Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

niestety przypon z fluokarbonem 0,18 nie wytrzymał 😫 "

Siemka.

A ja wczoraj po raz pierwszy użyłem przyponu z fluorocarbonu , ale o średnicy 0,28mm i oprócz okoni na obrotówkę nr 1 wyjąłem dwa szczupaczki takie ok. 40cm i to z blaszką połkniętą głęboko a na przyponie delikatne zadrapania . Widać okoniom ta średnica nie przeszkadza a nie stracimy przynęty i nie "kolczykujemy" szczupaków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Wszyscy coś piszą to i ja coś szrajbne , co prawda nie ma czym się chwalić ale .... o 4 rano jestem na 1 barkach , sprzętowo jak na mnie grubo , specjalnie nie zabieram żadnych małych przynęt , cel jaki se obrałem to spenetrować płynącą odrę ( prawie nie płynie ) za dużo miejsca na rzucanie nie ma ponieważ sporo ludzi jest na nocce , ale moje wcześnie upatrzone miejsce jest wolne , drugi rzut Okonek , po chwili spinka szczupłego , co drugi rzut to okoń , wszystko fajnie ale wytrzymałem półtorej godziny ? teraz powinien polecieć stek bluzgów 👿 powód to muzyka jaka leciała na cały regulator od strony plaży na popowicach , miałem dość tego techno ( nie o takie klimaty mi chodziło o czwartej rano nad wodą ) co ciekawe przez ten czas pod nogami połykały mi dwa bobry ( albo głuche albo fani 😜) zjawiam się na " moich" śmieciach , na początku nic się nie dzieje dopiero jak doszedłem na " płynący " odcinek to pobawiłem się okoniami , nie za duże ale dużo , co ciekawe nawet te najmniejsze były zapięte za trzy groty ( finezji w tym nie było bo sprzętowo to pletka 0,18 , przypon wolfram , kołowrotek rozmiar 4000 , i kij raczej na szczupaka ) dzisiaj skupiłem się na spin madach ( od 8gr do 16gr. ) oraz gunki i kajtki nr 4 , zdecydowanie żelastwo dzisiaj wygrało

IMG_20180617_074511.jpg

IMG_20180617_044015.jpg

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po meczu z Senegalem złapała mnie taka żenuła, że MUSIAŁEM pojechać na ryby przynajmniej na 2h, żeby to jakoś rozchodzić. Gorąco strasznie. Na domiar złego przytrafiła mi się przykra sytuacja. Przy odhaczaniu nocnego klenia nie miałem przy sobie ani czołówki ani szczypiec,  bo nie chciało mi się ich wyciągnąć z plecaka. Kleń szarpnął się 2 razy no i efekt widoczny jest na zdjęciu. Kotwiczka wbita bardzo głęboko dobrze, że oczko puściło w przynęcie. Operacji dokonałem sam na miejscu. Nauczka starczy na dłuuuuuuugo.

20180619_220326.thumb.jpg.2b22e5b6fdaacb8286ee7f9b1afc5be9.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już czas podjąć decyzję i zagiąć w hakach zadziory?:) Moim zdaniem jest to zbędny element, jeżeli ktoś podchodzi do wędkarstwa z czysto sportowym nastawieniem. Spróbujcie na jednej-dwóch przynętach i sprawdźcie, czy to ma sens. Zdecydowanie polecam.

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, michalvcf napisał:

Dzisiejsze zawody Streetfishing Wrocław :)

 

DSC_1498.JPG.61566f65cd90ab657d3d0c73377a0fe9.JPG

Gratulacje Michał!!! 

Takim sandaczem i chyba jedynym wymiarowym pozamiatałeś konkurencję ;) Nie przejmuj się drugim miejscem, jak dla mnie wygrałeś te zawody bo pokazałeś wielką klasę ;) Wrzuć jakieś zdjęcie kabana. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje :)

Najwieksza ryba zawodów i jedyny Sandacz był mój :) 84 cm.

35972446_1758813167531568_8622469102411186176_n.jpg.a8916ce14092c6437563c900843ad23a.jpg

Przed zawodami obrałem pewna taktykę, dość ryzykowna ale trzymałem się jej konsekwentnie do końca i przyniosła ryby. Wędkowałem z kolegą Rafałem i on zajął 11 miejsce, jego największa ryba to Szczupak 69cm.

35975678_1759466030799615_7436686622634016768_n.jpg.997f89b9cf9ad9a56d12b8995f5481fb.jpg

  • Super 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Michał pięknego sandacza i wyniku.Dzisiaj rozmawiałem z kolegą w pracy na temat tegorocznego street fishingu,a właściwie kolega mi streszczał co i jak się działo,oczywiście temat tego sandacza też się przewinął.Po pracy wchodzę na  haczyka i wszystko jasne sandała  wytargał kolega z forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wędkuję tam ale w ogóle mi się takie preferowanei zawodników nie podoba, niby dlaczego mają być preferowani? płacą więcej czy PZW jakoś na zawodach zarabia? Eoumiem wyłączenie na czas treningu ale na cały miesiąc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, oldBolo napisał:

nie wędkuję tam ale w ogóle mi się takie preferowanei zawodników nie podoba, niby dlaczego mają być preferowani? płacą więcej czy PZW jakoś na zawodach zarabia? Eoumiem wyłączenie na czas treningu ale na cały miesiąc?

Łatwo się mówi komuś kto nie startuje w zawodach? 

Chciałbyś łowić ryby na zawodach w przełowionym łowisku? 

Wyłączyli kawałek wody i co z tego miesiąc da się przeżyć! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie mam ochoty łowić w przełowionym łowisku, na co dzień a zawodnicy powinni startować w warunkach rzeczywistych a nie jakiś cieplarnianych. Za patologię uważam wpuszczanie podrośniętych do łowiska przed zawodami / czy tez odłowy w jednym łowisku, aby wpuścić ryby w drugim - są to kosztowne i drogie metody, które powinny być wyeliminowane na rzecz możliwie najtańszej/najefektywniejszej metody zarybień / pilnowania łowisk.

Nie widzę żadnego uzasadnienie (wobec permanentnego niedofinansowania np. kontroli łowisk) do finansowania pieniędzmi niestartujących w zawodach wędkarzy tych którzy w zawodach startują. 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki raport z dzisiaj , o czwartej jestem na Rędzinie , przez godzinę tylko mi dupa zmarzła 🤧 ani brania , wracam do " siebie" , rybek dużo ale rozmiarowo licho ☹️ tylko jeden Okonek przyzwoity ( na jesień powiedziałbym że mały) wszystko na spin mady , dość mam wędkowania na " ciężko" wracam do lajtu 😁

IMG_20180701_065121.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, pletka 0,14 i kij Dam inpulse do 28gr.

PS. Polecam kija bo jest naprawdę mega fajny, dużo ryb plus 100cm już ma na koncie i spisuje sie bez zarzutu. Pozatym pięknie czuć każde branie i można nim daleko cisnac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.