Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

Przejazd od strony Rędzina już drożny.

Dzisiaj od rana w mieście, ani puknięcia, oba kanały od Mostów Pomorskich brudną wodę niosły, bardzo brudną. Później godzina na Rędzinie, woda czyściejsza, też bez puknięcia, jakoś źle mi się łowiło, wczesnym  popołudniem się zwinąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Wieści z drugiej strony wrocka;) późnym popołudniem. Okonie brały niemrawo. W porównaniu z wczoraj, to bryndza. Za to złowiłem cztery sandaczyki, w tym jeden wymiar-stykacz. Od jakiegoś czasu meldują się z tego i zeszłorocznego wylęgu. Pierwszy sezon na poważnie zabrałem się za spinning UL i sporo tego już się uzbierało. Nie wiem, czy to normalne, czy za dwa/trzy sezony sandaczem Odra obdarzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyskok na chwilę aby zaczerpnąć świeżego powietrza. Godzina od 17 do 19 - cel okonie. Przynęta to keitech na 3 g główce,  wynik ok 15sztuk w granicy 20 cm i 3 pod 28cm.  Momentalnie jak zapadła ciemność okonie pozamykały oczy i brania ustały.

tmp-cam-249908230.jpg

tmp-cam-840963576.jpg

tmp-cam-1370071064.jpg

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jutro spotykamy się nad wodą. Żeby uniknąć korka w godzinach szczytu komunikacyjnego, dla dojeżdżających od stadionu, proponuję  jechać Maślicką a nie Królewiecką.Dojeżdżając do Brodzkiej wcześniej skręcić w Kozią i ominąć skrzyżowanie (Królewiecka-Brodzka). Kilka hopek, w lewo i Brodzką do Karczemnej. Jak Miniecie zabudowania, to zacznie się chyba szutrowa droga i będzie taki charakterystyczny rozjazd (mapka). Skręcamy w prawo i droga prowadzi do wału. Linia wysokiego napięcia będzie widoczna i tam spotykamy się między 18:00-18:30. Będzie czas na zdanie relacji i zobaczymy, kto jeszcze zostanie na nocne rybki. Weźcie ze sobą, jakieś nowości wędkarskie. To, co Wam sprawdza się ostatnio na rybach. Będzie okazja zrobić przegląd sprzętu okoniowego;) Ja powinienem być koło 15-ej na miejscu. Jutro zapowiada się silny wiatr. Dla UL będzie ciężko. Ciekawe, czy poradzimy sobie z warunkami. Dopiero po 17-ej ma ulżyć.

karczemna.thumb.jpg.1bb8b6df64235f7fa0e2d6251943f8c9.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to już dziś ! Z moich obserwacji mogę podpowiedzieć co warto zabrać 

okoń- główki 4 i 5 gram na kajtki 2" kolory biały i wszelkiego rodzaju seledynki a i awaryjnie kajtki bądź gumy innego typu bez brokatu taki kaprys mają czasami 🙈

Co do sandacza... 🤔 To podobnie tylko większe. Warto mieć również 3" w podobnych kolorach i max 7gr. 

Widzimy się nad wodą ja powinienem być mniej więcej jak jaceen😁

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc takie spotkania, jakie robimy do tej pory wzbogacić o jakieś dodatkowe akcenty i można by w te granty uderzyć. Połączyć dwa portale, zaprosić przewodnika wędkarskiego, teoria + praktyka+ mini piknik? Jak się ktoś podejmie, to będziemy walczyć o frekwencję:)

Jesienne spotkanie okoń-sandacz 2017.

Dziękuję. Fajnie było Was znowu zobaczyć w większej grupie. Termin, jak to często bywa, nie wszystkim odpowiadał. A i tak chociaż na chwilę przyjechaliście. Całe szczęście, że Jacolana nie było i można było pogadać do bólu. Ten, to by dreptał nogami i by nas nad wodę poganiał:)  Sporo śmiechu i opowieści o naszych przygodach nad wodą. Fajnie, że Budek opowiedział nam trochę o tym odcinku rzeki. Teraz zaczynam trochę ogarniać te rewiry (w teorii:) Zaglądnęliśmy w pudełka z przynętami, pomachaliśmy wędkami, a najwięcej było luźnej rozmowy o wszystkim, co dotyczy wędkarstwa.

P1290054_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.6844cdb66451dbc2a80452c638d1308a.jpg

Byłem chyba najwcześniej z Was nad wodą. Przez ponad godzinę nie mogłem sobie poradzić z wiatrem. Gdy robiło się spokojniej zaczęły powoli meldować się okonie. Wielkość nie przekraczała 20cm. Naliczyłem złowionych jedenaście sztuk, kilka spadów i kilka puknięć. Łowiłem na główce 2g z różnymi przynętami, maksymalnie 2,5". Starałem się zakładać haki z najkrótszym  trzonkiem, bo:

zakładam taką gumkę

WP_20171013_17_16_30_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.bf5ed80636fdfc3f8b096a8e942722b4.jpg

 raz łyknie tak,

WP_20171013_17_15_18_Pro.thumb.jpg.381893cec143939c1358d7737b088848.jpg

a następnym razem tak. I jak myślicie, gdzie jest gumka?

WP_20171013_16_52_11_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.f2d349f4e768203ac226f1de225e4e3e.jpg

Pod koniec założyłem więcej "mięska silikonowego" i ostatnie ryby zapinały się prawie za same usta:)

WP_20171013_17_47_00_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.3fd97c206916d1b904f36ec574013974.jpg

WP_20171013_17_53_42_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.64ade01578073621e55e95aa55ddc56a.jpg

Mam nadzieję, że jeszcze w tym sezonie uda się spotkać nam w jakiś wolny dzień, aby złowić kilka naprawdę grubych okoni, takich przedzimowych. Jeszcze raz, dziękuję. Ciekawe, czy Andrzej coś jeszcze dołowił?

