Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, wojtyna51 napisał:

kolego lechur1 czy masz na myśli ten staw przy byłej firmie plastmer,czyli zjeżdżając z ronda i kierując się w stronę smolca staw mijamy z lewej strony ?

Koledze chodzi o staw na Kunickiego, o tu:

https://www.google.pl/maps/place/51°05'28.0"N+16°56'11.9"E/@51.0911163,16.9344483,17z/data=!3m1!4b1!4m14!1m7!3m6!1s0x470fc1bbf9acfd7f:0xeb352e5115f0245a!2sMuchobór+Wielki,+50-001+Wrocław!3b1!8m2!3d51.0975756!4d16.9483105!3m5!1s0x0:0x0!7e2!8m2!3d51.0911132!4d16.9366367

Byłem, łowiłem, zadbana woda (z opowieści znajomych z tego koła).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
23 godziny temu, Marienty napisał:

Czyli po naszemu: karpiem zarybiają dużym i sporo a do tego ładnym japońcem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Sezon 2018 udanie rozpoczęty. Po grudniowym maratonie musiałem trochę odpocząć od rzucania ale nie zapomniałem techniki ;) Jedno branie i jedna rybka. Liczyłem na fajnego jaśka lecz uprzedził go grubiutki kleniu. Okonia nie widać, w grudniu co wypad meldował się trzydziestak. Powodzenia! 

IMG_20180217_224553.jpg

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, carloss83 napisał:

Hej gryzon gdzie udało Ci się znaleźć kawałek wody bez lodu. Ja jeżdżę i jeżdżę i wszędzie lód :(

jeszcze dwa dni temu lodu nie było na Odrze przy ulicy Kożuchowskiej we Wrocławiu....ale jak dzisiaj to wygląda to nie wiem

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, carloss83 napisał:

Hej gryzon gdzie udało Ci się znaleźć kawałek wody bez lodu. Ja jeżdżę i jeżdżę i wszędzie lód :(

np. most szczytnicki, mosty dmowskiego,  zwierzyniecki - ten chyba lada chwila zamarznie bo wody było ok 150m x 50 m:P jak jechałem przez warszawski to widziałem wyjście z kanału też nie zamarznięte. teraz zapewne wszystkie stojące zamarzną bo temperatura spadnie jeszcze mocniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie idą mrozy po cichu trzymam kciuki za lodem do łowienia. Znalazłem wariata z którym w niedzielę jedziemy sprawdzić co i jak. Na wyposażeniu będziemy mieć ciuchy na zmianę kamizelki ratunkowe i po 30 metrów liny. 

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Budek napisał:

Panowie idą mrozy po cichu trzymam kciuki za lodem do łowienia. Znalazłem wariata z którym w niedzielę jedziemy sprawdzić co i jak. Na wyposażeniu będziemy mieć ciuchy na zmianę kamizelki ratunkowe i po 30 metrów liny. 

A nie mógł byś załatwić u jakiegoś szamana ocieplenia? 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

dzisiaj z rana parę godzin na pierwszych barkach , sporo ludzi ale na drugich tłok , u mnie na zero , trochę za grubo poszedłem ( 0,10) jedna wędka spławik druga eksperyment ( kajtki , ukraińskie czerwia , i najmniejsze gunki ) lód ma dobre 25 cm. dobrze że sąsiedzi poratowali świdrem bo ten mój 30 letni to nadaje się do hasioka , spotkałem też łyżwiarza myślałem że to Odys ale po rozmowie okazało się że to znajomy Odysa ( pozdro 😁) pogoda super tak że dupa nawet nie zmarzła 😉

WP_20180304_10_55_25_Pro.jpg

WP_20180304_10_55_35_Pro.jpg

WP_20180304_10_56_04_Pro.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat może niezwiązany bezpośrednio z Odrą, ale chciałem się podzielić obserwacją.

