Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Wczoraj nawet nie pomyślałem żeby iść na ryby pogoda tragedia. Dzisiaj pogoda wcale nie lepsza ale już bez wędki w ręku ponad 24godziny więc zaciskam zęby i jadę. Około 13 melduję się nad wodą wieje zimno i nie chce się wysiadać z auta 😐 idę rzucę parę razy i spadam.

Pierwszy rzut okoń, drugi okoń i tak przez 1.5h ryby w granicach 25cm w górę. Ryby  bardzo daleko od brzegu więc łowiłem 7gr i guma 7.5cm. Między tymi pasiakami był też rodzynek 

large.20181130_142845.jpg.d29b44c347f1259fde97475ff0d19bb4.jpg

42cm

I wiem że gdybym miał jeszcze z godz to dołowił bym bliźniaka a może dwa 🤔ryba piękna silna i zdrowa.

large.20181130_135959.jpg.e7cd1c9e1b636d5ddb3e9afda6c11b66.jpglarge.20181130_132346.jpg.8b6541ab74c479d30c1636c7539097a6.jpg

Oczywiście pływa dalej i jest do złowienia. Powodzenia i nie ma że zimno trzeba łazić nawet na chwilę.

  • Lubię to 1
  • Super 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny Pasiak!

W jakiej odległości od brzegu/na jakiej głębokości można się teraz spodziewać brań pasiaków? W okresie wczesnojesiennym, po paru tygodniach obcowania z większą rzeką, jeszcze jakoś dawałem radę wyskrobać parę ładnych okonków, jednak teraz moje wyjścia kończą się utratą czucia w dłoniach i czerwonym nosem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Budek napisał:

Wczoraj nawet nie pomyślałem żeby iść na ryby pogoda tragedia. Dzisiaj pogoda wcale nie lepsza ale już bez wędki w ręku ponad 24godziny więc zaciskam zęby i jadę. Około 13 melduję się nad wodą wieje zimno i nie chce się wysiadać z auta 😐 idę rzucę parę razy i spadam.

Pierwszy rzut okoń, drugi okoń i tak przez 1.5h ryby w granicach 25cm w górę. Ryby  bardzo daleko od brzegu więc łowiłem 7gr i guma 7.5cm. Między tymi pasiakami był też rodzynek 

large.20181130_142845.jpg.d29b44c347f1259fde97475ff0d19bb4.jpg

42cm

I wiem że gdybym miał jeszcze z godz to dołowił bym bliźniaka a może dwa 🤔ryba piękna silna i zdrowa.

large.20181130_135959.jpg.e7cd1c9e1b636d5ddb3e9afda6c11b66.jpglarge.20181130_132346.jpg.8b6541ab74c479d30c1636c7539097a6.jpg

Oczywiście pływa dalej i jest do złowienia. Powodzenia i nie ma że zimno trzeba łazić nawet na chwilę.

Piotrek chłopie uśmiechnij się bo pomyślę,  że za karę chodzisz na ryby a przepiękne okazy Łowisz😁Gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gryzon napisał:

Piotrek chłopie uśmiechnij się bo pomyślę,  że za karę chodzisz na ryby a przepiękne okazy Łowisz😁Gratuluję.

Szczękościsku pewnie dostał od tego mrozu 😛

...ale rybka piękna! Graty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha no szczerze zapominam się uśmiechnąć ale staram się pilnować 🤣

A jak zrobię fotkę z rybą i zobaczę że nie ma uśmiechu to żal mi jej męczyć do kolejnych fotek zawsze chce wypuścić rybkę w dobrej kondycji i jak najszybciej. 

Ale przy kolejnych będę się pilnował i starał uśmiechać 😋 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, gryzon napisał:

Piotrek chłopie uśmiechnij się bo pomyślę,  że za karę chodzisz na ryby a przepiękne okazy Łowisz😁Gratuluję.

U Budka "banan" pojawi się dopiero przy 50 + ;) 

Gratulacje za wszystkie ryby które łowisz MISTRZU, nie tylko za okonie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie podsumowanie weekendu , w sobotę pogoda taka że psa szkoda z domu wygonić , koło dziesiątej jak zaczęło padać to momentalnie wędka kołowrotek plecionka wszystko w lodzie , parę okonków , wszystko na drop shota i ukraińskie larwy , na inne silikony nie reagowały , dzisiaj z rana nie brały a potem przestały brać 😜 , a tak na poważnie to jedno branie i jeden Okonek i tyle p.s. mam pytanie , czy kanał koło zoo jest zamarznięty ? i jaki ma numer w rejestrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wasyl1968 napisał:

czy kanał koło zoo jest zamarznięty ? i jaki ma numer w rejestrze ?

Kanał nie jest zamarzniety, woda powolutku sobie płynie. Jest ogólnie bardzo niski stan. Nr jest ten sam w całym Wrocławiu😋. Wczoraj na grubo szukałem ale nic nie znalazłem😭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednego sandałka wystukałem o świcie, potem (zimna) plaża. Presja duża, jak nigdy na dzikich odcinkach (pontony i piesi). Chyba żeby teraz łowić w samotności to trzeba po zmroku łazić (a może i na sandałki by to pomogło bo chyba nie lubią płytkiej/prześwietlonej wody).

Fajny jeleń mi sie dziś zaprezentował - stanął pięknie na skarpie przymierzajac sie do przepłyniecia rzeki. (spłoszył się zanim mu fotkę zrobiłem - byloby super ujecie)

 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, compatriot85 napisał:

Pomału wracam do zdrowia po grypie i ciągnie nad wodę. Jest jeszcze sens ? Skubie coś ?

Albo że mnie dupa nie wędkarz 😭 albo nie biorą 😭 jestem nad wodą co drugi dzień , dzisiaj w desperacji pojechałem k. Zoo ( kurna środki komunikacji miejskiej też są dla ludzi 😜 ) i też lipa , wszystko na lekko pod okonia ,  jutro z rana kolejna próba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też trochę siadło na ilości i jakości 🤔 dzisiaj 3 godz i jeden lekko ponad 30cm. Jutro robię kolejne podejście i na razie pauza. Trochę czuje w kościach że to już koniec ale walczę do ostatniej chwili, do świąt napewno jeszcze parę razy skoczę ale wielkiego żarcia okoni już nie będzie są pełne żarcia a woda zimna więc przemiana materii długa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby przestały zupełnie żerować, dzisiaj 4 godz orania Odry na ciężko bez najmniejszego skubnięcia, nawet na wodzie nie widać żadnej aktywności. Odra w super miejscu bo ciężki dostęp dla wędkarzy poniżej Brzegu Dolnego i mimo to wracam o kiju. Ciekawe czy drapieżniki jeszcze się uaktywnią, woda zimna no ale szczupłemu czy zanderowi to nie przeszkadza.

Ps...o której godzinie spotkanie w Pubie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem , tak że trochę grafomani wędkarskiej 😉 , po tygodniu łażenia bez brania dzisiaj coś się działo , zębaty wziął na dwu calowego Kajtka na 5 gr. główce do tego metrowy fluokarbon 0,18 + pletka 0.06 i kijek do 5 gr. cw tak że typowy zestaw szczupakowy 😜 , miałem jeszcze jedną obcinke ( dzień szczupaka ? ) i na temat zębatych tyle , moim celem były okonie , i co ? i połapałem 😀 co prawda wielkość nie powala ale ilość już tak , trochę czasu mi zajęło dobranie się do nich ale cierpliwość popłaca , brały na kajtki nr. 2 w kolorze uklei , rybki chyba też lubią ciepełko 😝

IMG_20181207_111227.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.