Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

przejeżdżałem autem i coś mnie zdziwiło tyle mew(innych rybołowów) nie widziałem na moscie od dawna a tu o to chodzi przejdę sie dzisiaj brzegiem i zobaczę o co kaman , pewnie cos sie z barki wylało albo puścili jakiś syf z zakładów , zimą taka chemie lali ze wkoło spustu lod sie nie rob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marienty

RAPR i jego część o okresach ochronnych i wymiarach to raczej totalna podstawa.

No ale chyba temat WROCŁAWSKA ODRA można zamknąć po poniedziałkowej akcji na Bartoszycach. Kurde jakiś dramat, a podejrzewam że jak kogoś złapią to i tak trudno będzie udowodnić celowe działanie i rozejdzie się po kościach :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marienty

RAPR i jego część o okresach ochronnych i wymiarach to raczej totalna podstawa.

No ale chyba temat WROCŁAWSKA ODRA można zamknąć po poniedziałkowej akcji na Bartoszycach. Kurde jakiś dramat, a podejrzewam że jak kogoś złapią to i tak trudno będzie udowodnić celowe działanie i rozejdzie się po kościach :evil:

A co tam konkretnego się działo jeszcze oprócz tego co opisali w artykule?

Miałem podjechać ale nie dałem rady. Przejeżdżając tylko przez mosty jagielońskie to widziałem stojący wóz strażacki i drugi jechał w to miejsce na sygnale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z podtruciem rybek na kanale żeglugowym jest poważna, co pokazały telewizje polsat, tvn czy tvp wroclaw, ale znajac polskie realia wszystko sie rozejdzie po kosciach, a Państwowa Straż Rybacka powie, że padło tylko 500kg ryb i mogło być gorzej i najważniejsze by wlepiać mandaty za nie wpisanie daty do rejestru! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym roku bida z nędą
I tak może potrwać ta bida przez przynajmniej trzy lata. Musiałeś ostatnio się otrzeć o moją wędkę i pech przeszedł na Ciebie :mrgreen:

Sandaczyki dzisiaj brały na czerwone, perłowe, białe kopyta. Jeden też zapięty został na wąską wahadłówkę. Brania były przy b. agresywnym podbiciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze wyprawa na leszczaki bardzo udana. We trzy osoby złowiliśmy coś około czterdziestu leszczy i kilka krąpi + jeden karpik.

Lescze w przedziale 20-50cm, tych od 45-50cm było w sumie 6 sztuk, podobna ilośc w przedziale 30-40cm reszta mniejsze.

Karpik 46cm złowiony przez kolegę na kukurydzę.

Leszcze brały na białe robaczki.

Czas połowu to:

Kumpel od 21:00 28 06 12 do 12:00 29 0 6 12

Ja z drugim kumplem ze względu na mecz półfinałowy od 4 - 13 29 06 12

Łowilismy tylko na feederka

zanęta to Larpo karp wanilia

Wszystkie rybki pływają nadal w odrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym roku bida z nędą
I tak może potrwać ta bida przez przynajmniej trzy lata. Musiałeś ostatnio się otrzeć o moją wędkę i pech przeszedł na Ciebie :mrgreen:

Sandaczyki dzisiaj brały na czerwone, perłowe, białe kopyta. Jeden też zapięty został na wąską wahadłówkę. Brania były przy b. agresywnym podbiciu.

