiero leszcz zaczyna sie na Wiśle wycierać i to w zatoczkach gdzie woda nagrzana,a tak to nic też się nie dzieje mówię o Wiśle okolice Oświęcimia i dalej w stronę Krakowa.Wędkując i patrząc na góry to jeszcze widać w wyższych partiach biały puch stąd też woda zimna,nawet na więkaszych akwenach woda jeszcze na tyle zimna,że nie ma drobnicy przy brzegach ani drapieżnika,trzeba czekać na kilka dni słonecznej pogody może się co wreszcie ruszy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda kolego pogoda,raz zimno raz gorąco ryba zgłupiała całkiem

nawet na więkaszych akwenach woda jeszcze na tyle zimna,że nie ma drobnicy przy brzegach ani drapieżnika
w zasadzie takie wachania to nic nowego nie mieszkamy w hiszpanii czy grecji gdzie ta pogoda jest stabilniejsza,wydaje mi sie ze tej ryby jest poprostu mniej.Jesli chodzi o temp. wody to wcale nie jest taka zimna,w niedziele pływałem(kompałem sie) na dzieckowicach temp znosna a jest to jeden z wiekszych i głebszych zbiornikow na slasku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Rędzinie mocno Odra obniżona. Z główek wygodnie można było obławiać klatki przy brzegu, bo bolenie tam objadały się narybkiem.

9501335c2813200bmed.jpg

Za Siudakiem i Spiritem nie wyszedł żaden. Natomiast za Gembalą ( u góry na drugim zdjęciu) były dwa wyjścia z puknięciem.

8e4b11293e8a3748med.jpg

W końcu za szczytem główki potężne kopnięcie i... dalej czekam na pierwszego bolenia w tym roku.

A na drugim brzegu jeden boleń wyciągnięty. Parę główek niżej, dwa klenie na napływie.

A zaś to zwierzątko łasicowate, co chwlę targało, a to sumka, a to linka i mnie wk...denerwowało :smile:

4cad07f04477fab7med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczorajszy wypad od 17 do 1 w nocy na kanał na ul.Osobowickiej przyniósł 7 leszczyków od 30 do 40kilka cm oraz jako przyłów uwiesił się sumik 73cm na czerwonego... Oczywiście wszystkie ryby wróciły do wody. Ale co zauważyłem u leszczy, to one sie dopiero trą. Wszystkie samce "sikały" mleczkiem... Może dlatego jest tak kiepsko z białą rybą w Odrze teraz? Metoda połowu feder z czerwonym (tylko sumik sie połakomił) i spławik w środek nurtu w pół gruntu mniej więcej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tydzien temu mozna było połapac ladne klenie , siadł kilka sztuk w granicach 40-50 wszystko na woby chociaż "czereśniaki" mieli wieksze efekty

to przyłów podczas kleniowania , na delikatny sprzet była zabawa

20120515213836.jpg

necenie kuku wkoncu przyniosło rezultaty , dobrze wybrane miejsce regularne karmienie i są efekty(sory za jakość) karp nie ważony ale oceniam go na około 15kg

zdjcie0105w.jpg

By gleam69 at 2012-05-27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.