Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Odys80 napisał:

 łowiłem okonie 21-22, brania bardzo agresywne

Łowiłeś czy po prostu były to przyłowy? Ilekroć kierunek był na typowo okonie to gdzieś godzine po zachodzie słońca okonie przestawały gryźć. Teraz wieczorami w godzinach 19-21 zerowe wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
8 godzin temu, wasyl1968 napisał:

[...] schodzi do mnie wędkarz i pyta się czy nie jestem z haczyka , okazało się że kolega peekol zawitał w "moje" rejony , pół godziny bajery wymiana doświadczeń i przynęt i zaczynamy zabawę, może wielkościowo szału nie było ale ilościowo - z jednego miejsca można było wyciągnąć po 10 szt. za namową peekola zmieniam rozmiar kajtka na nr. 3 i praktycznie nie ma przeciągnięcia żeby nie było ryby 🎣 na moją spiningową bolonkę też połapałem zarówno na ukraińskiego czerwia jak i na kajtka w jedynie słusznym kolorze, w sumie przeszedłem może z 200 m. i było co robić 😁 nieźle dzisiaj zarybiliśmy okoniami 😁 odrę aż żal było schodzić p.s. w piątek zapowiadają szamani od pogody że ma być piękna pogoda i 14 stopni ja biorę wolne ktoś chętny ?

Pozdrawiam @wasyl1968 miło było pogadać i wymienić się doświadczeniami :) u mnie rekordów nie było, ale zabawa super!

DSC_1209_male.thumb.jpg.13a8f63640d19a706585183e7bd34576.jpg

DSC_1219_male.thumb.jpg.1cb50f554a7453384b409805173ca4c4.jpg

DSC_1220_male.thumb.jpg.c3b296167e89275ea684866a1ac9ac0e.jpg


I taki filmik - migawka z poprzedniego wyjścia z tej samej miejscówki :)

https://drive.google.com/file/d/1QYyLZYRvTgl9M5756Rtp0LCeusHLgElt/view?usp=sharing 

 

8 godzin temu, michalvcf napisał:

Witam, mam pytanie, próbował ktoś celowo łowić okonie po zmierzchu?

Nocne okonie nigdy nie były celem moich wypraw, ale zdarzały mi się wyjścia że chętnie gryzły - ale zawsze w zasięgu jakiegoś oświetlenia. Na woblery 3-5 cm.

DSC_0860_male.thumb.jpg.e78e5a6496d0ec6d2824ff335c4a9683.jpg

DSC_0857_male.thumb.jpg.635cfd86628e0a6035c4ee7bf13fdaf2.jpg

DSC_0026_male.thumb.jpg.5042cb5c0be6e3c4f148f3cbc304a9ae.jpg

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawy cytat :

 

Badania prowadzone od lat w Ameryce dowodzą, że w jednym akwenie mogą żyć rozmaite grupy okoni. Jedne żerują głównie w dzień, inne w nocy. Podczas jednego z eksperymentów rybom wszczepiono w ciało nadajniki radiowe. Pozwoliło to stwierdzić, że największe okonie, które z reguły są samotnikami, polują wyłącznie w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, michalvcf napisał:

Witam, mam pytanie, próbował ktoś celowo łowić okonie po zmierzchu?

W poprzednim tygodniu próbowałem nocnego łowienia okoni. Zostałem dłużej, aby sprawdzić się, czy sobie poradzę. Sprzęt ten sam, co za dnia. Przynęty silikonowe, tylko odrobinę większe. Woda typowo pod okonie. Kilka trąceń i tyle. Na wodzie za wrockiem (wiesz gdzie:) na napływach przy sandaczowaniu, siadało mi po kilka okonków, gdy łowiłem delikatnie. W całym nocnym wędkowaniu pojedyncze przyłowy trafiały się, ale to niezamierzone. Nie dokumentowałem tego, bo wielkość ryb nie powalała na kolana. Zresztą, jak całe moje okoniowe wędkarstwo:) Kilka ryb z pewnością przekroczyło 30cm, ale wtedy nie zwracałem na te ryby uwagi.