Po niedzieli licze na te większe sandaczyk. Leszcze również zaatakuje w nowym tygodniu:) gratki za zanderk!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy wypad na Odrę w ok. Kromera, mostu kolejowego 20:00-01:30. Na wątróbkę 2 małe sumki i ładny kleń 49cm. Na trupka również kilka brań ale nic nie wyciągnąłem. Jedna sztuka ładnie nawet zagrała na hamulcu ale się spięła, nawet nie zdołałem zobaczyć co to było. Nie wiem czy to sprawka księżyca ale komary nie dawały spokoju nawet po zmroku. 26 st C w nocy a ja w zakapturzony w polarze biegam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nocka z soboty na niedziele - cel zasiadka na suma - efekt zero , siedzieliśmy z kolegą powyżej jazu próbowaliśmy na wszystko ( łącznie ze śmierdziuchami karpiowymi typu duży pelet kałamarnica plus dipy wątroba,kryl i inne wynalazki) coś obgryzało rosówki z kotwicy ,po zmianie na haczyk 1 , delikatne odezwał się sygnalizator jak by co męczyło robaka ,zacięcie i krąp 40 cm. ( jeszcze dwa takie się uwiesiły) o 1 w nocy odjazd na wątróbkę żyłka ładnie uciekała z wolnego biegu , zacięcie i lipa na kotwicy tylko poszarpana wątróbka , ot i cała nocka , komary delikatnie gryzły tylko na wieczór i nad ranem tak że cała nocka w krótkim rękawku, szwagier siedział z kolegą w Kotowicach na odrze też za sumem i też bez efektu ( nawet brania nie mieli) z pozdrowieniem Wasyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się jutro wieczorkiem (18:00-00:00) na Odrę, zapewne tradycyjnie koło Mostu warszawskiego za sumkiem i sandaczem z gruntu. Jak ktoś ma ochotę potowarzyszyć to pisać na priv. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Od niedawna mieszkam we Wrocławiu i nigdy nie łapałem w rzece a chciał bym się wybrać nad Odrę. Najbliżej mam w okolice pilczyc/kozanowa.. Wybrałem już miejsce i od wczoraj zacząłem nęcić kuku+makaron+zanęta/konopie+dodatki własne. Nastawiam się głównie na leszcze, liczę też na jakiegoś karpika. Łapię na spławik. mógł by ktoś poradzić czy dobrze wybrałem dodatki do nęcenia? Ewentualnie poradzić jaki zestaw zmontować? Jak wspomniałem wcześniej nigdy nie łowiłem na rzekach. Za wszystkie rady będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy Wędkarze , w ten weekend sytuacja na kanale powodziowym (od jazu opatowice do śluzy mosty jagielońskie) jest KATASTROFALNA TYSIĄCE ZDECHŁYCH RYB tak jak przed dwoma tygodniami zdychałY same plocie i leszcze to teraz padło wszystko piekne liny, klenie, jazie,masa płoci leszczy byczkó oraz szczupaki i sandacze grubo ponad metr nie było mnie we Wrocławiu od piątku ale wiem ze śniecie ryb zaczęło sie w sobotę wczoraj wszystkie wypłynęły na wierzch teraz juz większość opadła na dno ,

APELUJE DO WSZYSTKICH ABY POWIADOMIC O TEJ SYTUACJI ODPOWIEDNIE SŁUŻBY I MEDIA JEST TO KATASTROFA EKOLOGICZNA I TRZEBA SZYBKO DZIAŁAĆ

p.s.wieczorem wrzucę zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale piszesz o powodziowym czy o żeglugowym
Żeglugowy tak dla ścisłości,
Kur...a mać od czego jest ta Straż Rybacka
Również to o wędkarzach można napisać , lubią krzyczeć tylko w sieci . :???:

TA Okolica dla Odry nigdy nie była łaskawa ,a ile razy były zatrucia w tym miejscu nie do policzenia ,ale Odra zawsze dała sobie radę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale piszesz o powodziowym czy o żeglugowym
Żeglugowy tak dla ścisłości,
Kur...a mać od czego jest ta Straż Rybacka
Również to o wędkarzach można napisać , lubią krzyczeć tylko w sieci . :???:

TA Okolica dla Odry nigdy nie była łaskawa ,a ile razy były zatrucia w tym miejscu nie do policzenia ,ale Odra zawsze dała sobie radę .

Kolego do wędkarzy to inna inszość. Ja nie mam wpływu że pełno buraków siedzi i nic nie robi względem reagowania na to złe rzeczy, ale mam nie odparte wrażenie że nieroby ze straży rybackiej ubzdurali sobie że są od wlepiania mandatów za brak wpisów w kretyńskim rejestrze połowów, czy dojeżdżając do Odry przejechałeś przez 3m lasu, czy twoja siatka jest metalowa czy siaka. Wiadomo że łatwo wlepić parę mandatów i statystyki już są. Ścigać trucicieli i poważniejsze przestępstwa to by trzeba przecież tyłek ruszyć, no a przecież gorąco. Najgorsze że to tałatajstwo utrzymywane jest z naszych pieniążków, a ja lubię pieniądze wydawać sensownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem informacje od dyrektora z rzgw, że sprawa zajęły sie już służby z GIOŚ zostały pobrane próbki wody w sobotę i dzisiaj zamierzają zrobić kontrole w zakładach, które spuszczają ścieki do kanału, co z tego wyjdzie czas pokaże według mnie pzw tez powinno sie tym zając zrobić jakis szacunek padnietyc ryb wycenic je i żadać rekompensaty za zabita rybe od winnych

w okolicach mostu chrobrego ryba chodzi wiec wszystko nie padło

ale mam nie odparte wrażenie że nieroby ze straży rybackiej
nie przesadzaj w sobotę strażnik powiadomiony przez mojego ojca jeździł z nim wzdłuż kanału i oceniali sytuacje problem jest w tym , że jest ich zbyt mało jeśli chcesz to w społecznej straży przyjęcia są non stop . Tak jak pisła maniek trzeba wziąc sie do roboty i działać bo nierobow=hejterów to mamy dostatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra jakaś :/ Już drugi raz w ciągu dwóch tygodni padają tam ryby i nikt nic nie wie. A jak jeszcze czytam w gazecie wrocławskiej że chcieliby oprócz wody zbadać też martwe ryby ale nie ma kto tego zrobić no to po prostu szlag mnie trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.