Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj od 22 do 3 polowalem na bolki i kluchy.Niestety bolki mialy mnie gdzieś uwiesil sie tylko sandalek pod wymiar.Po północy zacząłem polować na klenie .Zaliczylem chyba z 10 pustych brań ,chociaz delikatnych,to i tak bylem już nabuzowany i w końcu nastepne branie było bardzo mocne i uwiesil się 35 klenik, lało sie z niego jak z kranu wiec chyba w tym miejscu jeszcze sie tra co tlumaczyło lekkie niezaciete brania.Zwinalem kij i postanowiłem podjechać nad Ślęzę gdzie kluchy już sie wytarły.Tam szału nie było zaliczyłem tylko jedno puste branie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
6 godzin temu, Marienty napisał:

w pakiecie z oburzeniem żony

Że co? Że ryba po poprzedniej zbyt mikra?:)

Ostatnio kilka dni połaziłem koło Opatowic. Trochę za dnia i nie obyło się bez nocnego szwendania. Ryby wielkością nie grzeszyły, ale nie mam co narzekać. Chyba tylko na niepotrzebne "spady". Te puknięcia o których Lechur pisze, to mogą być również inne ryby. U mnie przykładowo agresywnie biorą krąpie. Już wybierałem woblerki z większymi kotwiczkami, aby te mniejsze sztuki miały trudności z zapięciem. Takie w granicach 40 i tak nimi nie gardziły.

P1260396.thumb.JPG.607c8e1679594813ea55110fb0878600.JPG

P1260377.thumb.JPG.eb8717fcc8a8d5547b020f0d8989e461.JPG

Ostatnio na kanale opatowickim skubały rybki na mikro woblerki. Kilka drobnych kleników i okonki. Największy pasiak około 30-ki. 

P1260383_easyHDR-BASIC-2.thumb.jpg.e7dbbf7c1dce0ddaa6351cdaac404895.jpg

W tym sezonie nie drapnąłem klenia przekraczającego 45cm. Tak mnie ten sezon karze;)

P1260355_easyHDR-BASIC-2.thumb.jpg.a39344931415831c69577dbb31224b67.jpg

 

 

 

  • Super 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komary żyć nie dają ale tylko do zmroku. Na szczęście mugga daje radę.

Wczoraj 21:00-01:00 dwa klenie. Ten większy 47cm na uklejkowego Widła. Ten mniejszy 39 cm na żabę już po północy.

Coś tam ściga, coś tam gania ale to nie jest jeszcze to.

Zdjęcie tego większego jest print screenem z fimlmu (dzięki @michalvcf za rady). Tak jest dużo szybciej ale jak widać muszę jeszcze poćwiczyć wchodzenie w kadr.

IMG_20170528_095341_694.thumb.jpg.8098c004e41d381775dbe5575b66d683.jpg

20170528_003526.thumb.jpg.5d2046ac7f4764469a2015b5c5ec3ebf.jpg

 

 

  • Super 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może krąpie mają kolejne podejście do tarła. Wczoraj między 19-23 obłowiłem trzy miejsca w pobliżu odrzańskich ostróg.  Woblery 30-35mm pod klenia i jazia. Od 21-ej dużo brań. Powiem, że nadzwyczaj dużo. Trącenia, skubanie, pukanie i podrygiwania bez kleniowych "atomowych kopnięć".  Na każdym z miejsc po dobraniu głębokości i szybkości prowadzenia woblera, zaczynały się te brania. Złowiłem 5 krąpi do 30cm. Oglądałem, czy mają wysypkę. Nie było. Na wypchane mamuśki też nie wyglądały. Jednak tyle brań było, że coś jest na rzeczy. Albo wyjadają, co inne ryby zostawiły, albo same ciągną na amory. Przy tej ilości powinien chociaż jeden chudziutki klenik trzasnąć. A tu nic! Kilkanaście dni temu krąpie też "siadały" na spinning. Była przerwa i znowu włączyły się im agresory.  Okonie siedzą bardzo blisko brzegu. Jakby zepchnięte przez te ławice:) Czasami można było zauważyć "nieme" zamieszanie pod powierzchnią, jakby drapieżniki nie musiały się podnosić i ucztowały bez zdradzania swoich rewirów. Takie moje wieczorno-nocne obserwacje. Bez chemii przeciw komarom nie pchajcie się na nocne łowienie poza miejskie bulwary. Wyjątkowo obrodziło w te dziadygi obecnie. Ciężko wytrzymać nawet za dnia w zacienionych miejscach.   Dzisiaj chyba zaglądnę na Ślęzę. Jak nie będzie wiało, to spróbuję na muchy połowić;) Może do tabeli coś wpadnie?;)

pzdr.

