Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Budek napisał:

Koło mostu milenijnego od urzędu celnego II. Można również od wejcherowskiej tylko musisz zostawić autko na parkingu i przejść wał. 

Nigdy bym nie pomyślał - x lat mieszkałem przy Wejherowskiej właśnie :):(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
56 minut temu, Budek napisał:

Ze względu ze już jestem w domciu jutro wybieram sie na bolki jaka sytuacja na odrze był ktoś na jakimś spacerku ?warto  obławiać już rzekę czy dalej kanały i zatoki ?

Byliśmy dziś z @Booryss przy milenijnym....Odra to dalej syf kiła i mogiła... na barkach I miałem boleczka 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Budek napisał:

Ze względu ze już jestem w domciu jutro wybieram sie na bolki jaka sytuacja na odrze był ktoś na jakimś spacerku ?warto  obławiać już rzekę czy dalej kanały i zatoki ?

byłem wczoraj i dzisiaj na kanale woda wysoka bez syfu ale też bez efektu jutro powtórka

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO to tak. Wczoraj poszedłem do sąsiada na mecz ligi mistrzów i przeciągnęło sie do 6 rano wiec jedyne co mogę wrzucić to moją skacowaną mordkę 🙈😂 najbliższy wypad na rybki to jutro a dzisiaj umieram. Jedyne co zrobiłem związanego z wędkarstwem to nowa żyłka na kołowrotku 🎣 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę miałem kilka okonków-palczaków.

W poniedziałek szczupak, przyłów, kilka okonków palczaków i jakaś lokomotywka przez chwilę nie do zatrzymania.

Dzisiaj kilka palczaków a na deser...

Blue Bird Compact w akcji i jego ugięcie pod metrówką.

590a4011347bd_2017_05_03Odra_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.c3bc34b3a07e912e62d37ee84121d6ea.jpg

  • Super 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wypad nad Odrę okolice mostu milenijnego rybę było widać   Przerzuciłem większość przynęt jakie posiadałem przy sobie i zero 😳Nastawiałem sie głównie na bolenia ale dużą aktywność okazywały klenie jazie i może leszcze bądź jakaś inna biała rybka. Jesli ktoś zainteresowany to warto sie wybrać na łącznik barki 1 a Odra jeszcze lepiej byłoby na cypelku. Woda mega brudna nawet na samym barkowisku ale ryby jest masa tylko nie bierze 😎Jutro lecę o 5 rano na preżyce ten odcinek nigdy mnie nie zawiódł. I mam nadzieje ze na samym zbiorniku będzie w miarę czysta woda. Może szczupak sie trafi 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj też katowałem mój kanał po południu niestety 😔 zero aktywności ryb ni widu ni słychu tylko koleżanka czapla siwa na drugim brzegu miała wypas , przez cały tydzień o jednej porze widziałem ją , we wtorek napażała się z wroną ( widocznie podeszła za blisko gniazda ) rejwach był taki jakby kogoś mordowali , jutro znowu zwiad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj szukałem boleni na spokojnej wodzie pod Wrocławiem. Niestety pod brzegiem w zalanych trawach buszowały leszcze i  3 z nich podhaczyłem (dwa spięte a jednego udało się odhaczyć w wodzie bez moczenia podbieraka). Szkoda tej całej ikry, która zmarnuje się po zejściu dużej wody. Szybko zmieniłem miejscówkę bo bolki w tym miejscu były poza zasięgiem rzutu a leszczom nie chciałem przeszkadzać. Przeniosłem się na pobliską opaskę. Ludzie! Ale się tam woda od bolków gotowała! Waliły mi pod nogami. Na samym początku opaski podwyższona woda uderzała o brzeg tworząc warkocz na dobre 70 metrów. Ataki były na 100 metrach tej opaski. Kolor wody zdawał się w ogóle im nie przeszkadzać. Miałem 2 brania i 2 wyjścia. Niestety, nic tego nie udało się wykorzystać. Pewnie jak woda opadnie to warkocz zniknie ale póki co można naślinić się do woli :D 

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mail podesłałem do PZW - jeżeli więcej osób by taki 9czy podobny) napisało to moze by działacze jakie sensowny rruch wykonali

 

"

Dzień dobry,

 

Chciałbym zwrócić uwagę i zapytać czy PZW zwraca uwagę dla RZGW że gwałtowne zmiany (w tym obniżenia) poziomu wody jak np. na poniższym wykresie (http://monitor.pogodynka.pl/#station/hydro/151160170) pomiędzy 6ta a 10ta rano wczoraj wpływają na niszczenie ikry ryb trących się na zalanych trawach poniżej śluzy w Wałach? Opadająca woda i tak jest groźna ale dodatkowe ruchy wywołane działaniami człowieka zabijają ikrę a za kilka tygodni będą śmiertelnie groźne dla narybku. Czy PZW może ograniczyć negatywne skutki takich działań?"

