Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

dzisiaj z rana parę godzin nad kanałem różanka ze spiningiem bez żadnego efektu oprócz tego że zimno jak cholera(ratował termos z kawą) trzeba iść do piwnicy i poszukać zimowego obuwia , jest szansa że jutro podjadę z żywcami na 1 barki , jak wrócę to opiszę , z pozdrowieniem Wasyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj po pracy pojechałem ze spinem na jaz opatowicki. Łowiłem od 16 do 18:20 i w sumie to pod nogami boleń na oko 30 nie trafił mi w perłowego twistera. Później zmieniłem przynętę na woblera i oczywiście pod moimi nogami spiął mi się okoń. Było zimno i padało, ale wracać w korkach przez całe miasto mi się nie chciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja dzisiaj znowu nie podarowałem i po pracy pojechałem porzucać od 16 do 18:20. Już praktycznie zbierałem się, bo szarawo, nie widziałem opadu ale zdążyłem oddać ostatni rzut seledynowym kopytem z czarnym grzbietem. Padł sandacz 46 cm. Mały, ale cieszy. Pływa dalej bo obiecał jutro przyprowadzić rodzinę :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiecie może jak dojechać pod most rędziński,da rade tam wędkować ?
jedziesz ulicą osobowicką cały czas prosto aż dojeżdżasz do lasku rędzińskiego gdzie droga skręca w prawo kostka brukowa i w lewo na dół asfalt - skręca się w lewo na dół i jedzie się cały czas asfaltem ( nie wjeżdżać do lasu) tylko się nie rozpędzaj bo droga kończy się w odrze , auto trzymaj na górze bo policja jest często i sypią mandaty za zjazd nad wodę z pozdrowieniem Wasyl p.s. da radę tam wędkować tylko to jest bardzo popularne miejsce i jest oblegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto trzymaj na górze bo policja jest często i sypią mandaty za zjazd nad wodę

Mandaty za zjazd nad wodę? Mi tam w zeszłym roku wlepili 50 pe-el-enów za wjazd do lasu (i mieli rację...) ale mówili, że nad wodę mogę zjechać i jechać wzdłuż rzeki dopóki droga jest wyjeżdżona. Nie kumam czy każdy policjant ma inne przepisy czy co...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na odrze na Janówku i nie dowierzałem na betonach jakaś budowa wycinka wszystkich krzaków drzew http://fotopolska.eu/Wroclaw/b86919,Nabrzeze_Janowek.html.

Pojechałem na maślice od strony potokowej, wszystko ogrodzone pastuchem, i konie się pasą.

musiałem zostawic auto i poszedłem pospiningować. ale niestety nic od 15-17.

Oby tylko nie wymyślili zakazu na janówku, bo nie bedzie gdzie łowić w tych okolicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe nabrzeże w Janówku.

Modernizacja Wrocławskiego Węzła Wodnego spowoduje między innymi konieczność zagospodarowania ogromnej ilości ziemi i mułu z poszerzania i pogłębiania koryta Odry i kanałów. Ma to umożliwić nowe nabrzeże dla barek w Janówku.

Wybrany urobek będzie ładowany na barki i transportowany na nowobudowane nabrzeże Janówek. Budowane jest od miejsca ujścia kanału spustowego z oczyszczalni w dół rzeki. Stamtąd systemem taśmociągów będzie transportowany nad wałem Odry na pola pomiędzy wałem Odry a wałem Bystrzycy. Po wyrównaniu całego terenu powstanie tam łąka, pierwsze koszenie planowane jest na 2015 r.

Jeśli najbliższa zima będzie łagodna, to jeszcze w jej trakcie będą prowadzone prace nad pogłębieniem koryta Odry w miejscu budowy nabrzeża. Obecne głębokości nie pozwalają na cumowanie barek w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vonski_dm, a info od kogo pochodzi.Moje jesienne miejscówki sumowe szlak trafi :cry:

W latach 80-tych były plany na nowy port dla barek z węglem w tym miejscu.Miała powstać elektrociepłownia północ dla Wrocławia .

Może w końcu slip tu zrobią. :cool:

Ps- za RZGW Wrocław

Wykonawca robót budowlanych:

SINOHYDRO Corporation Limited, wybrany w wyniku rozstrzygnięcia międzynarodowego przetargu konkurencyjnego prowadzonego zgodnie z procedurami Banku Światowego.

Lokalizacja i zakres kontraktu:

Roboty będą wykonywane w północno-zachodniej części miasta Wrocławia

w zakresie:

Udrożnienie i ubezpieczenie koryta Kanału Miejskiego, a także mostów (Warszawskich drogowych, Warszawskiego kolejowego, Trzebnickiego, Osobowickiego),

Modernizacja Bramy Powodziowej i Śluzy Miejskiej,

Udrożnienie koryta rzeki Odry wraz z budową nowych ubezpieczeń brzegowych

Likwidacja przewężeń koryta Odry poprzez przełożenie fragmentu obwałowania prawobrzeżnego,

Przystosowanie śluz Rędzińskich do przepuszczania wód powodziowych

z rozbudową o nowe głowy górne z zamknięciami segmentowymi,

Budowa nowej przepławki przy jazie Rędzin usytuowanej przy prawym przyczółku jazu (wraz z wykonaniem niezbędnych ubezpieczeń brzegowych) umożliwiająca zapewnienie ciągłości morfologicznej rzeki, a także migrację ryb dwuśrodowiskowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem na maślice od strony potokowej, wszystko ogrodzone pastuchem, i konie się pasą.

musiałem zostawic auto i poszedłem pospiningować. ale niestety nic od 15-17.

Oby tylko nie wymyślili zakazu na janówku, bo nie bedzie gdzie łowić w tych okolicach.

To chyba Cię widziałem, stałeś na główce przy takiej zielonej bojce? Jęśli tak to ja rzucałem po Twojej prawej. Jedną obcinkę gumy miałem (ucięło ogonek twistera) i jeden hol prawdopodobnie sandacza, ale trwał tylko 10 sekund i puścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj miałem śmieszną sprawę , spiningując na kanale odry na wysokości EC w stronę mostu kolejowego usłyszałem po drugiej strony rzeki jakiś szum , patrzę się i widzę jak ktoś kładzie drzewo do wody , zacząłem robić mordę , nawtykałem że niszczy zielone że teraz nie powtórzę , ale brak odzewu , siadłem kubek kawy i czekam - patrze i co- BÓBR, ale mu ch... nawtykałem to jego, do tej pory się śmieję , a za karę że używałem tyle przekleństw mało zawału nie dostałem jak z pod nóg bażant mi wyleciał . z pozdrowieniem Wasyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.