Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio spławik i grunt u mnie tylko w teorii, to wiedza umyka i wiadomości z frontu. Od kilku lat funkcjonuje Dolnośląska Liga Spławikowa. Chętni niech zaglądną  https://wedkarskiswiat.pl/dolnoslaska-liga-splawikowa-2018,n,1350

Liga z roku na rok ewoluuje dostosowując zasady do najkorzystniejszej wersji. W tym sezonie w każdej z czterech tur będzie brana po uwagę także klasyfikacja indywidualna. Szczegóły bez problemu znajdziecie w odnośnikach. Startuje ktoś z Was? Startował? Wysoki poziom? Czy amatorzy mają szansę powalczyć? Coś ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ostatnie przygotowania do sezonu. Właściwie to on już się  zaczął, skończył, rozpoczął i coś tam jeszcze......ja szykuję się ostro:)

Dzisiaj ustawianie-sporo roboty było. Zmarzłem choć 3+ było. Priorytet u mnie to  praca! Bo ona się opłaca:D

large.20180305_093910.jpg.71eabc95cb47005984ed2b15fd8957f8.jpg

Jak zgubię w zeszłorocznej trzcinie to marne szanse odnalezienia gąsieniczki.

large.20180305_091959.jpg.731fd6185e3d64ce4fc2606952b4a048.jpg

......marzą mi się grube jazie-czas pokaże.

large.5a9dce2c7836e_20180305_092902(2).jpg.2990ab470c3a8f0a19293dbd45450950.jpg

A czarnuszki może coś z powierzchni zbiorą?

large.5a9dce2e5d1ac_20180305_094949(2).jpg.8727bf3c415ca752b87555a38989d25d.jpg

Zanim rybki pójdą wysoko to złote gąsieniczki będą opadały do dna:D

  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ wszystkie telewizje zapowiadają na jutro ARMAGEDON WSZYSTKIE GALERIE HANDLOWE zamknięte i ludzie zwariują nie wiedząc co robić ( sarkazm ) jedziemy rodzinnie na ognisko do lasku osobowickiego , droga na rędzin przed ostatnim ostrym zakrętem w lewo po lewej stronie jest miejsce biwakowe i ognisko , jutro ładna i ciepła pogoda jak ktoś ma ochotę to zapraszam ( drewna nie zabraknie a patyczaki też się wystruga 😁) będę kole 10siątej i do 16tej będziemy. Pozdrawiam Wasyl

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cisza wszyscy łowią i nic się nie chwalą i to się chwali 😁 

To ja może po krótce opiszę co i jak w ostatnim czasie

Trochę na lodzie posiedziałem nic konkretnego nie połowiłem ale to moje pierwsze ryby w życiu z lodu łowiłem tylko na blaszki podlodowe łowiska to prężyce, barki 1 i barki 2. 

Po zejściu lodu zacząłem poszukiwań jazi lecz z marnym skutkiem za wcześnie. Na Odrze przy oczyszczalni od 3 tyg nikt nic nie złowił 🤤 

To może okonie 😎 poszukiwana zajęły mi około tygodnia aż w końcu je znalazłem żerują 15 min i robią od 15 min do 30 min przerwę po tym czasie znowu żarcie. Pięknie ubarwione grube pasiaki może dziwnie to zabrzmi ale po dwóch dniach łowienia 30-stki już mi się znudziły chciałem coś większego.

W niedzielę wypowiedziałem piękne słowa do kumpla "ciekawe kiedy trafimy dzień że 40-stki tak będą łykać"

Coś mnie podkusiło aby w poniedziałek pojechać przed pracą na dwie godz na miejscu przed 8 bez spiny rzut i jest 35😎pomyślałem będzie grubo po 15 min bum 35+i tak co 15 min przez dwie godz. Co prawda nie dostałem 40-stki ale jak na początek roku jestem hepi zdjęcia nie mam ani jednego i jestem z tego szczęśliwy więcej ryb będzie pływać dalej. 

😉

  • Lubię to 1
  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Budek Tylko pozazdrościć, że znalazłeś takie miejsce.

19 godzin temu, Budek napisał:

 zdjęcia nie mam ani jednego i jestem z tego szczęśliwy więcej ryb będzie pływać dalej. 

😉

Nie bardzo rozumiem i nie widzę związku. Dawaj foty, nie wygłupiaj się ! ;) Ja zawsze robię tak, żeby nie było widać gdzie (żadnych punktów charakterystycznych jak murek, pomost, barierka itd.).

Napisz przynajmniej na co i jaka technika prowadzenia. Bo zima idzie i trzeba czymś żyć! :D

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda połowu klasyczny opad 3 gr i 2 cale kolory naturalne dużą rolę odgrywał fluorocarbon próbowałem bez i padaka. 

I tak jak myślałem kilka dni i po braniach dzisiaj rano przed pracą 2h i tylko jeden 😔skończyło się. Po pracy postanowiłem podskoczyć koło domu na...😜 i 12 szt 30+ trafiłem i kilka mniejszych brania atomowe z opadu kolega ktory ze mna jeździ śmiał się że nie trzeba patrzeć na szczytówkę. Zdjęć nie będzie bo ich po prostu w marcu okoniom nie robię jak trafię 40cm i więcej będzie fota.

