Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, wasyl1968 napisał:

gryzą dalej 😁 zdecydowanie brudne kolory , zmiana na większy rozmiar kajtka nie przynosi efektu , jak weźmie to taki sam jak na 2jke tyle że dużo skubania , fajnie brały na kaloryfer, jutro może rędzin odwiedzę ? PS nawet dzisiaj sandacza miałem bydle może z 15 centów miało 😉

WP_20171227_12_59_10_Pro.jpg

WP_20171227_13_21_17_Selfie.jpg

Bardzo dużo zdjęć ostatnio wstawiasz i sporo okoni poławiasz, myślę że zasługujesz na to aby dołączyć do Jacena Michała Jacolana Eleata i reszty co w 2018 będą moczyć kije w miejskich fontannach! Są tego plusy parę złoty zostanie opłat nie będzie trzeba robić ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
55 minut temu, Booryss napisał:

Bardzo dużo zdjęć ostatnio wstawiasz i sporo okoni poławiasz, myślę że zasługujesz na to aby dołączyć do Jacena Michała Jacolana Eleata i reszty co w 2018 będą moczyć kije w miejskich fontannach! Są tego plusy parę złoty zostanie opłat nie będzie trzeba robić ☺

Pierwsze słyszę :P Ja mogę powiedzieć że jesień tego sezonu była dla mnie słaba, nie złowiłem żadnego przyzwoitego sandacza czy okonia...

W przyszłym sezonie mam zamiar troszkę więcej czasu poświęcić rzecznym drapieżnikom :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Elast93 napisał:

Pierwsze słyszę :P Ja mogę powiedzieć że jesień tego sezonu była dla mnie słaba, nie złowiłem żadnego przyzwoitego sandacza czy okonia...

W przyszłym sezonie mam zamiar troszkę więcej czasu poświęcić rzecznym drapieżnikom :D 

Ale za to jesteś pogromcą karpi z komercji 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Wasyl1968 z pięknego szczupłego. Ja dziś odwiedziłem znane nam miejsce mimo fatalnej pogody kilka okoni złowiłem. Rozmiar nie zachwycał. Brania tylko na boczny trok. Testowałem przy okazji nowe gumki ,,polaris". Nie byłem do nich przekonany ale pozytywnie zaskoczyły bo więcej brań niż na kajtki. Myślę, że w przyszłym roku mogą okazać się hitem.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad wodą byłem koło 10 tej trochę kombinacji z kolorami i głębokością , w końcu się wstrzeliłem ( kolory stonowane) fajnie gryzły na " kaloryfer" kajtka , mamuśka wzięła na kajtka nr.2 w momencie jak skróciłem grunt , byłem przekonany że to sandacz , chwilę wcześniej wyciągnąłem małego zanderka , a potem standard okonek za okonkiem 😉

WP_20171228_11_30_25_Pro.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam zezwolenie na okręg wrocławski i zwróciłem uwagę na kilka  zapisów na 2018? Nieopatrznie skarbniczka zabrała mi z 2017 i nie mogę porównać. Dla mnie sezon się skończył. Czas odświeżyć przepisy.
W części „ogólne” znajdziecie zapis o całkowitym zakazie połowu na żywca i martwą rybkę lub jej część od 1 stycznia do 31 maja.
Rzeka Bystrzyca (trzeba patrzeć na obwody odkąd dokąd) okoń bez wymiaru i limitu połowu, szczupak bez limitu połowu, wymiar ochronny 45 cm.
Czy wody górskie mają obligatoryjny nakaz stosowania haków bezzadziorowych? W zezwoleniu nic na ten temat nie pisze.
Ciągle mnie zastanawiają wytyczne odcinka od elektrowni w Marszowicach do ujścia. Niby nie jest to odcinek górski, ale zapis dotyczący go, wciśnięty jakby w wody górskie.
Zaglądam teraz na okresy ochronne. Na pierwszym planie, jest boleń. Okres ochronny brak!
Zbiorniki zaporowe nie mają dla boleni limitów dziennych!
Zaglądnijcie dalej na pozycje płoć, jazgarz, ukleja, krąp. Teraz są wyszczególnione limity dla konkretnego gatunku np. ukleja 3 kg.

