Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

Wczorajszy. Do 5 z przodu niewiele mu zabrakło. Woda niby martwa bo żadnych ataków nie widziałem ale w miarę klarowna. Kleń zaatakował rapalkę 7cm. Poza tym był jeszcze mały sandacz i dwa spady. 

20171024_221151.thumb.jpg.7b1929cb9ac2f94db4c1a05fc7c86d54.jpg

O 22.10.2017 o 17:22, Budek napisał:

 a teraz najlepsze Michał Olejnik złowił 12szt bolenia 😱I klenia 51cm zdeklasował wszystkich po zawodach podpytałam na co i oczywiście na OLEIX KRĄPIK chłopak jest niesamowity.

Gdybym kiedyś pojawił się na takich zawodach to wędkę bym wziął dla picu bo większy pożytek miałbym z łażenia za takim zawodnikiem i podpatrywania (ciekawe co na to regulamin :ph34r: haha)

 

 

  • Lubię to 1
  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Wczoraj wyskoczyłem na 2 godziny na pierwsze barki  po południu z nastawieniem na okonie.  8 sztuk i to same maluchy, czyli nic specjalnego, ale nie o tym chciałem... Pierwszy raz miałem taki przypadek. Doszedłem pod most Milenijny i tam po lewej jego stronie złapałem 3 okonki. Ostatniego gdy poczułem na kiju pomyślałem, że chyba będzie większy niż 20cm bo już ładnie się "walczył". Przy samym brzegu ok 1,5m  zauważyłem w okularach, że coś go goni dużego i nagle cap. Szczupak, myślę że spokojnie ponad 70cm zassał całego okonia razem z moim paprochem, podciągnąłem ich :) jeszcze z pół metra i nastąpiło "tink" mojej żyłki. Trzasnął ogonem pod moimi nogami i tyle go widziałem. Dostał obiad na tacy hehe.

 

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mefis_7 napisał:

Wczoraj wyskoczyłem na 2 godziny na pierwsze barki  po południu z nastawieniem na okonie.  8 sztuk i to same maluchy, czyli nic specjalnego, ale nie o tym chciałem... Pierwszy raz miałem taki przypadek. Doszedłem pod most Milenijny i tam po lewej jego stronie złapałem 3 okonki. Ostatniego gdy poczułem na kiju pomyślałem, że chyba będzie większy niż 20cm bo już ładnie się "walczył". Przy samym brzegu ok 1,5m  zauważyłem w okularach, że coś go goni dużego i nagle cap. Szczupak, myślę że spokojnie ponad 70cm zassał całego okonia razem z moim paprochem, podciągnąłem ich :) jeszcze z pół metra i nastąpiło "tink" mojej żyłki. Trzasnął ogonem pod moimi nogami i tyle go widziałem. Dostał obiad na tacy hehe.

 

Miałem kiedyś podobną sytuację z tym, że holowałem okonka w granicach 10 cm  i w pewnym momencie zaczął płynąć w moją stronę, luz na żyłce, aż wyskoczył prawie na brzeg, a za nim okoń ze zdjęcia. Malucha szybko wypiąłem rzut i ten głodny złowiony 36 cm :) Był w takim amoku, że wziął na najmniejszego swing impacta. 

IMG_20160921_142949.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mefis7 mam pytanie jaki kolor wody na 1 barkach? czy woda jest klarowna ? podobny przypadek miałem pod koniec września koło EC tylko wtedy wypłuł oknia przy brzegu pozdrawiam Wasyl

8 godzin temu, mefis_7 napisał:

Wczoraj wyskoczyłem na 2 godziny na pierwsze barki  po południu z nastawieniem na okonie.  8 sztuk i to same maluchy, czyli nic specjalnego, ale nie o tym chciałem... Pierwszy raz miałem taki przypadek. Doszedłem pod most Milenijny i tam po lewej jego stronie złapałem 3 okonki. Ostatniego gdy poczułem na kiju pomyślałem, że chyba będzie większy niż 20cm bo już ładnie się "walczył". Przy samym brzegu ok 1,5m  zauważyłem w okularach, że coś go goni dużego i nagle cap. Szczupak, myślę że spokojnie ponad 70cm zassał całego okonia razem z moim paprochem, podciągnąłem ich :) jeszcze z pół metra i nastąpiło "tink" mojej żyłki. Trzasnął ogonem pod moimi nogami i tyle go widziałem. Dostał obiad na tacy hehe.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wasyl1968 napisał:

będę z rana w piątek na pierwszych barkach ktoś reflektuje na wspólne wędkowanie

Od rana w piątek ma lać i wiać:/

Od kilku dni mocno eksploatuję krótki odrzański odcinek z nastawieniem na okonie. Każdy dzień przynosi doświadczenia i spostrzeżenia. Żadna wyprawa nie była podobna do poprzednich. Zawsze coś innego. Trzeba było pokombinować, żeby coś ugrać. Nawet gdy warunki były bardzo podobne, to nie przekładało się na takie same wyniki. Jedna dość wyraźna zależność dała się zauważyć. Gdy brały okonie, tak wyraźnie, z przytupem, to nie było sandaczyków. Gdy pojawiały się sandaczyki, to brania były anemiczne, naciągane i okoni trafiałem mniej. Były też dwa dni, gdzie brały same garbusy i trafiały się fajnie wyczuwalne "strzały" z każdej pozycji prowadzenia, czy z nurtem, czy pod nurt. Dzisiaj na potwierdzenie moich obserwacji złowiłem 5 sandaczyków i tylko 2 okonki. Było jeszcze kilka delikatnych trąceń. Okonie nie reagowały na przynęty, które do tej pory były dobrze zagryzane. W rozmowach ze spotykanymi dłubaczami okoni dowiedziałem się, że w miejskich odcinkach można liczyć na okazy +/- 40 cm. Jeszcze trochę mi brakuje;)

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro dla odmiany na szczupaki z rana przed pracą. Weekend nad żwirownią i nowo odkrytej zatoce może już wpłynęły garby chociaż 30+ zobaczymy. 

05.11.2017 są otwarte zawody wędkarskie  o  "Spinningowy Puchar Jesieni" organizowane między innymi przez koło pzw krokody, pzw fishing 24 i jestszcze 3 inne koła jedna tura 6 godz na bajkale (Kamieniec Wrocławski) ja się pokaże może i jakiś haczykowiec zaglądnie. Tu macie liknk do wglądu http://www.pzw.org.pl/fishing/wiadomosci/159932/60/komunikatspinningowy_puchar_jesieni

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 25.10.2017 o 22:33, Budek napisał:

05.11.2017 są otwarte zawody wędkarskie  o  "Spinningowy Puchar Jesieni" 

Tak myślę, że to dobry pomysł na spotkanie haczykowców w szerszym gronie. Sprawy organizacyjne mamy załatwione. Kilkadziesiąt "grantów" wysupłać i oprowiantowanie załatwione na miejscu. Ktoś, kto będzie potrzebował rywalizacji, to się tam zrealizuje. Inni, dla samego powietrza będą poznawać tereny Bajkału. Jak nie będzie dramatycznej pogody i innej ważnej przeszkody, to z okoniówką się pojawię. Będzie ktoś z Was jeszcze?

____________________

Weekend się zbliża. Dla niezdecydowanych, co robić, podsyłam delikatny bodziec;)

59f2fa31dd225_P1290300(2)_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.913a5d525dc3355f8dd811fa8dc61bd9.jpg

Przynęta Gloog Nike 8cm.

Nieustannie zarybiamy.

P1290305_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.00be581b02169fca91a5bbd1345df0e5.jpg

 

 

  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jaceen napisał:

Tak myślę, że to dobry pomysł na spotkanie haczykowców w szerszym gronie. Sprawy organizacyjne mamy załatwione. Kilkadziesiąt "grantów" wysupłać i oprowiantowanie załatwione na miejscu. Ktoś, kto będzie potrzebował rywalizacji, to się tam zrealizuje. Inni, dla samego powietrza będą poznawać tereny Bajkału. Jak nie będzie dramatycznej pogody i innej ważnej przeszkody, to z okoniówką się pojawię. Będzie ktoś z Was jeszcze?

____________________

Weekend się zbliża. Dla niezdecydowanych, co robić, podsyłam delikatny bodziec;)

59f2fa31dd225_P1290300(2)_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.913a5d525dc3355f8dd811fa8dc61bd9.jpg

Przynęta Gloog Nike 8cm.

