Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Marienty napisał:

Dzisiaj zmiana miejscówki - tajne przez poufne:ph34r:. Gryzły dobrze. Kilka takich 25+ oraz ten ze zdjęcia już z 3 z przodu. Chyba wypracowałem już swój "jedyny słuszny kolor" B)

20180105_130953.thumb.jpg.251dd8950081710e7568a5a0d85a00a7.jpg

Jedyny słuszny kolor to różowy 😜 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
33 minuty temu, Budek napisał:

No widzę że Twój Favorit ma co robić!! GRATULACJE !!! 👏🖒mój też już w tym roku troszkę popracował  a jutro lecimy z kolegą na okonie te "grube" 😆😂dam znać co się udało chwycić. 

Jeśli pogoda w miarę się nie zmieni to pokaże wam kilka zimowych jazi moze w poniedziałek 😎bo są 💪

@Budek Pozazdrościłem Ci zestawu więc go skopiowałem i też dokupiłem młynek ryobi zauber 2000 - dzisiaj go testowałem - chodzi jak malina :D

5 minut temu, Booryss napisał:

Jedyny słuszny kolor to różowy 😜 

 

@Booryss Pudło! :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marienty " jedynie słuszny kolor " jest mój 😉 niestety 😔 dzisiaj poległ 😠 z rana dwie godziny na rędzinie bez efektu , powrót na stare śmieci też nie przyniósł efektu , dwa palczaki i od groma skubania nie do zacięcia 😈 takiej bryndzy nie miałem od września, graty za piękne garbate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marienty napisał:

Dzisiaj zmiana miejscówki - tajne przez poufne:ph34r:. Gryzły dobrze. Kilka takich 25+ oraz ten ze zdjęcia już z 3 z przodu. Chyba wypracowałem już swój "jedyny słuszny kolor" B)

A co ty tak ambitnie ostatnio łowisz? Robotę rzuciłeś ;) ?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fido Angellus napisał:

A co ty tak ambitnie ostatnio łowisz? Robotę rzuciłeś ;) ?

 

Niestety nie (chociaż czasem mi się śni, że rzucam to wszystko w cholerę :lol:). Zostałem wysłany na przymusowy urlop ( z uwagi na dużą ilość zaległych dni). Urlop kończy mi się ósmego stycznia więc korzystam ile mogę. Później to już chyba tylko weekendy mi zostaną :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to odwiedziłem wodę z kolegą która dawała piękne oksy na jesieni. 

Miejsce łowienia prężyce zbiornik nad wodą meldujemy się około 7 rano trochę bajery i wystartowali!!.

Trochę ryby było widać na powierzchni ale daleko od brzegu okonia ZERO !!! chodź dwóch gości złowiło dosłownie kilka szt bo było widać łby i wnętrzności w wodzie a ze  względu że nasz durny związek zrobił 15cm na okonia to te martwe miały może 16cm masakra!!!

CIEKAWOSTKA- wracając do auta spotkaliśmy dwóch nurków i popytalismy co widać w wodzie ODP: też jesteśmy wedkarzami i łowiliśmy  tu piękne okonie na jesieni a teraz w wodzie nie widać NIC! Wytłumaczenia brak odeszły w Odrę? Na zimę? Bez sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Booseib napisał:

Pogoda wiosenna więc trzeba było poszukać okoni, brania pojawiły się w momencie, kiedy lampka się schowała. Brania silne, rybki widać, że zdrowe i glodne! Ilościowo fajnie, największe pod 30.

IMG_20180106_102953.jpg

IMG_20180106_114306.jpg

Booseib ostatnio ochrona pogoniła mnie z tych pomostów 😉 graty za ładne okonie, u mnie dzisiaj licho , parę maluchów i dużo nie zaciętych brań w końcu okazało się że te brania to małe sandaczyki jak wyciągnąłem dwie sztuki to odpuściłem

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym boleniem to jakaś żenada jest,przecież wiadomo że skończy się to tak jak koledzy wyżej piszą.Nie mogę zrozumieć co w ich głowach siedzi podpisując takie babole.W maju  to bedzie można sobie w nosie podłubać a nie szczupaka złowić tak wyczyszczą nam wody .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z rana melduję się na swoim miejscu , i zong cztery osoby już biczują wodę , usuwam się w bok i kombinowanie z głębokością i kolorem , coś skubie ( podejrzewam że to małe sandacze) przenoszę się dalej i wbiłem się w kolor , osiem wyciągnąłem ale przynajmniej nie palczaki 😁 , miałem też jedno pożądne branie hamulec zadziałał po prawnie pare metrów wyciągnięte ale niestety 😔 spinka ( na dwu calowego kajtka ) miałem też spotkanie z jurasik park , w wodzie leżał szkielet szczupaka dobrze po nad metr sam łeb i kręgosłup, wrażenie nie samowite że takie krokodyle pływają .

