Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Odra koło mostu zwierzycnieckiego, metoda Feeder od 13-17, na białego 4 byczki (31,25,15,14 cm) i jeden leszczyk 25cm. Stan wody dla tego miejsca to ok 1m wyżej niż miesiąc temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzis zasiadka typowa za leszczem na Odrze, rybki dopisały - ponad 20 sztuk głównie leszcze, trafiały się krąpie, leszcze ładne 50tki +/- najwięcej brań od około 7.30 do 9.00, potem było coraz to gorzej z każdą godziną. Chwilami brały na obie wędki, uważam, że jak ktoś dziś był nastawiony na leszcza to połowił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojechałem z kolega w to samo miejsce co ostatnio tym razem łowiliśmy w godzinach

11 - 16.

Ryba ładnie zleciała się do zanęty po godzinie brania od razu po zarzuceniu zestawu.

Mój kolega znacznie lepiej dziś połowił niż ja wyciągnął kilka leszczy po 45centów i jednego fajnego krąpia 40 cm.

Ja nie dobiłem dziś do 40stki.

Stan wody bardzo niski główki odkryte przydały się gumowce bo innaczej nie dało by rady podebrać ryby ze względu na błoto.

post-12130-14544973356962_thumb.jpg

post-12130-14544973358832_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pimpek a co na haku? ja w takich godzinach na odrze nie mogę połowić nic prócz uklejek, a łowię na białe i czerwone, ale czasem nawet kukurydzą szarpią....

Też tak myślałem jak szedłem nie nastawiałem się na jakieś fajne łowienie.

Ja daję zawsze białe ze 3 + 2 pinki lub same białe wtedy ze 4 zawsze tak samo łowimy na feedera.

Zanetę zmieszałem niecałe kilo larpo karp i pół kilo brudasa duży leszcz i kilo gliny do tego trochę ziaren konopi zwykłe suche :evil: paczka pinek i trochę białych i dodałem jeszcze melasy ale w wanilie też wchodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Może zapytam nieco nie na temat, ale planuję jutro z kilkoma osobami wybrać się nad Odrę na noc. Chcemy połączyć przyjemne z... przyjemnym :) Czyli oprócz łowienia jakiś grill, piwo itp.

No i stąd moje pytanie - czy moglibyście polecić jakieś konkretne miejsce, które spełni warunki na taką nocną eskapadę?

Byłbym dozgonnie wdzięczny!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wypad nad Odre z kolegą madmanem zaowocował bardzo dużą ilością brań . Najwięcej było uklei i krąpi . Trafiło się też kilka płoci tak mniej więcej do 25 cm , i leszczy , największy ok 40 - 45 cm . Brania były cały czas , bardzo mało miałem pustych rzutów bez ryby . I co ciekawe , brały najlepiej koło południa . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od 4:30 do 9 nad wodą. Dużo brań, dużo ryb złowionych ale nie ma się czym pochwalić. Przewaga krąpi około 25 cm i do tego kilka leszczyków podobnych rozmiarów.

Tydzień temu w tym samym miejscu też było dużo brań i złowionych ryb ale wtedy brały głównie leszczyki takie 30-35 i trafił sie jeden 40+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj krótki wypad nad Odrę z zamiarem złowienia leszczy, a tutaj niespodzianka brały ... japońce i to całkiem przyjemne :lol: krąpie, leszcze dziś też współpracowały, ale do 40cm, to co zobaczyłem co się działo na miejscówce koło mnie w nocy, nie zapomnę na długo, może to był ktoś z naszego forum? We 2 złowili koło 30-40 leszczy 45-65cm, po prostu masakra :oops::oops::oops::oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj krótki wypad nad Odrę z zamiarem złowienia leszczy, a tutaj niespodzianka brały ... japońce i to całkiem przyjemne :lol: krąpie, leszcze dziś też współpracowały, ale do 40cm, to co zobaczyłem co się działo na miejscówce koło mnie w nocy, nie zapomnę na długo, może to był ktoś z naszego forum? We 2 złowili koło 30-40 leszczy 45-65cm, po prostu masakra :oops::oops::oops::oops:

Booseib, czy mógłbyś zdradzić na jakim odcinku Odry wędkujesz?

Oczywiście bez zdradzania miejscówek i bez szczegółów:)

Tylko ogólnie, jaka wiocha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Może zapytam nieco nie na temat, ale planuję jutro z kilkoma osobami wybrać się nad Odrę na noc. Chcemy połączyć przyjemne z... przyjemnym :) Czyli oprócz łowienia jakiś grill, piwo itp.

No i stąd moje pytanie - czy moglibyście polecić jakieś konkretne miejsce, które spełni warunki na taką nocną eskapadę?

Byłbym dozgonnie wdzięczny!

Pozdrawiam

Mistral,wszystkie miejscówki powyżej tamy w Wałach Śląskich(Nowy Dwór-przepompownia) Uraz,Raków z Legnicy ok.50-60 km,Bliżej za Prochowicami przez las i też dużo miejscówek aż do samej Ścinawy :lol: I dobra rada żeby połapać :!: zanęta ok.10 kg. I czas połowu ok 24 h :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jak u was ostatnio z efektami na odrze ?bo u mnie jak ryba się ruszyła 2,3 tygodnie temu to połowiłem a teraz od czterech dni straszna lipa ani z rana ani wieczorem,kombinacje z przynętami a efekt to 3 leszcze i płoć przez 4 zasiadki,czy u was podobnie?dodam że w jeden dzień miałem tak że brania były ale żadne do cięcia czyli skubnięcie i ryba odpuszczała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtyna51 , brania są w południe . Byłem dzisiaj powyżej Wrocławia na Odrze . Szału nie było , łowiłem 2 godziny na 1 wędkę . Brały dyżurne krąpie i ukleje , trafiło sie też kilka leszczyków ok 35 cm . Wiatr bardzo przeszkadzał i nie wszystkie brania w porę zaciąłem . Jutro jadę zobaczyć na Gajków , jak wrócę to napiszę jakie były efekty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.