Idą mrozy więc tydzień przerwy ciekawe czy wytrzymam.😆

Około godz 17 okonie zaczęły atakować drobnice z powierzchni kumpel jak to zobaczył to zaczął się zastanawiać jaki mamy dzień i miesiąc 😂 po czym założył małego poppera i ...😲😲😲🤤

Więc szukajcie a znajdziecie a jak się wytrą to napiszę gdzie łowiłem 😋

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2018 o 18:48, Budek napisał:

Zdjęć nie będzie bo ich po prostu w marcu okoniom nie robię jak trafię 40cm i więcej będzie fota.

 

No pozamiatane. 

Nie wiem od czego zacząć bo jeszcze się trzęse!!!

Pobudka przed 6 rano kawa uzbrojenie wędki w domu żeby nie marznąć nad wodą. 

Po 6 oddaje pierwsze rzuty zimno pada wieje do dupy. Melduję się pierwszy maluch a później nic, więc zmieniam miejsce tam gdzie zgrupowała się drobnica. Pierwszy rzut i coś tam uderzyło ale wcięcie puste oddaje kolejny rzut kilka podbić nie regularnych i bum czuje duży opór myślę szczupły ale nie wyczuwam na kiju zębów i cały czas trzyma mocno się dna co to będzie?? 

Odjazd około 15 m 🤤no będzie grubo po chwili walki pod nogami wypływa bestia jakie widziałem tylko na zdjęciach nogi miękkie i ciarki po plecach 😲 

Nie wiem czy będzie dane mi złowić jeszcze kiedykolwiek taki okaz 

Kijek do 5gr pletka 0.06 i FLUOROCARBON 0.15 DO 1.8KG przypuszczam że ważył bardzo podobnie 

W

Fotka na pamiątkę buziak i do wody. 

large.20180316_080310.jpg.f4d4d89a876a5a9f4a5ff72e6924caf1.jpglarge.20180316_070822.jpg.3c85ae3c7974c8bfe0cdf8ef24a8d269.jpg

 

  • Lubię to 9
  • Super 21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bardziej woda stojąca. Tam najczęściej są okoniowe tarliska ! :unsure:

W dniu 14.03.2018 o 18:48, Budek napisał:

Więc szukajcie a znajdziecie a jak się wytrą to napiszę gdzie łowiłem 😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał. Okonie przed tarłem jak i każda inna ryba grupują się na tarliskach już kilka tygodni przed nim samym. Ryby nie spadają na tarliska z nieba pierwszego dnia realnego tarła, gdy woda osiągnie odpowiednią temperaturę ! Dziwne ?

Grupowanie się okoni na tarlisku to pierwsza faza tarła.  Jeżeli ktoś wędkuje już kilka lat to jest tego z pewnością świadomy. Ma tylko ten fakt w d.... , to znaczy w głębokim poważaniu ! A jeżeli ktoś tego nie wie to warto o tym poczytać. Internet pęka od informacji !

Okonie w tym momencie są już na tarliskach i biorą całkiem przyzwoicie. Znam trzy takie miejsca na chwilę obecną, jednak nie łowię tam, bo średnio widzą mi się igraszki na porodówce.  Z resztą co kto lubi. Okoń okresu ochronnego nie posiada i można go molestować bez żadnych oporów nawet w czasie tarła. Wiem, bo już to słyszałem na tym forum ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za gratulacje i życzę takich okazów. 

Gdzie została złowiona  ryba wie dosłownie kilka osób i tak niech pozostanie. Wieści po Wrocławiu rozeszły się bardzo szybko miałem dzisiaj gorącą linię 😁

Pytania powiedz gdzie bo kolega pyta a on nie powie nikomu to mnie powalają. 

Jestem osobą która dzieli się informacjami ale z umiarem jest grono zaufanych osób którym można polecić miejsce i wiesz że odpłaci się tym samym a i nie rozpowie innym.

Policzyłem sobie mniej więcej ile ryba była po za wodą i wyszło mi około 2 do 3 min. 

A i czy wypada łowić ryby kiedy się grupują hmmm... lepiej ją złowić w tym okresie i wypuścić niż poczekać miesiąc i zjeść. 😁 

A i dla świadomości OKOŃ NIE ZŁOWIONY NA TARLISKU jest to ich stołówka w tym okresie😉

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj koło 10ntej podjechałem zobaczyć na " mój" kanał z nadzieją że a nuż się uda 😁 trochę porzucać , w momencie jak otwierałem drzwi i mało z zawiasów nie wyrwało 😈 dałem se spokój , ale jednego miłośnika ryb przez chwilę obserwowałem , kormoran - ale nie miał lekko bo co się wynurzył to od razu cztery mewy atakowały , wysiadłem z auta i chciałem zrobić zdjęcie ale jak mnie zobaczył to odleciał a zanim oczywiście grupa pościgowa ( cztery mewy ) gdyby nie ten cholerny wiatr mogło być fajnie , no cóż , na przyszły tydzień zapowiadają ocieplenie tak że poświęcić palmę i nad wodę😁

WP_20180318_10_19_50_Pro.jpg

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.