Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

bukmacerek, Kaczy Staw nie należy do koła "Polar" tylko do koła "Wir".Opłata wynosi 150 za pierwszy rok,a po odpracowaniu dwóch( z trzech w roku) czynów opłata w następnym roku to 100zł.Łowisko jest na prwadę fajne.

Może miałeś na myśli staw, który sąsiaduje z Kaczym Stawem,który należał do koła "Polar" jeszcze do lipca zeszłego roku.Tam faktycznie gorszy klimat i dużo więcej plażowiczów, zwłaszcza w weekendy(na Kaczym tego nie ma),ale ryba jeszcze w w zeszłym roku była bardzo przyzwoita.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Zadanie realizowane jest przez Dolnośląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w ramach Modernizacji Wrocławskiego Węzła Wodnego, będącej częścią POPDO (komponent B). Nazwa zadania to „B1-11 Budowa i modernizacja innych obwałowań poniżej m. Wrocławia”. Wartość tego projektu to prawie 50 milionów złotych. Plan obejmuje modernizację i przebudowę około 19 km wałów przeciwpowodziowych w ciągu 25 miesięcy (czyli do końca 2014 roku). W ramach kontraktu będą realizowane prace na ośmiu odrębnych obiektach – przebudowane zostaną wały na Kozanowie, Praczach Odrzańskich, Maślicach, Różance, Rędzinie, Lesicy, Janówku i Szczepinie.

A opłaty do PZW coraz większe a wyjdzie na to że nie bedzie mozna łowić na odcinku od kozanowa do janówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mchalvcf ciężko proponować jakieś koło jak jest sie w jednym i nie znając obyczajów innych kół,ja należę do koła rekin generalnie biedne koło jeżeli chodzi o zawody o nagrodach już nie wspomnę,nie wiem jak to wygląda w innych kołach ale z tego co słyszę lub czytam na necie jest ciekawiej,myślę że w przyszłym roku przeniosę się do koła krokodyl ze wzgledu na ta zniżkę 20%Generalnie jeżeli nastawiasz się na zawody to wiele pozytywów czytałem na temat koła astra i odra to tyle ode mnie,może niech inni się wypowiedzą w tym temacie z chęcia poczytam opinie innych na temat ich koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego marienty widzę że moje miejscówki odwiedzasz,często tam bywam,co do tamy to rok w rok zapałki o tej porze roku są zdjęte także proponuje uzbroić się w cierpliwość do póki lód i snieg nie odpuszczą nie ma szans żeby tama stała.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego marienty widzę że moje miejscówki odwiedzasz,często tam bywam,co do tamy to rok w rok zapałki o tej porze roku są zdjęte także proponuje uzbroić się w cierpliwość do póki lód i snieg nie odpuszczą nie ma szans żeby tama stała.pozdrawiam

Wiem wiem kolego. Zapałki rzeczywiście zdejmują na zimę. Miałem tylko nadzieje, że jest ciut wyższy stan wody. No i tam gdzie okonie stoją w lato tam teraz przy stanie wody po kolana gdzieś się pochowały :D. To raczej z założenia miało być łapanie świeżego powietrza (o ile to możliwe w centrum miasta) niż łapanie ryb :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem w kole odra. Nie narzekam, ale też jakichś szczególnych wymagań nie mam. Wrocław i okolice mają tyle powszechnie dostępnych, wspaniałych, różnorodnych łowisk, że naprawdę nie oczekuję aby moje koło miało jakąś swoją wodę. Koło odra natomiast organizuje sporą ilość zawodów. Ja brałem udział kilka razy w spiningowych mistrzostwach koła i generlanie było bardzo fajnie: sprawna, profesjonalna organizacja oraz całkiem miłe nagrody w postaci pucharów. Jak dla mnie jest naprawdę ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za gratulacje!

