Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wybrałem się na Janówek, na małego woblerka wyciągnąłem klenika (na oko jakieś 30+) .... i na tym się skończyło. Przez następne dwie godziny ani brania ...

ps. ujście Bystrzycy też już wykarczowane :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Odwiedziłem dzisiaj kanał różanka brały same leszczyki w przedziale od 15 do 35 cm..... a i jeden byczek się przypałętał..... swoją drogą już od jakiegoś czasu rzadko byczki pojawiają się u mnie jako przyłów, najlepiej jak by ich było jak najmniej. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pimpek jakieś szczegóły połowu - łowiłeś na gruncik, spławik, białe, pinka?

Gratki drobnicy :grin:

Łowiłem na spławik (wagler), przynęta pinki leżące na dnie i do zanęty też dodałem pinke.

Na dniach zapewne powtórka.

post-12130-14544973660747_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kolejne wyjście pod tytułem kanał i spławik, pogoda idealna cieplutko tafla wody ani drgnie, czasami lekki wiaterek.

Szybkie gruntowanie zanęta do wody pinki na haczyk i czekamy....

Dotychczas na spłynięcie się ryb do zanęty czekałem około 2h tym razem rybki były już po niecałej godzinie.

Na początek weszła ładna płotka 32 centy później dwa leszczyki około trzydziestki i dwa spięcia po trzech godzinach koniec łowienia w okolicy portu węglowego zaczęły pływać barki i woda w kanalę zaczęła płynąć na tyle że musiałem sobie odpuścić....

post-12130-14544973661204_thumb.jpg

post-12130-14544973661479_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym wypad na 2 barki wraz z ojcem. Metoda połowu bat 7m i odległościówka. Połów od 12 do 18:30. Mnóstwo ludzi i jeszcze więcej spacerowiczy. Efekt połowu to 4 płocie +35, 7 płotek w przedziale 20 -30 cm, dwa krąpie i mnóstwo drobnego okonia. Na koniec spada piekny lin ktorego oceniam na +45cm... wróce po niego na dniach...Ogólnie popołudnie jak najbardziej na tak. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Fajna ryba, gratulacje. Co do muchy - skuteczna i fajna metoda, na ryby, o które pytałeś. Zestaw muchowy nie musi być zaraz jakimś kosmicznym wydatkiem. Za jakieś 300 zł masz kompletny zestaw (w wersji budżetowej, ale działającej). Polecam ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niedziele z bratem zasiedliśmy na odrze przy ul Karczemnej od godziny 5 rano do 19 z feederkami. wynik to 6 boleni połasiło się na białe robaki przedział 38 d0 45cm, 1 ładna płoć prawie 40cm i kilka krąpi w przedziale 15-25cm.Co ciekawego zaobserwowaliśmy to z drugiej strony coś mocno wali w drobnicę przy brzegu i to coś naprawdę sporego na bolenia to za duże ślady na wodzie moim zdaniem, możliwe że sum w południe poluje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów ,zawsze czytam to mój pierwszy post ,wrocławskie kanały i główne koryto tylko mucha i delikatny spin ,na mokrą muche gajków jaż za jaziem ,kanał monopolowa mucha sucha, mokra, strimer małe bolenie ,kleniki okonki ,pozdrawiam dzisiejszego kolegę który brodząc za mną 40m walił ładne płocie ,klenie i chyba karpia na paprochy na muchę to inne łowienie 40cm na kiju to już micha się cieszy od ucha do ucha.Jutro pewnie będzie oblężenie, ale do zobaczenia nad wodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie zawsze wchodzę do wody i idę cały czas w dół za krzakami uwaga na głazy bo można orła wywinąć ,zawsze łapię wzdłuż brzegu jest dobrze bo rzadko ktoś tam siedzi ,piszę o brzegu między kanałami dużo krzaków metodą spławikową ciężko tam powojować dlatego cisza spokój a ryby pod nogami . Faktem jest że potrzebne spodniobuty 2m od brzegu miałem kolana a za chwilę pas jak wodę śluzują .Dzisiaj klenie ale jakie aż miło ,chodzą po wierzchu ,okonia brak ,szczupak same pistolety największy miał wymiar, 2 pow.30cm. Często tam jestem i czasem spotykam 2 kolegów którzy idą w stronę śluzy między kanałami od betonowej jeszcze lepszy klimat z tamtej strony dużo drzew wiszących do wody duże klenie zbierają wszystko co spada i najlepiej bierze na mokrą i wszystko co przypomina larwy, gąsienice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem , że właśnie tak łowisz. Jak był czynny kanał powodziowy , to często tam łowiłem. Największa zdobycz na muchę to ok 12 kg karp. Oczywiście na powodziowym. A dzisiaj wypad ze spinem zaowocował 3 okonkami . Myślę , że na muchę lepiej bym połowił. Klenie zbierały mikrowobki z powierzchni , ale niestety żadnego nie udało się zaciąć. Może jutro będzie powtórka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz powodziowy w przebudowie ,po remoncie nic ciekawego z niego nie będzie dno jak stół żadnego głazu dołka za którym zawsze stał jakiś okaz klenia, jazia ,na muchę pewnie połapiemy ale już nie będzie klimatu dna tylko ściana wody płynąca w dół ,dzisiaj wyciągając szczupaczka( ledwo wymiar) gość po drugiej stronie mówi do kolegi obok "no to będzie miał w domu obiad dzisiaj " jak to słyszę to nie dziwię się że tam już nie ma nic większego bo wszystko jest wyłowione jeśli chodzi o szczupaka jeszcze 4-5 lat temu łowiłem tam 70-80 cm to już fajna ryba ,ale jak widzę jak kolesie do siatek ładują co popadnie to serce boli ,klenia 50+ tam połowisz bo to nie jest głupia ryba potrzebuje ciszy i spokoju wędkarza, duzy jaz również ,dlatego wolę stać po pas w wodzie niż na brzegu bo jest płochliwy a w wodzie bardziej uważa mnie za naturalną przeszkodę . Na ćwiczenie ręki mam fajny sposób ,suszę 3 dni na oknie 2 kromeczki chleba na bardzo twardo łamię na 4 części 2 daję 2-3 długości kija w górę 2 w dół i stoję w wodzie jak woda śluzowana kromeczki mnie mijają klenie je skubią i razem z nimi moje muszki a że woda ciągle śluzowana mam łapanie przez 4 godz non stop działa w słoneczne dni najlepiej w godz południowych w pochmurne się nie sprawdza. Nie uważam to za zbyt sportowe dla muszkarza bo nie daję im szans jednak rybek i tak nie zabieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.