Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

Zaproponowałem taki "trening" przed główną imprezą SF. Może wypali przyszła sobota (07.11.2015)?

Mi pasuje, ale może też być nieoficjalny, ja już jakieś tam swoje rekonesans porobiłem, zlokalizowałem fajne kluseczki i okonki, jeszcze parę razy się wybiorę.

Najgorsze jest znalezienie linii brzegowej, w większości są wysoki mury, nie wiem czy z tych murków przy wodzie można łowić, od Hali Targowej duża część jest ogrodzona, chyba do mostu Pokoju. Jak będzie ponad 100 wędkarzy to będzie naprawdę ciężko się pomieścić z 30 metrowymi odstępami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja też chętnie dołączę do treningu :wink: Wczoraj korzystając z obecności w centrum wybrałem sie z wędką w okolicę wyspy słodowej i hali targowej. Spotkałem trzech spinnigistów od godz 16:00 do chyba.... 20:00. Zasadniczo bez rybki ale Panowie widoki są takie, że hoho naprawdę byłem oczarowany.. Aha i widziałem klenia :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie do was wie ktos gdzie sa glowki na odrze w okolicach kozanowa? slyszalem ze sa kolo ujscia Widawy i Bystrzycy moze ktos to potwierdzic?

W okolicach kozanowa są pozostawione główki za basenem ,,policyjnym" trochę w dół vis a vis II zimowiska barek. Z drugiej strony brzegu są także pozostawione jakieś 15 minut pieszo od ulicy Żużlowców w stronę Widawy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę zdobyczą z soboty rano. 67cm - szczęścia.

http://haczyk.pl/galeria/albums/userpics/24307/DSC_0356.JPG

Za pierwszym razem uderzył w moją obrotówkę ale nie udało mi się go zapiąć. Wielki plusk i nic. Poleciało soczyste k....

Następny rzut w to samo miejsce i o dziwo powtórne uderzenie. Tym razem już siedzi. Pięknie powalczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jaceen moje zdanie na temat odbytych sie zawodów SF Wrocław

Ryby nie dopisały. Na ponad 120 zawodników tylko 8 osób złowiło wymiarowe ryby. Największy okoń to 28 cm. Ja wiem że są i większe okonie w naszej wodzie. Ale termin zawodów był nie dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marienty, takie szczupaki były potrzebne w sobotę w centrum:)

Jaceen moje zdanie na temat odbytych sie zawodów SF Wrocław

Ryby nie dopisały. Na ponad 120 zawodników tylko 8 osób złowiło wymiarowe ryby. Największy okoń to 28 cm. Ja wiem że są i większe okonie w naszej wodzie. Ale termin zawodów był nie dobry

Co mogę powiedzieć:)

Ryby, jak ryby, teraz na odcinkach miejskich bardzo ciężko coś wydłubać.

Tym bardziej, wielki szacun za każdą złowioną!

Warszawa miała niby lepiej, ale pogoda zawiodła tamtą imprezę.

Jestem marudą;), jednak tej inicjatywie mocno kibicuję:)

Cieszy, że uczestnicy haczyk.pl połowili i zajęli wysokie pozycje w rywalizacji.

Druga część imprezy, była równie ciekawa;)

Czy uda się zarejestrować na kolejną imprezę tego typu.

Bęęędzie ciężko;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w zawodach wędkarskich nie zawsze liczy się liczba złowionych ryb ale cała otoczka z nimi związana...

Jestem bardzo mile zaskoczony organizacją, ilością wędkarzy z całej Polski oraz bardzo fajną atmosferą panującą nad wodą :)

Osobiście nie złapałem punktowej ryby i wcale tego nie żałuję...Wiem jedno, do następnych zawodów SFP przygotuję się dokładniej i poprawię swój wynik.

Wszystkich zachęcam do uczestnictwa w przyszłorocznych zawodach, gdziekolwiek się odbędą :)

Gratulację dla wszystkich punktujących kolegów z naszego forum.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiątkowe zdjęcie uczestników wrocławskiego spotkania SFW-w.

http://jerkbait.pl/art/sfp/2015/wroclaw/photo/a1.jpg

Ale termin zawodów był nie dobry

Z wypowiedzi Remka wynika, że następne we Wrocławiu mogą odbyć się w lipcu.

Nie znaczy, że pogoda będzie sprzyjać nawet w tym miesiącu.

Była mowa o całodobowym zmaganiu. Oby na Wrocław padła decyzja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Nie uwierzycie!!! Właśnie wróciłem z 3-godzinnego wypadu z trupkami za sandaczem. Byłem na wrocławskich barkach I. Nagle podpłynęła do mnie wydra ale szybko się spłoszyła. Patrzę a z jednej wędki zaczyna mi żyłka uciekać (nie zakładam żadnych bombek bo żyłka jest dobrze widoczna). Wiedziałem! Wiedziałem, że to ona! Wypłynęła na powierzchnię i widzę jak wypytala mojego trupka. Trupki były mrożone i zarzucone blisko brzegu więc jeszcze unosiły się nad dnem. Cóż to była za walka. Zdołałem ją nawet podciągnąć kolejny raz do powierzchni. Nie miałem pomysłu co robić. Wydra mnie opłynęła i zaczęła płynąć wzdłuż brzegu. Hamulec grał aż miło. Głupio mi teraz bo odruchowo wyjąłem komórkę, żeby nakręcić filmik :twisted: . Pomyślałem, że mi nikt nie uwierzy. Zanim jednak włączyłem kamerę wydra na szczęście zdążyła przegryźć przypon. Mam nadzieje, że nic jej nie będzie. Śmiałem się nad wodą do rozpuku. Kaczkę i mewę już złowiłem ale wydrę ?! Nie uwierzyłbym gdybym sam nie zobaczył!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Koledzy. Wybieram się w piątek 18.12.2015 z Katowic do Wrocławia wykupiłem więc zezwolenie na jeden dzień i chciałem powędkować z nastawieniem na okonia lub coś większego. Z uwagi iż będę przebywał w okolicach ulicy Na Grobli w planie mam upatrzone miejsca - Wyspa Opatowicka , Wyspa szczytnicka, Stara Odra lub okolice ZOO obok mostu. Stąd moje pytanie co wybrać ? gdzie warto wędkować ? a może zmienić miejsce na inne na przykład zimowisko barek? Proszę o pomoc gdyż jest to moje pierwsze wędkowanie we Wrocławiu i liczę na informacje od bardziej doświadczonych wędkarzy. Pozdrawiam i proszę o pomocne informacje. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w okolicy ul. Na Grobli będziesz to znam miejsce, gdzie jest kilka ciekawych miejscówek, ale ciężko będzie osobie ze Śląska tam trafić, mogę za to pokazać jak tam dojść :mrgreen: miejscówka uczęszczana właściwie tylko przez osoby blisko mieszkające, ale ryby się tam trafiają. Często brzany w tym roku tam brały i leszcze. Okonie nawet przy tych upałach były (większość 30cm ale były też większe) bolenie i klenie też dopisywały. Jedyny problem był z brakiem szczupaka tak naprawdę... Ciężko mi powiedzieć co może się teraz trafić z białej ryby, ale okonie przy 10 stopniach jeszcze brały w miarę ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.