To nie są barki kolego :) Mi to wygląda na żeglugowy :smile:

Booseib, po czym poznałeś, że to żeglugowy? Trawa się tam inaczej układa niż na barkach, czy może po kącie padania promieni słonecznych poznałeś ? :mrgreen: Bo jak się przyglądam temu zdjęciu teraz, to myślę, że bym chyba nie zgadł gdzie to jest (a rzeczywiście był to żeglugowy).

Dzisiaj aura gorsza niż wczoraj, ale za to brań więcej, płotek z trójką z przodu niestety za mało - tylko jedna:

20130310166.jpg

Pankowaty gratuluję pięknych płoci. Przeglądałem forum i wnioskuję, że z kleników nic nie wyszło??? Pozdrawiam.

Niestety nie, próbowałem łowić klenie wykorzystując podpowiedzi jaceena, ale nie doczekałem się brania. Obławiałem główki bolonką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj pankowaty - po czym poznałem że to żeglugowy? Bywałem tam swojego czasu dość często ze spinem bo obu stronach i te krzaczki pamiętam dość dobrze :wink: Warto się wybrać w tamten rejon z gruntówką za np. byczkiem?

Gratuluję rybek i wytrwałości :razz:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odnośnie koła. Jestem w ODRZE i również jestem coraz to lepiej zaskoczony tym Kołem robi postępy. W kole duży nacisk kładzie sie na młodzież stad liczne zawody dla dzieciaków. Słyszałm że na ostatnim dniu dziecka wydano 7 tys zł na nagrody (troche od okregu od koła i sponsorów). Można zdjecia zobaczyć http://www.pzw.org.pl/odra/galeria/180804/wedkarski_dzien_dziecka_2011

Koło stara sie o nowy akwen wodny ( dla miesiaży) i to bez żadnych opłat a nie jak jest w krokodylu. Jak narazie Koło cały czas zadziwia i wprowadzili nawet zawody nocne co zawsze cieszyły sie dużą frekwencją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto się wybrać w tamten rejon z gruntówką za np. byczkiem?

Nie mam pojęcia, bo po pierwsze bywam tam rzadko, a po drugie nigdy nie nastawiam się na byczka. Z tego, co pamiętam, to nigdy tam byczka nie złowiłem. Z rozmów prowadzonych nad wodą dowiedziałem się przypadkiem, że dobrym miejscem na byczka może być Odra koło elektrowni na Nowym Świecie, ale na te ryby chyba jeszcze trochę za wcześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się wypowiem w temacie co do żeglugowego,często tam łowiłem szczególnie wczesną wiosną bo to jeden z odcinków odry gdzie woda jest spokojna w tym czasie,generalnie można powiedzieć że byczek bierze tam cały czas a szczególnie właśnie wiosną z czasem brania byczka stały się tak denerwujące i częste że odpuścilem sobie to miejsce,ja za byczkiem nie przepadam wręcz go nienawidzę ale sam hol takiego +30 cm daje nie złą frajdę. Jak ktoś przepada to polecam to miejsce,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie buczka a byczka to raz,najlepiej czerwony ale również pinka jak i biały dobrze się sprawdzają, a dwa to kolego strasznie piszesz nie zrozumiale,czytałeś swój post ? Co do ryb które tam występują to płoć,leszcz,krąp i ja generalnie na te ryby wiosną się nastawiam co do drapieżników to nie wiem może niech kto inny się wypowie kto zna ten teren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym ci kolego próbować różnych miejsc bo nie ma pewnej miejscówki,ten kanał jest ciekawy ale sam się przekonasz że z braniami ryb jest różnie,jest wiele ciekawych miejsc we Wrocławiu jak i poza na pewno coś znajdziesz gdzie dłużej zakotwiczysz,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na żeglugowym tydzień temu 2 dni pod rząd. W pierwszy jedna płotka 25cm i kilka delikatnych brań, które ciężko było zaciąć. W drugi dzień szczytówka nawet nie drgnęła (łowiłem na grunt). Ale to były dopiero moje pierwsze kroki na Odrze, więc liczę na poprawę sytuacji :-)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.