5a12d1751a381_2013_06.01Odra(1).thumb.JPG.48656df5b220ce3c4d3a60c17cffa0a4.JPG

Przynętami były wyłącznie woblery. W miejskich odcinkach miałem kilka miejsc, gdzie można było świadomie je łowić. Bardzo krótkie epizody. Znaczna część ryb okresowo jest aktywna, gdy zapada zmrok. Wręcz nastawiamy się na nie o tej porze. Dlaczego nie na okonia? Kilka artykułów powstało na ten temat. Wystarczy zajrzeć na stronę Garbus-Fishing. Można poczytać o takim łowieniu np. "Okoniowa dekada", czy "Nocne okonie". Ja miejsce wytypowałem. Nie liczę na okoniowe smoki, tylko na regularne łowienie. Czas pokaże, czy wystarczy wytrwałości.

5a12d17634ba7_2013_07.03Odra(6).thumb.JPG.ba874d2af61a03049683a0d3395ddabf.JPG

 

 

 

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC00195.thumb.JPG.48712fd2cf25db908a62efd6086b3d8e.JPGDSC00029.thumb.JPG.e4578b1293eba40a71a6b47e38b4482c.JPGDSC00123.thumb.JPG.2efb81a0476e6472ff6a3c178c0684df.JPGJa  po zmroku na miescie lowie sporo okoni ale sa to raczej przylowy na sandaczowe woblery;) i rzeczywiscie siadaja juz fajne garbusy. Przy opaskach tez sie trafiaja po zmroku  oswietlenie  dziala na nie tak samo jak na bolki;)

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dzisiaj były by zawody na najmniejszego okonia to bym wygrał 😁 , od 14stej do 17stej przez godzinę katuje drop shota , zero , dzisiaj siedziały w krzakach , miałem ubaw bo koło mnie usiadł dziadek 👴 i nie mógł się na dziwić że u niego ani brania a ja okonek za okonkiem i pytania " panie na białego ? , panie a gdzie ma pan spławik ? " metoda "spining boloński " dał radę co prawda liczyłem że na ukraińskiego czerwia trafi się jakiś białoryb, niestety brały tylko palczaki, przynęta dnia to kajtek nr. 2 w kolorze słusznym i kolor marchewka ( wegetarianie okonie ? 😁) p.s. pogoda raczej na miętusa niż na okonia , śnieg deszcz słońce nieźle mi dupa zmarzła, nawiązując do dyskusji okonie nocą to po raz kolejny jak zrobiło się ciemno brania ustały, chyba że w cieplejszych okresach jest inaczej , pozdrawiam Wasyl

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie po to dzisiaj wstawałem o 3 w nocy żeby obrobić robotę w Poznaniu szybki powrót i jestem u siebie , trochę cieplej jak wczoraj 😁 brania bardzo himeryczne dużo skubania ale rozmiar większy tylko że brania mniejsze dzisiaj siedziały w krzakach , przynęta dnia kajtek nr. 2 na trójkę brał taki sam asortyment okoni , nic większego , następne wędkowanie w piątek , p.s. Chwilę pogadałem z marynarzem który akurat się śluzował , w przyszłym roku między koźlem a wrocławiem ma kursować 40 jednostek , moja meta spalona i wszystkie kanały żeglugowe , woda bełt i nie chcę odczepiać srajtaśmy z żyłki po każdym zarzuceniu 😈

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Po długiej nieobecności na forum coś trzeba dorzucić. Gratuluję wszystkim wytrwałym, sezon nadal trwa. Nocne okonie na razie omijają mnie szerokim łukiem aczkolwiek przechodząc prawie na UL przy sandaczowaniu spodziewam się nocnych garbusów. Na razie w zamian mnóstwo przedszkola psiaków można połowić. Dziś natomiast trafił się taki oto nocny zbój ;) Guma 6 na 6 gramach. Pozdrawiam

IMG_20171123_235038.jpg

  • Super 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało się dostać do tych 30tek lecz tylko dwie ale jest nadzieja na większe jeszcze w tym roku. large.D6AEE1EE-711E-4DA0-AC50-44F4A099DF66.jpeg.ee5afd815911fcf1ed6c053395a79ef3.jpeglarge.4178E699-B312-4FF2-837D-7F44F09792F5.jpeg.2bf457fe6e244542185cb5755520c5e2.jpeg

 A teraz do tych co tylko czytają i wpieprzają wszystko co się uwiesi na haku NIKT WAM NIE BRONI ŁOWIĆ RYB ALE WEŹ SOBIE JEDNĄ BĄDŹ DWIE RAZ NA JAKIŚ CZAS A NIE DLA CAŁEGO OSIEDLA BARANY !!!  