Nieustannie zarybiamy.

P1290305_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.00be581b02169fca91a5bbd1345df0e5.jpg

 

 

Jacek potrafisz podsycić atmosferę. mnie sandacze totalnie ignorują:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 25.10.2017 o 18:21, wasyl1968 napisał:

kurna zapomniałem dodać że będę z rana w piątek na pierwszych barkach ktoś reflektuje na wspólne wędkowanie [ co prawda to planuję na dzisiaj ale pracuję w takiej firmie że sytuacja jest dynamiczna] 

Byłeś?

Ja wczoraj Twoje "mety" obławiałem ale tak wiało, że uciekłem. Kilka okonków i kilka brań boleni, niewielkie bo widziałem w wodzie ale nie zapiał się żaden.

Na barkach nawet kija z auta nie wyjmowałem, wiało niemożebnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jaceen napisał:

Tak myślę, że to dobry pomysł na spotkanie haczykowców w szerszym gronie. Sprawy organizacyjne mamy załatwione. Kilkadziesiąt "grantów" wysupłać i oprowiantowanie załatwione na miejscu. Ktoś, kto będzie potrzebował rywalizacji, to się tam zrealizuje. Inni, dla samego powietrza będą poznawać tereny Bajkału. Jak nie będzie dramatycznej pogody i innej ważnej przeszkody, to z okoniówką się pojawię. Będzie ktoś z Was jeszcze?

Mnie 5 nie będzie we Wrocławiu - odpadam.

O 25.10.2017 o 09:17, mefis_7 napisał:

Wczoraj wyskoczyłem na 2 godziny na pierwsze barki  po południu z nastawieniem na okonie.  8 sztuk i to same maluchy, czyli nic specjalnego, ale nie o tym chciałem... Pierwszy raz miałem taki przypadek. Doszedłem pod most Milenijny i tam po lewej jego stronie złapałem 3 okonki. Ostatniego gdy poczułem na kiju pomyślałem, że chyba będzie większy niż 20cm bo już ładnie się "walczył". Przy samym brzegu ok 1,5m  zauważyłem w okularach, że coś go goni dużego i nagle cap. Szczupak, myślę że spokojnie ponad 70cm zassał całego okonia razem z moim paprochem, podciągnąłem ich :) jeszcze z pół metra i nastąpiło "tink" mojej żyłki. Trzasnął ogonem pod moimi nogami i tyle go widziałem. Dostał obiad na tacy hehe.

 

W ostatni weekend miałem bardzo podobny przypadek - tylko szczupak mniejszy 50+ i udało się go wyciągnąć! Też uderzył w okolicy brzegu, też w holowanego okonka. Szczupak zapiął się na hak a okonek zdołał się jakoś uwolnić :) Jak bym nie widział całej akcji, to bym nie uwierzył. Wygląda na to że szczupaki zaczynają żarcie ;)

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj pare godzin na pierwszych barkach ,  "tylko" 15 okoni , wiało tak że łeb chciało urwać ale przynajmniej nie padało , na wodzie dwóch gości na pontonie { mieli charakter} i jedna osoba na łódce, godzine zajeło mi co gryzą , dzisiejsze menu to większy kajtek  na 4 gr. główce w mdłym deseniu żaden brokat , największy kole 30 cm. wziął na samym cyplu w wodzie po kolana , jutro próba koło EC

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poranny przyjemniaczek ze żwirowni rakowice wielkie koło Lwówka śląskiego wrzucam zdjęcie tu bo dużo z was  jeździ w te okolice large.IMG_0498.JPG.58d0e8064dbf176388df2113062e46eb.JPG

pogoda paskudna ale około 10 okoni udało się skusić spróbuje jeszcze pod wieczór jak odmarzne 