Przejeżdżając ostatnio Podwalem, oczy przetarłem ze zdumienia, bo zobaczyłem na fosie miejskiej siedzące na krawędzi lodu kormorany!! :o

W środku miasta, wespół z kaczkami, przy kawałku wody wolnej od lodu. Gdzieś miały ludzi i ruch uliczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, tom@ha napisał:

temat może niezwiązany bezpośrednio z Odrą, ale chciałem się podzielić obserwacją.

Przejeżdżając ostatnio Podwalem, oczy przetarłem ze zdumienia, bo zobaczyłem na fosie miejskiej siedzące na krawędzi lodu kormorany!! :o

W środku miasta, wespół z kaczkami, przy kawałku wody wolnej od lodu. Gdzieś miały ludzi i ruch uliczny

Ja  u siebie w centrum miasta naliczyłem ponad 40 sztuk. Na odcinku rzeki jakieś 2 km. Połowa zamarznięta a reszta otwarta woda. Tak na przemian, łuk szybszy nurt wolne od lodu, proste odcinki zamarznięte. Darmozjady przylatują co roku na rzekę jak pozamarzają stawy hodowlane . A w tym roku dodatkowo widziałem 3 perkozy, też niezłe killery dla ryb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tom@ha napisał:

temat może niezwiązany bezpośrednio z Odrą, ale chciałem się podzielić obserwacją.

Przejeżdżając ostatnio Podwalem, oczy przetarłem ze zdumienia, bo zobaczyłem na fosie miejskiej siedzące na krawędzi lodu kormorany!! :o

W środku miasta, wespół z kaczkami, przy kawałku wody wolnej od lodu. Gdzieś miały ludzi i ruch uliczny

ogołociły Bystrzycę, Bobra, Kaczawę, Kwisę i przyleciały do fosy na karpia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Odys80 napisał:

ogołociły Bystrzycę, Bobra, Kaczawę, Kwisę

Nie tylko, bo Ślęzę czarna mafia też opanowała. Sprawdzałem moje ulubione dwie zimowe miejscówki. Okazuje się, że nie ma dla nich żadnych tajemnic. Podchodziłem najbliżej jak się dało. Jeden przy mnie drapnął rybkę. Kilka sztuk bez ustanku buszowało pod wodą reszta odpoczywała na drzewach. Przez jakiś czas nie ma po co tam zaglądać.

WP_20180304_14_53_39_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.c11cfa0450d12e282487bb67ce95c6cc.jpg

WP_20180304_14_51_43_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.9a19fe5b48af7112bd29438fcfc47f7d.jpg

WP_20180304_14_32_37_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.fa868033d7ce1addd119e1680b58ab85.jpg

WP_20180304_14_30_31_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.ea0900f89939ec18b07efcdb76b70f68.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaceen - a te ptaszki to na streemka by nie brały? Potem pórka byłby do kręcenia sierściuchów?

Wasyl  (pozdrawiam) - poślizgałem sie nieco a w przerwie rzuciłem coś do wody,

Z tego co widziałame to generalnie rybki słabo gryzły ale co wytrwalsi mówili że od czasu do czasu się coś uwiesi.- wczoraj widziałem okonka 38 cm, dziś płoteczkę jakieś 45 cm 

Fajny lód

 

sandaczykLód (1m).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, oldBolo napisał:

Jaceen - a te ptaszki to na streemka by nie brały? Potem pórka byłby do kręcenia sierściuchów?

Wasyl  (pozdrawiam) - poślizgałem sie nieco a w przerwie rzuciłem coś do wody,

Z tego co widziałame to generalnie rybki słabo gryzły ale co wytrwalsi mówili że od czasu do czasu się coś uwiesi.- wczoraj widziałem okonka 38 cm, dziś płoteczkę jakieś 45 cm 

Fajny lód

 

sandaczykLód (1m).jpg

he he he 😁 ale żeśmy się dogadali 😁 ale tak jest jak na łbie ma się czapkę i dwa kaptury 😁 , do następnego p.s. dzisiaj skupiłem się na eksperymentach , wizualnie wyszło fajnie ale widocznie okoniom nie bardzo 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.