A na prężycach to powinni odrazu przetwórnie zrobić już sam nie wiem co mi bardziej szkoda tych okoni w ilościach hurtowych czy szczupaczków 50cm straż rybacka przyjeżdża kontroluje ale sami rozkładają ręce. 

  • Lubię to 1
  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety takie sztuki jak marcin82 mnie mijają , o godz. 8smej jestem na Wałach Śląskich w miejscu gdzie mam mój rekord okonia , przez dwie godz. nic tylko straty, zwijam się i jadę na swoje miejsce , tragedia przez dwie godziny 4 cztery okonki mimo tego że piękna pogoda , brania zaczęły się koło 13stej , niestety kajtek w jedynie słusznym kolorze poległ , wszystkie brania bliżej brzegu i kolory silikonu brudne ( foto na końcu) drop shot kajtek 3 moja metoda nr. 2 nie było różnicy im ciemniej tym gorzej. W niedzielę dalsze szkolenie

WP_20171124_13_09_52_Pro.jpg

WP_20171124_13_35_30_Pro.jpg

WP_20171124_14_38_20_Pro.jpg

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Gratuluję wszystkim wyników. Już wiem jak to jest ;) Kolega @jaceen dał klieniom spróbować swoich gumowych pyszności na Ślęzie i nie tylko, a wiemy że porządnie nimi zarybia a skutki tego są poniżej. I uganiaj się teraz jak to zwą za zimnymi kleniami z uwieszonym na końcu woblerem. Duże sandacze jesienią jakoś też mnie omijają, może też ma jakąś tajną taktykę ;) Trafił się też jeden psiaczy króciak. @michalosixgumki o które pytasz to dragon chyba lunatic. Nie wiem czy są jeszcze dostępne w takim rozmiarze, dostałem je w spadku od chrzestnego bo się kurzyły ;)

I tradycyjnie dołączam się do zarabiania. Pozdrawiam 

IMG_20171124_234611.jpg

IMG_20171124_234801.jpg

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkolenia ciąg dalszy , 7.30 jestem na miejscu, najpierw " moja " metoda i testy kolorów kajtków, z rana okonie stały bliżej brzegu i brały na brudne kolory , po 8smej melduje się kolega Pekool z latoroślą , chwila bajery i do boju , póki co okonie mają co jeść bardzo dużo drobnego narybku i wszystko siedzi w krzakach , koło 11stej sytuacja się zmienia okonie przechodzą na środek kanału zmiana ciężarka na 12 gr. daje efekt , wielkość szkolna ale 20 : 2 dla mnie , kolega który był ze mną łapał tradycyjnie , DROP SHOT RULEZ 😁 kolor dominujący dzisiaj to " jedyny słuszny " 😉

WP_20171126_11_17_28_Pro.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 16 okoni ( specjalnie liczyłem)😂 dwa szczupaczki jeden sandaczyk okonie takie sobie tylko dwa pod 30 i jeden 31 

large.64470DC8-F389-4386-AC69-A16C179FE95D.jpeg.bc37c04636bd08cc172a8809e4a0e7f9.jpeg

Dzisiejsze łowisko to czernica łowilem tam szczerze pierwszy raz w życiu łowisko super ludzie na nim nie. Zameldowałem się przed 7 rano a ludzi jak w lidlu na promocji torebek 😱i oczywiście wszystko w beret!!! Spotkałem miejscowego który opowiadał jak około 3 tyg temu okonie wywozili wiadrami masakra brak mi słów a najlepsi są Ci którzy mają postawioną bójkę z żywcem i jeszcze uskuteczniają spinning brak mi słów. 

Wiem że cześć ( kormoranów) to czyta i nie mam dla was za grosz szacunku i nie ważne ile masz lat!!!! A ci co wpieprzają okonie w ilościach hurtowych poczytajcie sobie ile ta PIĘKNA RYBA zawiera metali ciężkich SMACZNEGO!

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.