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po 3 h snu załamanie,  budzik zadzwonił o 6 a ja w duszy po cichu mówiłem sobie że pada i nie ma co wstawać z łóżka,  ale jednak nie padało wiec czas się ogarnąć. Szybkie śniadanie i przed 7 jestem już nad wodą, w aucie obok dwóch gości zastanawia się czy warto.  Ja szybkie przebranie obówia i start. Dziś postanowiłem połowić większe sztuki z nastawieniem na sandacza. Na końcu plecionki główka 5 g + gumka dzis 4"kaitech. Czuje, że dziś chyba zejde o kiju tak mocno wieje,  ze z plecionki robi sie banan.zmiana taktylki na rzut pod prąd zgodnie z kierunkiem wiatru i czuje jak okonie łapią za ogon, sa za małe q guma za duża:) nie poddaje się w kolejnym rzucie strzał w gumę i sie zaczyna odjazd:) generalnie warunki ciężkie od wiatru coraz to silniejszego do opadów deszczu. Wynik 8 okoni wszystkie od 25 do 32, zamierzonego celu- sandacza -brak:( ogólnie zadowolony jestem chodź dalej psiaki mnie omijają. 

tmp-cam--736083359.jpg

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z rana miałem być na płynącej odrze ale że Śląsk wczoraj wygrał jak to mawia Baca syndrom dnia po przedniego dałem se spokój ale po obiedzie nie wytrzymałem i zameldowałem się na mojej " mecie" wysiadając z auta mało drzwi nie wyrwało , okoniom to jednak nie przeszkadzało w sumie 12 szt. oczywiście kajtki ale tym razem kolory jaskrawe biały , delikatny seledyn i wielkość mała na 2 gramach kole 17stej zawijam się bo warunki takie że że z kotwicą trzeba było chodzić

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jaceen napisał:

Jak wygląda teraz dojazd nad Bajkał? Jest problem po opadach?

Byłem  w sobotę można było spokojnie dojechać.

Pomimo trudnych warunków 15 sztuk okonia. Brania na obrotówki w rozmiarze 2, z kolorami trzeba było kombinować, ale stara dobra miedź spisywała się najlepiej.

 28_10.thumb.jpg.126225324dcddd76503b93aab1bbd6e2.jpg

 

Dzisiaj dwie godzinny na jednym z podwrocławskich stawów zaowocowały kilkoma puknięciami i jednym sandaczem. Przynęta Cannibal 8 cm w kolorze "okoń" 

29_10.thumb.jpg.e061ff0257fdeeaeaadd5af272d6e97c.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jaceen napisał:

Jak wygląda teraz dojazd nad Bajkał? Jest problem po opadach?

Z tego co sięgam pamięcią nie będzie  problemu z dojazdem droga do najlepszych nie należy ale jest przejezdna po opadach. Ja się wybieram w środę rano i czwartek a później już w niedziele 😁

A na żwirowni....😱Grubo tylko ten wiatr😩 Znalazłem nowe miejscówki i powrócę do nich jeszcze w rym roku i wtedy zrobię pare fotek. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W październiku chyba częściej łowiłem nocą niż za dnia. Na pewno częściej na Odrze niż Ślęzie;)

No ale jak jest akcja zarybiania Odry to jak się nie przyłączyć?:D

.......i trochę też pozarybiałem.....

large.20171020_180629.jpg.953e8ddd223cafca1aedbb18c8bf69db.jpg

Gąsieniczka tak dla przypomnienia niech te klenie pamiętają o nich i wiosną:P.........

potem już grubiej zarybiałem......

large.20171020_204020.jpg.01eb99900ae6b479b84e7bf96df5eb1c.jpglarge.20171020_204313.jpg.386458c9768ce638771365346686614a.jpg

rapalka 9cm +keitech 3cale dwa razy 5+(miałbyć sandacz)

.....large.PA250843.JPG.d58f138f8445c3688cf8be3f85cdd067.JPGlarge.20171026_222327.jpg.a8472bb3f0fc84e08edac9560fa42dbe.jpglarge.20170929_204645.jpg.48f56efdcc7210c7c358b169903054ad.jpg

Potem były dwie fajne nocki-wieczory szt.4

a za dnia........

large.20171024_114230.jpg.7b9919f5d23034748a14e6f9b3a85bac.jpglarge.20170924_100034.jpg.040d13db51e918e76f5b50d0b5b7c508.jpg

...... i tak mi minął październik. Ryby nie za wielkie. Zawsze mogło być lepiej;)

Czuję, że listopad może być również nocnym zarybianiem. O ile pogoda pozwoli.

Aha na Bajkał chyba też pojadę;)

Pozdro! 

  • Super 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.