Znowu jakiś pasztet wyprodukowano do kombinowania, naginania i pospolitego komentowania takiego zapisu, jak odległość od budowli hydrotechnicznych. Niedługo o Brukselę się otrze i unijne traktaty:)

Brzmi tak: Odległość wędkowania od przepławki, jazu, śluzy, lub innej budowli hydrotechnicznej piętrzącej wodę liczy się od miejsca znajdowania się przynęty, a nie stanowiska zajmowanego przez wędkarza.

Teraz przyjedzie SR i będzie czekać, aż wędkarz zacznie ściągać przynętę i ta znajdzie się w nieprzepisowej odległości od obiektu hydro, bo odległość wędkowania liczy się…

Jest część B rejestru dla okręgu Legnica i Wałbrzych. Na ostatnich stronach znalazło się miejsce do adnotacji dla jednostek kontrolujących. Data, nr odznaki, uwagi.

Nie zauważyłem limitów i wymiarów (dolnych i górnych) dla ryb złowionych w zbiorniku Mietków. Już nie obowiązują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jaceen napisał:

Przeglądam zezwolenie na okręg wrocławski i zwróciłem uwagę na kilka  zapisów na 2018? ....

Brzmi tak: Odległość wędkowania od przepławki, jazu, śluzy, lub innej budowli hydrotechnicznej piętrzącej wodę liczy się od miejsca znajdowania się przynęty, a nie stanowiska zajmowanego przez wędkarza.Teraz przyjedzie SR i będzie czekać, aż wędkarz zacznie ściągać przynętę i ta znajdzie się w nieprzepisowej odległości od obiektu hydro, bo odległość wędkowania liczy się…

 

To jest dobry przepis, przy obecnym sprzęcie i umiejętnościach rzutowych wędkującego stojąc przepisowe 50 m od obiektu hydro bez problemu dorzucisz przynętą pod sam próg gdzie gromadzi się ryba, a metoda na szarpaka jest bardzo skuteczna ( byłem strażnikiem to wiem co wędkarze potrafią wymyślić) Kiedyś było to 200 m lecz komuś to przeszkadzało i zmniejszono do 50. Stojąc przepisowo rzucasz z prądem. Rzucając pod prąd będziesz musiał przemieścić się w dół. Kiedyś malowało się białe pasy odkąd można łowić zgodnie z regulaminem, teraz nikomu nie chce się tego robić :)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wojtyna51 napisał:

gratulacje wasyl1968,dosyć grubiutka ta 70.Mam pytanie ktoś z kolegów,koleżanek robił już opłaty na 2018 i pochwali się ile włodarze pzw mnie oskubią ?

Dziady skubią ze wszystkiego😯 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przed ostatnie wyjście na ryby. Celem był sandacz ale jsk to zwykle bywa nie mam do niego szczęścia.  Wyjście jak zwykle ratują okonie jeden ok 30 i 4 mniejsze ok 22 cm. Przeszedłem trochę miejscówek ale niestety nie zauważyłem ani jednego sandacza:(  może jeszcze uda się wyskoczyć przed końcem roku. 

20171229_181252.jpg

20171229_181109.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z sandaczami nigdy nie wie, oj nie wie się, czy jeszcze jest dobrze czy jest już źle... ;)

Wczoraj na tych samych rewirach co ostatnio, u mnie jeden wymiarowy, koleżka dwa w tym jeden 80. Brania takie, że tylko wklejka drgnęła. Żadnych walnięć, max 3"kajtek a i tak zapięte za koniuszek pyska.

 

 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, gryzon napisał:

Dziś chwila oddechu na świeżym powietrzu:) 3h błąkania się wzdłuż brzegu i jeden gagatek się zameldował całe 43cm szczęścia (albo nieszczęścia bo nie mogę trafić wiekszych):lol:

tmp-cam-1782579885.jpg

Nie mogę !!!