 

Mail: 'Sekretariat' <pzw_wroclaw@poczta.onet.pl>

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, oldBolo napisał:

Taki mail podesłałem do PZW - jeżeli więcej osób by taki 9czy podobny) napisało to moze by działacze jakie sensowny rruch wykonali

 

 

Próbować można, ale... coś podobnego z zapytaniem wysyłałem o Bobrze i zrzutach wody w Plichowicach, niestety racja jest tylko po ich stronie. Nie sądzę by to coś zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądając na wskazania poziomu w czasie całego sezonu mam wrażenie, że nikt się tym nie przejmuje. O każdej porze roku można zauważyć wahania od jednego metra do dwóch i więcej. Nie trzeba tu sytuacji wezbrania po większych opadach.

Jak zakończy się budowa stopnia w Malczycach, to możliwe, że wahania będą bardziej spłaszczone i  na deser pozyskamy kolejny odcinek odrzańskiej  „zaporówki”, jak kiedyś słusznie zauważył nasz forumowy kolega.

Zapewne ci, którzy częściej odwiedzają tamte rejony, czasami zaglądają na wieści o planowanych pracach na rzece. http://terazodra.pl/?p=951

Być może, że po tym zabiegu, wędkarska atrakcyjność tego odcinka będzie dla niektórych wątpliwa. Już teraz nadkładają kolejne kilometry.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.  Dzisiaj zameldowałem sie przed 6 rano na prezycach woda obiecującą i na tym sie skończyło 😁 Łowiłem tam do 9 bez kontaktu z rybą a ludzi jak na pielgrzymce. 

Po głowie mi chodziło odpuścić na czas ustabilizowania sie wody 😳Ale z tyłu głowy... może odcinek przydomowej  Odra dawno tam nie byłem. Po dotarciu na miejscówkę rozpoznanie w terenie czy wogole jest sens wyciągać wędkę. Zaglądam do kanału a tam 😱Leszcze wielkie jak okręty podwodne lecz ja chce drapieżniki z prawdziwego zdarzenia a nie...😁 Po około 15 minutach obserwowania wody (Odry nie kanału) padła decyzja połowie sobie leszcze na spina 😛Do wody leci nano 3 od Hunter jest walka zacięta jak diabli żyłka 0,16 bardzo mocny nurt i do tego okręt podwodny🙈large.IMG_2491.JPG.0293e9703005ba2605e6e1fc1c69d1b8.JPGJakieś 67 cm 😋

Pozniej wypatrzyłem stado uklejek co mnie zdziwiło nie były wcale blisko brzegu 😳A woda... woblera zatraciłem z oczy po 10cmlarge.IMG_2501.JPG.e595ed911fd2a2cd3df78f6e52bb0ed9.JPGi sie zaczęło large.IMG_2500.JPG.d941886c8766aa15b9e512c75887c1e9.JPGlarge.IMG_2502.JPG.67537920e4c3757be8ec37b8c55758ce.JPGtechnika łowienia- normalnie po bożemu rzut i ognień😂 I jest pierwszy nie duży ale cieszylarge.IMG_2495.JPG.1ddec1d8a54ccc96e25363b12cbd4762.JPGpo kilku minutach kolejny troszkę większy large.IMG_2493.JPG.89e2bb7c7202540026559ca62b16cd0d.JPGlarge.IMG_2492.JPG.96b03628fbfc5dc35e48afc31c4cac7c.JPGi na deser 🎉large.IMG_2499.JPG.1be5d5de95cdcf9d3b34e74c3a6e4401.JPGlarge.IMG_2498.JPG.689d959feccd671be7755483c7421775.JPGWziął tak agresywnie ze mało ręki mi nie złamał 🙈😂😂

wypad udany. Warto chodzić i szukać biorą nawet na tak brudnej wodzie. 

Ciekawe czy żona na weekend mnie spuści ze smyczy 🤔😥😭

  • Super 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wy jak tam?! Dalej przed telewizorem bo woda leciutko trącona?! ;P

Miałem 2 na kiju ale jeden spiął się po krótkim holu. Podhaczyłem jeszcze jednego leszcza i uwaga... ciernika!

20170507_072059.thumb.jpg.c95caa3e1a960c7f66987d5439ad7ea2.jpg

 

 

  • Super 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 godzin temu, Marienty napisał:

A Wy jak tam?!

My? Jak poczytałem wasze wpisy z bolkami to mi też ochota naszła. W zasadzie ich nie łowię. Ale jak trza??? ;)

Znowu mi się przyfarciło. A, może znalazłem złoty środek na nie? Siedem sztuk udało się  wyholować dwa spadły. Plus sandaczyk przyłowiony taki z 6 z przodu.

3ac20b4b4d0f.jpg

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.