Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

Ludu sporo , a teraz będzie jeszcze więcej jak mięsiarze z poza forum się dowiedzą że okoń bierze na bajkale. Brzeg jest dostępny, w woderach kilku gości widziałem jak stali i machali spinem. Przez most na kanale przejedziesz na legalu tylko uważaj na miske olejową . Łatwo tam zahaczyc o kamienie.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
O 14.10.2017 o 00:14, jaceen napisał:

Ciekawe, czy Andrzej coś jeszcze dołowił?

Nie dołowił. Po niecałej godzince spasowałem, bez nawet jednego brania. Choć co jakiś czas coś nieśmiało się spławiało, więc trochę nadziei było... Tak czy owak bardzo się cieszę, że byłem na spotkaniu, naprawdę wspaniale jest tak sobie z wami pogawędzić. A moja żona cały czas nie może zrozumieć - "tyle czasu tylko o rybach gadaliście?"

Budek, a jak twoje wyniki z soboty?

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, andrutone napisał:

 Budek, a jak twoje wyniki z soboty?

Zaczęło się nie najgorzej coś tam skubało ale żeby się dostać do tych powyrzej 20cm to ciężko było   Na bajkale lepiłem od 7,30 do 9,30 a później pobiegłem na ujście kanału z Odrą tam spędziłem 30 min i wróciłem spowrotem lecz miejsca dla mnie już nie było 😂 Wiec zostały mi liche miejsca do obławiania. 

Nie chce tu nikogo obrażać od siebie z koła ale jeśli są zawody spinningowe to jest aktywne wędkarstwo a cześć ludzi krzesełko boczny Trok i 6 godz 🙈

Po drugie do miary przynosi zawodnik dwa żywe okonie wiec przez pół dnia musiał je nosić w wiaderku albo siatce po mierzeniu on ich nie chce weź sobie 😱

Zawody zakończyłem na 6 miejscu z 7 okoniami od 21 do 25cm były 3 bolenie złowione na zestawy okoniowe i jeden szczupak. 

Trzy osoby zostały zdyskwalifikowane za przyniesienie ryb bez wymiaru 

w niedziele Odra brzeg dolny od 7 do 16. Dwa okonie które otarły się o 30cm i tyle godz łowienia 

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Budek za relację. Zawsze z ogromną ciekawością śledzę wszystkie podsumowania i relacje z zawodów spinningowych, bo uważam że dają one jakieś wyobrażenie o zasobności naszych wód w drapieżniki. W końcu całkiem spora grupa ludzi, którzy przeważnie całkiem nieźle posługują się wędką, przez kilka godzin daje z siebie wszystko aby osiągnąć jak najlepsze wyniki. Ja wiem,  że na rybach czasem jest lepszy dzień, a czasem gorszy, ale nie pamiętam żebym ostatnio widział podsumowanie, po którym bym pomyślał "ci to sobie dzisiaj ładnie połowili"...

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budek, jak zwykle w przodzie tabeli. Gratulacje!

W sobotę nocne klenie fajnie brały

P1290099_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.a117c671e0154d01633885b14cc7414d.jpg

a niedziela, już trochę inna woda i skończyło się na jednym, mętnookim.W dalszym ciągu zarybiamy, aby w przyszłym sezonie więcej sześćdziesiątek się trafiało;) Branie na Jaxon Longus7.

P1290126_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.992d2e4ab46fdc4367bc2f897b455855.jpg

  • Super 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej w niedzielę z rana  powtórka zjawia się kolega i co ? Kolega jeden okonek a ja tylko dwanaście😜 ,jeden zębaty miłośnik pirsingu obcial mi spinmada a drugi przy podebraniu spinka , coś się zmienia bo dwa ładne okonie wzięły że środka akwenu na większe kajtki p.s. l

  1. Kolega miał wszystko tylko nie kajtki i nie połapać , dalej twierdze że brania tylko na klarowne wodzie i nie koniecznie płynącej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między godz. 16-20 bawiłem się spinningiem (UL) w miejskim odcinku. Przypadkowo wywiązała się rywalizacja między biorącymi okoniami a sandaczykami. Początkowo było 2:0 na korzyść sandaczy. Później inicjatywę przejęły okonie i doprowadziły wynik na 2:5. O wielkości nie wspomnę, bo w tym momencie, bardziej interesował mnie końcowy wynik, niż rozmiary ryb:) Zakończyłem łowienie o dwudziestej. Ciekawe, czy zgadniecie, jak się skończyło?

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jaceen napisał:

Między godz. 16-20 bawiłem się spinningiem (UL) w miejskim odcinku. Przypadkowo wywiązała się rywalizacja między biorącymi okoniami a sandaczykami. Początkowo było 2:0 na korzyść sandaczy. Później inicjatywę przejęły okonie i doprowadziły wynik na 2:5. O wielkości nie wspomnę, bo w tym momencie, bardziej interesował mnie końcowy wynik, niż rozmiary ryb:) Zakończyłem łowienie o dwudziestej. Ciekawe, czy zgadniecie, jak się skończyło?