Czy dwunastolatki też namawiasz na sex, bo do starszych nie masz szczęścia

Kiedyś na tym forum był taki zwyczaj, że zdjęć ryb niemiarowych nie wstawiało się, a teraz zrobiło się to nagminne. Jak nie potrafię złapać ryby miarowej to nic nie wstawiam. Życzę szczęśliwego Nowego Roku i by się marka nam nie chowała poniżej 50 cm :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj i ja parę godzin nad wodą z rana byłem , trochę mi mina zrzedła jak rano na termometrze było minus cztery 😉 , ostatnio jak tak było to kanał był zamarznięty , na miejscu wszystko okej , próbuję założyć kamizelkę i zong , po czwartku leżała w samochodzie, franca zamarzła na kość 😉 , wędka też w aucie przy pierwszym rzucie myślę że trafiłem 🎯 w komin elektrociepłowni jak pizgło cały zestaw poooszedł , plecionka na kołowrotku beton wszystko zamarznięte, przewiązanie zestawu i do boju , mimo zamarzających przelotek gryzły dalej , wielkościowo małolaty ale trochę potestowałem gumek , o 12stej przestały brać , żadne kombinacje nie pomogły . ps. spotkałem wędkarza chwila bajery a on mi mówi " ja pana znam pan jest z haczyka " niestety kolega nie był z forum ale bacznie obserwuje ( też zarybia) poczułem się jak celebryta 😵 ps2 jutro rano idę z sowieckoje igristnoje wypić z okonkami ktoś chętny ? 😁

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Gratuluję bywającym nad wodą!

Dzisiaj zaliczyłem wypad sezonu… Na ryby wybrałem się późno bo po 9:00.  Zaczęło się bardzo słabo bo przez 2h złowiłem zaledwie 5 okoni w rozmiarze przedszkolnym (jak by to kolega wasyl1969 powiedział). Nic nie zapowiadało, że może się coś ruszyć więc zdecydowałem, że zmienię miejscówkę. Po dotarciu na miejsce i rozłożeniu wędki oddaję siedem rzutów i wyjmuję siedem niebrzydkich okoni. Eldorado! Rekordów nie było ale niewymiarowych też nie. Największy tego dnia 24cm a ilościowo meeega dobrze. 

20171230_114650.thumb.jpg.c8aea5db40fb3e27dc6b22107877182d.jpg

Zmiana miejscówki. Na końcu zestawu 2” kajtek w kolorze czereśni. Zarzut, opad i jest puknięcie. Zacinam w tępo i czuje fajny opór. Krótka walka i jest!!!!!

Proszę Państwa! Fanfary!!! Mój PIERWSZY w życiu wymiarowy sandacz!!!

20171230_122831.thumb.jpg.2331e51fd3ed972063317cc18b06c967.jpg

20171230_123048.thumb.jpg.edc28cd4074d19f2d2b9d4b851c17f48.jpg

Całe 54cm szczęścia! Tylko się nie śmiejcie!

Więcej jak dekada wędkowania. Setki godzin z nastawieniem na tego drapieżnika. Wypady w dzień i w nocy. Różne metody itd. Zastanawiałem się czy mam śmiać się czy płakać hehe.

Mija kolejne 15 minut a ja na końcu zestawu czuję tępy opór ale wiem, że to ryba. Zestaw delikatny, okoniowy więc nie robiłem sobie nadziei, że uda mi się to coś doholować. W pierwszej chwili pomyślałem, że to leszcz podpięty za kapotę. Długo musiałem czekać aż mi się rybka pokazała… Miałem wielkie szczęście i chwilę potrwało zanim podebrałem tego kolosa. Równe 80cm, co jest moją nową życiówką. Był to prawdziwy test dla kijka 0,5-5g i pletki 0,08.

20171230_124427.thumb.jpg.c47e55a399df2402e2aba378702a37ac.jpg

20171230_124607.thumb.jpg.da124d99cfd13ccab8a27c2915dcf984.jpg

To był dobry sezon. Dzisiaj życiówka sandacza (hehe) oraz szczupaka a z początku sezonu jeszcze kleń 61cm. Mogę umierać :wink:

 

 

 

  • Lubię to 1
  • Super 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.