WP_20180107_09_41_07_Pro.jpg

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się. Koniec urlopu. Pora przypomnieć sobie jak to jest pracować.

Dzisiaj 4h łowienia i tylko cztery okonki. To chyba sprawka wysokiego skoku ciśnienia.

Wkręciłem się na maksa w ultralekkie łowienie.

20180107_103145.thumb.jpg.dd64c7c3bfb77f09ab80b43d889f166d.jpg

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na Odrze od 6.30 do 12. Wpadło sporo ryb : płocie w okolicach 35-37 cm , trochę krapi i dwa jazie. Koledzy podobnie wielkoścowo , ale ilościowo więcej, może dlatego że siedzieli dłużej. Metoda : klasyczny koszyk. Fotek nie wstawiam, żeby miejscówki nie zdradzić. 

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuźwa ale dupa mi zmarzła 😉 z rana coś się działo , praktycznie co drugi rzut to okoń lub skubanie niestety nic do foty nie pozowało 😈 koło 11stej brania ustały , wszystko na dropsa z długim przyponem , dwu calowe kajtki plus kaloryfer wszystko brudne kolory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No strasznie nas ta zima rozpieszcza! Ledwo -2 a już człowiek marznie. Mi też dzisiaj tyłek zmarzł. Chyba sobie odpuszczę łowienie przy ujemnej temperaturze. Bardziej chodzi o kłopoty z pletką niż tyłek. Dzisiaj wyniki marne. Zaledwie jeden był fotogeniczny. Dalej zestaw kajtek 2"+główka 3g wydaje się być najbardziej uniwersalny.

20180114_113708.thumb.jpg.4d7156931602cef0d3f0cf470ed4aede.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wasyl1968 napisał:

dzisiaj od 8smej do 10tej bez efektu nawet skubnięcia nie było , ale przynajmniej wypróbowałem nową plecionkę ( 0,04) ps był ktoś może na kanale żeglugowym ul. Monopolowa ? zamarznięty ? u mnie sytuacja wygląda tak

WP_20180120_09_43_26_Pro.jpg

Byłem przejazdem na Monopolowej - zamarznięte. Na Kromera widziałem tylko prawą stronę od strony miasta - też zamarznięte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzucam temat piłki do tego wątku. Jeżeli są chętni, to śmiało dajcie znać. Potrzeba zebrać kilkanaście osób i ustalić termin pasujący nam wszystkim. Wstępnie okazało zainteresowanie 7 osób. Nie stoi na przeszkodzie, żeby nasi juniorzy w tym wzięli udział. Formuła otwarta. Byle tylko dobrze się zabawić. Z oczywistych względów trzeba by brać pod uwagę sobotę/niedzielę, ewentualnie późna pora wieczorowa w tygodniu (z piątku na sobotę?). Jeżeli na sąsiednich portalach, niekoniecznie wędkarskich, podjąłby ktoś temat, to jeszcze lepiej. Pośpiechu nie ma;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie publikować tej foty ale... 

Byłem na jaziach ale mnie olewały za to leszcze polubiły szcztuczną ochotę na haku muchowym z główką wolframową 0.5gr jeden wyjety drugi spadł ryba z 22.01.2018r jak pogoda dopisze to w lutym leszcze będą się tarły ten już miał wysypke 

large.20180122_152339.jpg.ad03d2a19dd4e19dc746173d128d524a.jpg

Na wędce do 5 gr- poezja 63 cm 

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Budek napisał:

Miałem nie publikować tej foty ale... 

Byłem na jaziach ale mnie olewały za to leszcze polubiły szcztuczną ochotę na haku muchowym z główką wolframową 0.5gr jeden wyjety drugi spadł ryba z 22.01.2018r jak pogoda dopisze to w lutym leszcze będą się tarły ten już miał wysypke

Pletka czy żyłka - jaka średnica?

Branie z dna czy w toni? Jakie prowadzenie przynęty?

Napisz coś więcej :wink:

Graty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.