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedzielny front dał mi się we znaki. Zmoczyło mnie tak jak bym do Odry wpadł. Wiało, padało ale i tak pojechałem. Miało być sandaczowe otwarcie sezonu ale niestety gdzie bym nie pojechał to "prześladują" mnie klenie. Dwa 40+, nie mierzone na rapalkę i jeden zmierzony 51cm na Spinnermana. Wszystkie wytarte i widać głodne. Mimo pogody ludzi nad wodą dużo. Sandaczy ani widu ani słychu.

20170604_202906.thumb.jpg.e1fceeab53d09cb918b245dfdd4a4b1f.jpg

20170604_221327.thumb.jpg.533de47caa634fd9d16a225a67cd0528.jpg

IMG_20170605_080659_258.thumb.jpg.36c34874991800f035dbe299d8c2168b.jpg

Ja vs Sandacze 0:1

  • Super 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marienty napisał:

Ja vs Sandacze 0:1

U mnie już 0:3...:)

 

I mam do was pytanie spotkał się ktoś z was w jakims sklepie z gumami savage gear canniball shad w najmniejszym rozmiarze 6,8cm? Wzory Firetiger i perch? Nawet na allegro niema... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Marienty napisał:

 

Ja vs Sandacze 0:1

U mnie podobnie tylko pistolety się trafiają jako przyłów. Rozmawiałem z kolegą z innej części Polski, to z pontonu widzieli jeszcze pilnowane gniazdo tydzień temu, więc chyba dadzą nam na siebie poczekać jeszcze trochę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, michalvcf napisał:

U mnie już 0:3...:)

 

I mam do was pytanie spotkał się ktoś z was w jakims sklepie z gumami savage gear canniball shad w najmniejszym rozmiarze 6,8cm? Wzory Firetiger i perch? Nawet na allegro niema... 

Witam

Zobacz kolego w sklepie IKRA na Długiej , coś mi świta jak kupowałem zanętę że mieli wyłożone na ladzie.

Pozdro

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Koledzy był ktoś może ostatnio na kanale powodziowym? Mam zamiar wybrać się jutro wieczorem i nie wiem czy jest szansa coś połowić. Ostatnio jak byłem to puścili wodę tak, że łowić się nie dało.

Jest może jakaś możliwość sprawdzenia przepływu bez podjechania na miejsce? Na pogodynce żadnego wodowskazu w tej okolicy nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze odrzańskie wojaże całkiem udane. Rybek trzeba było trochę poszukać. 5 okoni w przedziale 15-20 cm. Oraz 5 sandaczy 32-55 cm. Brania różne od cmoknięć do strzałów. Przynęta dnia twister 6 cm w kolorze pomarańcz na główce 4 g. Co ciekawe większość brań podczas deszczu. Woda lekko mętna. 

10.06.2017.jpg

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia z UK dzisiaj odwiedziłem sklep wędkarski "w angli " same karpiowie rarytasy nic związanego ze spinem. Wracam w niedziele i może w poniedziałek jakiś ponton albo niedzielna nocka. Ja 0 sandacze 7 nocne wypady. Boleni już nie liczę a kluski jak na razie daleko w toni

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Pozabierali wam wędki w tym Wrocławiu, czy co się dzieje ze się nic nie dzieje? 

U mnie już dziesiątki godzin przestanych, przechodzonych, przekucanych, przekleczanych i po przerzuceniu drobizny wkoncu coś do zdjęcia. large.IMG_20170616_133315_010.jpg.77079c4405c973ae72be24b76cdfd802.jpg

  • Super 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzą łowią ale się nie chwalą :)

Ja osobiście każdą wolną chwilę  staram się spędzić nad wodą, ale też nic nie wstawiam bo wycieczki będą po moich śladach organizować :P tak jak w zeszłym roku nie aktywni czytelnicy tylko sprawdzają gdzie gryzą za wędę i w drogę :P

Zdjęcia będą ale za jakiś czas :)

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Booryss napisał:

Chodzą łowią ale się nie chwalą :)

Ja osobiście każdą wolną chwilę  staram się spędzić nad wodą, ale też nic nie wstawiam bo wycieczki będą po moich śladach organizować :P tak jak w zeszłym roku nie aktywni czytelnicy tylko sprawdzają gdzie gryzą za wędę i w drogę :P

Zdjęcia będą ale za jakiś czas :)

 

Panie nie bądź Pan sknera - podziel się miejscówkami hehe 😉

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, Booryss napisał:

Chodzą łowią ale się nie chwalą :)

Ja osobiście każdą wolną chwilę  staram się spędzić nad wodą, ale też nic nie wstawiam bo wycieczki będą po moich śladach organizować :P tak jak w zeszłym roku nie aktywni czytelnicy tylko sprawdzają gdzie gryzą za wędę i w drogę :P

Zdjęcia będą ale za jakiś czas :)

 

Mądry Polak po sandaczu ! Jak mawia klasyk.😆

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam, i tak wszyscy znają te miejsca☺

Michal nie ma co czytać a Marcin chce wiedzieć gdzie wyskoczyć po powrocie z urlopu, to kilka zdań napiszę ☺

Wczoraj pogoda kiepska rower czy piła bądź inne rozrywki słabo motywowały Franka do odejścia od konsoli😯

A że ojciec wariat.... To wyskoczyliśmy pmachać wędka. 

Wykopałem młodemu kalosze coś na grzbiet przeciw deszowego i w drogę. 

large.IMG_20170617_155414.jpg.26fb6d61d217c0ffe3d4ee4d2e5e3606.jpg

Wiało,  lało,  i nie brało i bądź mądry wytłumacz 10 latkowi że jest fajnie ☺

Na szczęście jeden klenik się zlitował nad nami

large.IMG_20170617_155744.jpg.fe17e4d5e2d1189f0cde34d10e85a170.jpg

 

I  jeszcze fotka z początku tygodnia, nie jest łatwo o rybkę. Tego wieczoru zostawiłem w wodzie sporo przynęt w nagrodę dostał mi się Sandaczyk około wymiaru, nie mierzony szybka fota i do wody☺

large.IMG_20170616_222239.jpg.405129a3dce38653fc1f616bbbc46ee7.jpg

  • Super 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 18.06.2017 o 10:30, Booryss napisał:

A co tam, i tak wszyscy znają te miejsca☺

Michal nie ma co czytać a Marcin chce wiedzieć gdzie wyskoczyć po powrocie z urlopu, to kilka zdań napiszę ☺

Wczoraj pogoda kiepska rower czy piła bądź inne rozrywki słabo motywowały Franka do odejścia od konsoli😯

A że ojciec wariat.... To wyskoczyliśmy pmachać wędka. 

Wykopałem młodemu kalosze coś na grzbiet przeciw deszowego i w drogę. 

large.IMG_20170617_155414.jpg.26fb6d61d217c0ffe3d4ee4d2e5e3606.jpg

Wiało,  lało,  i nie brało i bądź mądry wytłumacz 10 latkowi że jest fajnie ☺

Na szczęście jeden klenik się zlitował nad nami

large.IMG_20170617_155744.jpg.fe17e4d5e2d1189f0cde34d10e85a170.jpg

 

I  jeszcze fotka z początku tygodnia, nie jest łatwo o rybkę. Tego wieczoru zostawiłem w wodzie sporo przynęt w nagrodę dostał mi się Sandaczyk około wymiaru, nie mierzony szybka fota i do wody☺

large.IMG_20170616_222239.jpg.405129a3dce38653fc1f616bbbc46ee7.jpg

sadysta :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Booryss napisał:

Gryzon widać Cię tam na zdjęciu i sam mnie namówiłeś😝

już nie przesadzaj:) młody ciągle przed kompem niech się rozerwie:)

poczekaj ma swoje wobki teraz zacznie łowić:)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odra Wrocław czerwiec 2017

Chodzą, łowią i się nie chwalą, tak prawda bo brak czasu na przysiadkę przed komputerem ;) W skrócie w przeciągu dwóch tygodni coś się działo. Jednak apogeum przypadło na ten tydzień. Od niedzieli 20 godzin spędzonych w łóżku a nad wodą chyba 50, istny maraton! Pięć tysięcy rzutów iość brań niezliczona, spadów co niemiara. Niestety porażki też się zdarzyły. Człowiek młody ale jak się okazuje są wytrwalsi ode mnie, i chwała im za to ;) I przede wszystkim świetni łowcy spotkani nad wodą!!! Najciekawsze rybki na zdjęciach, szkoda jedynie spapranego zdjęcia klenia (moje nowe PB 56) gdyż do dobrych fotografów nie należę. W pamięci zostanie mi jednak niesamowity odjazd oraz hol. Niesamowita silna ryba!!

Pozdrawiam wszystkich zapaleńców ;)

 

20170624_031739.jpg

20170623_235236.jpg

20170610_0133011.JPG

  • Super 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.