PS

A tu pokażę o jakiego woblera chodziło w tych opowieściach o bieganiu na golasa po Rynku. Nasz kolega usilnie się o to prosi. Specjalnie starałem się, by powoli o tej historii zapomniał, ale sam ją wyciąga na światło dzienne. Bywaj Michale czujny i trenuj biegi:)))

59e13927baf40_handmade2013(31)_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.5b115665f10965afa25b98c891a7339f.jpg

 

 

 

 

  • Super 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poniedziałek byłem godzinkę po robocie sztorm taki że łeb chciało urwać , zastanawiałem się czy warto wysiadać z auta, ale warto było okoń gryzł jak wściekły plus bonus w postaci bolenia , dzisiaj to samo okoń gryzł ale tylko na jeden kolor kajtka , jak bym nie dał szwagrowi kajtka to by nie połowił , kolega próbował na wszystko co ma i tylko jeden okonek i mały szczupły na obrotówkę , jutro powtórka ale w innym miejscu, jedna uwaga brania tylko na klarownej wodzie , p.s. fajne spotkanie mieliście ja niestety wróciłem wieczorem po tygodniu do wrocławia drugie p.s. najwidoczniej mam problem z telefonem pozdrawiam wasyl 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś w Prężycach od rana machałem. Po południu zaczęło się lepiej dziać. Dwa szczupłe wyciągnięte, dwa uciekły, a do tego sporo okoni.

Na fotkach większy szczupak - 55cm, i okoń jakieś 25-27cm, Później siadł taki troszkę ponad 30 ale już nie chciało mi się telefonu wygrzebywać :). W pyskach ich dzisiejsza ulubiona przynęta.

szcz.thumb.jpg.32d627f89045e49d0e39d5dee418d8ac.jpgok.thumb.jpg.b2c153858ba283a62b065123dba12e42.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 13.10.2017 o 16:13, jaceen napisał:

Niska woda, wiatr i grymaśne okonie, to nam serwuje 13 piątek:)))

Podobnie to wyglądało poniżej Wałów. Też wpadłem na pomysł podobny do Twojego, czyli zmniejszenie kalibru gumy (u mnie z 3' do 2'). To oczywiście poprawiło skuteczność, ale okonki były niewielkie. Szybko więc wróciłem do 3 cali i wymęczyłem kilka ryb, jednak tylko jedna z nich "otarła" się o 30 cm.

IMG_20171013_170546-003.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobudka o 6, po 7 nad wodą. Wybrałem nieodwiedzany od zeszłego roku,  jeszcze Wrocławski odcinek Odry. Trudny dojazd, brzegowych wedkarzy za dużo się tam nie kręci co akurat nie jest minusem. Pierwsze co mnie spotkało to wzrokowy kontakt ze stadem dzików, przeprawialy się przez rzekę, dobrze że dwie glowki powyżej mnie.

Jak sie później okazało była to najciekawsza atrakcja dnia. Założenie było jasne, tylko gumy, główki od 10 do 16g, gumisie 4cale. Żaden sandokan nie chciał się przywitać, trzeba poczekać do nastepnego razu.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj jeszcze kleniki na suchą muchę reagowały to kilka udało się wyjać

- dziś na Odrze jeden lepszy bolek 72 cm zaraz po 7mej rano. Potem cisza (na wędce i na wodzie) do południa. W południe trafiłem na kilka żerujących bolków i o dziwo (który to już raz?) totalnie mnie olały :( - cwaniaki. Czy jesienne bolki są jakieś inne niż letnie? Jakby częściej jesienią niż latem olewają mnie żerujace bolki. Latam jak żeruje koleś to prawie na pewno go złowię. Jesienią prawie na pewno sie nie uda - nie rozumiem jak one to robią. Przerzuciłem z dziesieć różnych i różnie pracujących wabików - od boleniówek kalasycznych i mikro, poprzez powierzchniowe chlapaki, obrotówkę, gumę Rh i coś tam jeszcze.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko proszę się nie śmiać!

Dzisiaj pierwszy raz w życiu pojawiłem się nad Bajkałem. W Odrze woda brudna więc za okoniami pognałem aż tam. Byłem od świtu do ok 11. Chyba równolegle były jakieś zawody bo spinningistów od groma. Ilościowo było bardzo dobrze bo kilkadziesiąt okoni ale rozmiarowo do 25 cm. Najwięcej brań na 2" kajtki na główce 1g. Fajnie czuć brania na ULu. Rybki zbierały przynętę niekiedy zaraz po wpadnięciu do wody. Pozdrowienia dla kolegi @Gu_miś i jeszcze jednego kolegi z forum, których spotkałem na miejscu.

20171015_083639.thumb.jpg.516f9940d0fdab25c92e3ea574961243.jpg20171015_094921.thumb.jpg.07085553e847305c3b72bdbb7a0660ee.jpg

 

Godzinę temu, oldBolo napisał:

 Latam jak żeruje koleś to prawie na pewno go złowię. J

Też tak chcę!!!

 

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marienty napisał:

"...nad Bajkałem."

 

Kilka razy myślałem żeby tam podjechać. Jak wygląda wędkowanie z brzegu? Można obejść spory kawałek czy tylko kilka miejscówek? Wodery się przydadzą czy raczej głęboko przy brzegu i lepiej nie ryzykować? Przez ten mostek nad Odrą można samochodem legalnie przejechać? No i ogólnie jak wrażenia, :) sporo ludu? Można to do czegoś porównać w stylu zimowisko barek lub Prężyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.