Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

xrace to byłem ja. A te brania mialeś po prawej czy lewej stronie?

w warkoczu? nurcie ? czy w klatce?

Ja łowiłem na rippery kopyta 10cm i 8,5 cm oraz twistery 8,5cm.

Głowki 28g i 30g.

Dziś byłem od 9:30 do 12 pod mostem milenijnym i na główkach, ale niestety nic.

Może trzeba jeszcze poczekać na nocne przymrozki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Byłem dziś na odrze na Janówku i nie dowierzałem na betonach jakaś budowa wycinka wszystkich krzaków drzew

Tez byłem w sobotę w Janówku i potwierdzam. Na betonach jest zgromadzony ciężki sprzęt i wycinane są drzewa wzdłuż drogi dojazdowej. Trzeba mieć na uwadze, że samochody, raczej trzeba będzie zostawiać przed wałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie o rybach.

Dzisiaj pływałem pomimo pogody ponad dziesięć godzin bo docierałem nowy silnik. Pływałem w okolicach Milenijnego.

To co pływało na wodzie przyprawiało mnie o mdłości. Nie płynęło to całą szerokością, tylko takim kilku metrowym pasem.

Krótko. Ścieki z jakiegoś kolektora. Na powierzchni tłuszcz lub cos w tym stylu, i wszystkie unoszące się gadżety kanalizacyjne i odór kanalizy. Gdyby nie deszcz zapuścił bym się wyżej by poszukać źródła, ale deszcz zmuszał mnie do trzymania blisko się Milenijnego. Rzygać mi się chciało jak zawiewało w moją stronę.

Ciekawe czy Ci co łapali z brzegu na tym odcinku po Rędzin też to czuli. A wędkarzy dzisiaj z rana do południa było bardzo dużo.

Zagadka rozwiązana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po deszczu spuszczają fekalia do Odry. Całkiem legalnie

- To nie była strużka, tylko nieprzerwany strumień, rzeka ścieków! - mówi Paweł Kołodziejczyk, czytelnik, który zgłosił nam problem. Kilka razy spacerował w pobliżu ul. Starogroblowej. Znajdujący się tam kanał zwykle jest suchy. Tym razem płynęły nim ścieki, wprost do Odry.

- Rów szerokości 3 m i głębokości mniej więcej 70 cm cały był nimi wypełniony. W mojej ocenie MPWiK zrzuciło do rzeki około 70 tys. m sześc. ścieków.

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,12794279,MPWiK_po_deszczu_spuszcza_fekalia_do_Odry__Legalnie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam zamiar wybrac sie jutro na nocke na Odre to moj 1 taki wyjazd i stad moje kilka pytan na co zwrocic uwage naleze pod kolo PZW Kalisz wiec z tego co sie orientuje smialo moge tam lowic :grin: chcialbym nastawic sie na suma zestaw mam mocny i mysle ze dam rade samo brani juz mnie zadowoli , mam zamiar wedkowac w okolicy miejscowosci Uraz co wiecie o tym odcinku?? hmmm moze leszcz bedz cos innego tez tam wezmie jestem otwarty na kazda opinie i zdanie i rade :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xrace to byłem ja. A te brania mialeś po prawej czy lewej stronie?

w warkoczu? nurcie ? czy w klatce?

Ja łowiłem na rippery kopyta 10cm i 8,5 cm oraz twistery 8,5cm.

Głowki 28g i 30g.

Dziś byłem od 9:30 do 12 pod mostem milenijnym i na główkach, ale niestety nic.

Może trzeba jeszcze poczekać na nocne przymrozki

Łowiłem w klatce po prawej stronie. Główka 10 gr (próbowałem cięższych) , seledynowy ripper bardzo dobrze sprawdza się w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiejszy wypad z kolegą nad kanał różanka , cztery żywcówki zarzucone i żadnego brania , dojechał drugi kolega ze spiningiem i też nie miał brania, ale za to słyszałem że weszła płoć na drugie barki i znowu zaczeło się szaleństwo z miejscówkami :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z drugich barek. Wędkowałem od 11:30 do 16 z nastawieniem na grubą płoć. Metoda to DS. Efekt to jedna płoć 37cm i parę mniejszych. Jeszcze na dobre płoć nie weszła ale faktycznie ludzi jak na giełdzie. Myśle, że za tydzień max 10 dni zacznie się tam prawdziwe szaleństwo. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj z lekkim spinem na zimowisku pod milenijnym. Efekt to jeden krótki sandaczyk i kilka okonków wielkości dłoni. Sporo osób i sporo spiningistów - efekty podobne. Na pierwszych barkach płoć jeszcze nie ruszyła choć sporo osób już próbuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryba może jeszcze nie weszła na barki , ale ludzi faktycznie było sporo . pocieszające jest to , że pojawiła się straż rybacka , chyba państwowa i ostro kontrolowali , przede wszystkim zawartość siatek . i bardzo dobrze , może przestaną mięsiarze zabierać po 30 kg płoci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sezon nad Odrą do bani. 11.11 byłem na zawodach na Bajkale i Odrze obok. na 66 startujących wygrało 10 ledwo wymiarowych okonków na łączną wagę 1200 g. Padł JEDEN szczupak 50 cm o wadze 800 g... a okonie to głównie trokowcy.

pozdrawiam.

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.