 

Wiecej bylo Sandaczyków. Zgadłem? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wybralem sie na miejski odcinek odry. Nad woda bylem o 21, lowilem tylko na woblery. Mialem dwa brania, jedna rybka na brzegu. W tym roku widze, ze sandacze naprawde dopisuja, rozmiarowo mogloby byc lepiej, ale populacja sandacza znacznie sie poprawila. Trzeba byc dobrej mysli. Wypuszczajac te piekne ryby,  z roku na rok bedzie rozmiarowo o wiele lepiej. Pozdrawiam

20171016_220754.jpg

  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 16.10.2017 o 07:49, Budek napisał:

Nie chce tu nikogo obrażać od siebie z koła ale jeśli są zawody spinningowe to jest aktywne wędkarstwo a cześć ludzi krzesełko boczny Trok i 6 godz 🙈

Przepraszam, ale które Koło tak zaciekle "walczyło". Pytam, bo ze swojego też dostałem sms-owe zaproszenie na zawody, które odbyły się w niedzielę i zastanawiam się czy to zbieżność terminów, czy to moi tacy aktywni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wpadłem do domu zjadłem obiadek i żona rzuciła pomysł spacer z psem? No ok ! Ale ja idę z wędką😁 I tak po 10min meldujemy się nad rzeką żona masz 30 min No to czas start z wału do rzeki to już prawie biegnę 😂 mam ze sobą tylko boleniówke i pudełko przysmaków a ze mało czasu do wody lecą wobki które najlepiej mi się spisują po 15 min brak kontaktu z rybą 🤔Wiec zmiana taktyki przez kolejne 15 min próbuje wypatrzeć odrzanską torpedę jakikolwiek ruch na wodzie i jest rzut przed pysk i ogień nawrócił i leci za wobkiem wiec jeszcze bardziej przyspieszyłem dosłownie przez 5 obrotów korbą i nagle gwałtownie zwolniłem tak aby wobler wpad mu sam do pyska i siedzi 🙈

Nad wodą byłem dosłownie 30 min i bliżej domu się już nie da 😎

 

large.IMG_0422.JPG.dba03b346e6db7da64b2a0df4cb0b3f3.JPG

Zobaczcie jaki grubas😱 był bardzo spasiony

 

 

large.IMG_0429.JPG.5e00a14427217a48982d227ed4bd2676.JPG

Dzisiejszy przysmak od Salmo 5 cm 6,5gr

wyciaglem wnioski dla czego kiepsko połowiłem w niedziele i poniedziałek bolenie na brzegu dolnym za duże przynęty i za szybko ciągnięte trzeba zwolnić już. 

  • Super 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś 45minut przed pracą wyskoczyłem na szybkie rybki w dawno nie odwiedzane miejsce. woda o dziwo wartko sobie płynęła.

szukanie okoni przez 20 minut nie przyniosło wyniku, po czym zmiana miejsca na wypłycenie przy rynnie i się zaczęło:) okonie w wymiarze od 20 do 25 cm, zdjęć nie zrobiłem bo albo się starzeje albo idzie zima i ręce zmarzły więc nie chciało mi się tracić czasu na fotki. wszystko na kaitka 3cale +2 gramowa główka

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wcześnie pobudka, jeszcze ciemno i chwila zawachania czy wstać czy spać spokojnie dalej. Jednak ryby wygrały ze  spaniem i wyruszam na poszukiwanie wczesnych okoni. Docieram na miejscówkę jeszcze po ciemku. Zaczynam obławiać najpierw z prądem później pod prąd.  Zmiana przynęty na 3"+2gramy i zaczynam zabawę.  Okonie dopisały rozmiarowo od 22 do 32 Ilosciowo wszystkich ok 15 sztuk w 2 godziny. Dla takich chwil warto wcześniej wstać:)

tmp-cam-1380868243.jpg

tmp-cam-7659612.jpg

tmp-cam-2007402042.jpg

  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej Wałów jak podczas letnich niżówek. Nie mówię tu tylko o poziomie wody, ale i o rybach. Kleniki kręcą się przy główkach, bolki wciąż aktywne na napływach, a nawet biorące okonie w letniej rozmiarówce. Jedyna różnica to gołym okiem widoczne ich zaangażowanie w przyszłoroczne tarło.

IMG_20171021_120121-001.jpg

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sypnęło na forum ładnymi okoniami i kleniami. Zazdroszczę.

U mnie cienizna. Zaliczyłem dwa nocne wypady. W piątek zaledwie dwa krótkie sandaczyki. Wczoraj również dwa krótkie sandaczyki ale też 5 kleni. Niestety nic co wymagałoby moczenia podbieraka. Rok i dwa lata temu o tej porze było znacznie lepiej. Cieszy jednak obecność sandaczyków. Wy też piszecie, że jest ich więcej co daje nadzieję na przyszłość. Połamania!

20171021_214302.thumb.jpg.394ac75036703813d53015e6958e7e6b.jpg

 

 

 

  • Lubię to 1
  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ostatnie zawody okręgowe rozegrały się w brzegu dolnym pogoda tragedia 😩Woda podniesiona bo pływały barki a koło 11 zaczęła spadać i to mocno wiec wszystko wskazywało na to ze z rybami będzie kiepsko. Ryby - u mnie 5szt sandacza do 45cm jeden krótki Boleń i 17szt miarowych okoni a teraz najlepsze Michał Olejnik złowił 12szt bolenia 😱I klenia 51cm zdeklasował wszystkich po zawodach podpytałam na co i oczywiście na OLEIX KRĄPIK chłopak jest niesamowity. Niektórzy przez sezon nie łowią tyle torped😂 Większość zawodników zapunktowała wiec warunki rybom dopisywały. 

Koncowych wyników nie widziałem bo pojechaliśmy do domu. 

  • Lubię to 1
  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.