Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Gość Rapa-man

hahah dobre chłopaki,ale sobie dają rade widzę,wnioskuję że lód jest w miarę bezpieczny,zapowiadają atak zimy,także chyba sezon zacznie się na bogato :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich! To mój pierwszy post na tym forum, jednak śledzę je od dłuższego czasu. Z racji studiowania we Wrocławiu mam sporo wolnego czasu :-) W weekend opłacam kartę na ten rok, nie miałem jeszcze okazji posiedzieć nad Odrą i w związku z tym chciałbym poprosić o jakieś wskazówki dotyczące miejsca i przynęt. Mieszkam w okolicy pasażu grunwaldzkiego, myślałem poszukać szczęścia od mostu grunwaldzkiego w górę rzeki. Warto już gdzieś się wybrać i spróbować coś złowić? Wiadomo, że sama przyjemnoscia jest posiedzenie nad wodą, ale jeśli mam siedzieć w taką pogodę to jakaś nagroda od natury by się przydała :)

Pozdrawiam,

Bartolini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak jesteś a bieżąco, to mógłbyś dać znać jaki kolor ma teraz Odra, bo w ubiegłym tygodniu płynęło tyle mułu, że była ciemnobrązowa. Ja osobiście planuje w niedziele podjechać na Przystań Chrobrego, w okolice Jurcza, może trafię jakiegoś klenika. A jadę z gruntówkami i kukurydzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartolini1313 za wiele informacji nie dostaniesz. Trzeba trochę samemu dochodzić do swojej wiedzy, jak to bywa na uczelniach :smile:

Nie przejmuj się wynikami, chwal się jak było nad wodą i nie pękaj. W tym czasie, każda ryba liczy się podwójnie. Są informacje, że rybki biorą i to konkretne, tylko trzeba przełamać syndrom "eleganckiego" spinningisty. Posiedzisz nad wodą, to się przekonasz, czy warto. A ja zapewniam, że tak :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! To mój pierwszy post na tym forum, jednak śledzę je od dłuższego czasu. Z racji studiowania we Wrocławiu mam sporo wolnego czasu :-) W weekend opłacam kartę na ten rok, nie miałem jeszcze okazji posiedzieć nad Odrą i w związku z tym chciałbym poprosić o jakieś wskazówki dotyczące miejsca i przynęt. Mieszkam w okolicy pasażu grunwaldzkiego, myślałem poszukać szczęścia od mostu grunwaldzkiego w górę rzeki. Warto już gdzieś się wybrać i spróbować coś złowić? Wiadomo, że sama przyjemnoscia jest posiedzenie nad wodą, ale jeśli mam siedzieć w taką pogodę to jakaś nagroda od natury by się przydała :)

Pozdrawiam,

Bartolini

Witam kolego. Sam kiedyś mieszkałem na Grunwaldzie (5 lat w akademiku polibudy - T3, to były czasy !!!). Akurat z samego Grunwaldu masz rzut kamieniem (nawet piechotą) do ciekawych miejscówek. Polecam Starą Odrę do samej tamy zapałkowej nawet wczesną wiosną można tam nieźle połowić (przejrzyj forum - niekoniecznie to :-). Kanał powodziowy - ale to jak już się zrobi cieplej - szczególnie klenie. No i sama Odra. Rzuć okiem na zdjęcia satelitarne na wysokości Kładki Zwierzynieckiej - główki widać jak na dłoni. Połamania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w niedzielę na Przystani Chrobrego, niedaleko Jurcza, Ścinawy. Poziom Odry jest już na poziomie, który umożliwia łowienie gruntówkami. Kolor wody również wraca do normy, więc rybkom być może będzie łatwiej namierzyć wzrokowo przynętę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy bedzie można dostac sie nad odre na janowku? Wiadomo ze na betony pewnie nie ale czy chociaz po prawej stronie od betonow.

Tak teraz wygladaja prace na janowku http://fotopolska.eu/Wroclaw/b86919,Nabrzeze_Janowek.html

Od 2000 roku tam lowie a co teraz bedzie? Macie jakies wiesci na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!Też zadaję sobie takie pytanie,ale podejrzewam,że może być ciężko z dojazdem nawet na prawą stronę.Z tego co juz wiemy przy betonach bedzie port dla barek,tasmociagi juz stoją,a oprocz tego Skanska wygrala przetarg na przebudowe walow...Dupa mnie swierzbi wiec czesto przechadzam sie nad tym odcinkiem naszej rzeki (janowek i w kierunku miata,az do ujscia Slezy;mieszkam na Koziej) i widzialem pracownikow tej firmy,od strony wysypiska wiele drzew i krzewow oznaczonych jest sprayem jak do wycinki.Nie mam pojecia jaki armagedon nam zafunduja przez nastepne 2-3lata,ale mam nadzieje,ze bedzie sie gdzie ulokowac z kijkami :mrgreen: .Nawiasem mowiac mam plan,zeby atakowac odcinek kolo wysypiska.Jest cizko dostepny samochodem(opcja rower przyczepka dla dzieci jako paka na manele :wink: ),wjazd nad sama wode zdaje sie jest mozliwy tylko od ul.Potokowej,chyba ze od Karczemnej??,za to moze bedzie mniejsza presja.Wracajac jeszcze do Janowka,podejrzewam ze ciezarowki zrobia tam swoje i jak nie mega bloto to dziury i halas nie pozwola oddawac sie nam pasji.PS.bylem dzisiaj z delikatnym feederkiem na ujsciu Slezy hehe.Ludzie karmiacy kaczki patrzyli na mnie jak na choregp psch :lol: .Efekt byl niestety taki jaki przewidywalem.Za duzo naczytalem sie o zimowych polowach,ale co tam szkodzi sprobowac.Jak sam nie przetestujesz to sie nie dowiesz...Pzdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, moglby mi ktos doradzic i porozmawiac ze mna, na priv lub inaczej o kołach wedkarskich we wrocławiu, chce oplacic składki ale nie orjetuje sie co gdzie jest, i gdzie najlepiej, jestem nowy we Wrocławiu.

Ja chyba przepiszę się do koła w sklepie Krokodyl. Składki można opłacać w godz. sklepu otwarcia a nie tak jak na Kazimierza. Podobno będzie jakieś łowisko dla członków koła i zniżki.

tu masz link:

http://krokodyl.sklep.pl/pzw-krokodyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem psychicznie i dzisiaj zachęcony ciut wyższą temperaturą wybrałem się pierwszy raz w tym roku na ryby a dokładnie nad Starą Odrę we Wrocławiu. Na miejscu przypomniałem sobie, że na zimę zdejmują tamę zapałkową więc nie dość, że było płytko to jeszcze nurt wartki. Metoda - troczek. Bez kontaktu z rybą ale i tak było miło :D

ba9c21694d4a4329m.jpg

f9e8f26da70dc343m.jpg

a9320b3e399c56b7m.jpg

fa9a8be005f41552m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego łowiska "krokodyla" się nie wypowiem bo jeszcze nie widziałem, ale ja się przepisałem do ich koła z dwóch podstawowych powodów:

-wygodna opłata składek, 6dni w tygodniu

-członkowie koła mają prawo raz w roku prawo zakupów z 20% (dwadzieścia) rabatem, a że akurat wpadło mi pare PLN`ów ,które postanowiłem przeznaczyć na sprzęt to na jednorazowych zakupach zaoszczędziłem prawie 200zł. Kijek ,kręciołęk , wymiana plecionek + troche śmieci.

Moim zdaniem warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.