Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko na powodziowym. Przy brzegu przyklejone klenie. Wyłuskaliśmy coś z nurtu i zmieniliśmy miejscówkę. Przy tym nurcie chyba tylko klenia idzie złowić. 

IMG_20190517_230518.thumb.jpg.5a63d6d04a2075e01fffb227d8c77e5a.jpg

Potem skończyliśmy poniżej jazu opatowickiego. Syn z okoniówką westin w3 do 5g, najkrótsza wersja, nagle poczuł pstryknięcie i ładny odjazd. Sandacz około 60cm, polujący przy brzegu u szczytu "mini" główki. Plecionka 0,06, kijek delikatny, ale ładnie ogarnął chłopak. 

IMG_20190517_231624.thumb.jpg.006a1ee06e31eda34e09be6c8e7e4282.jpg

Nie pokazujemy ryb w okresie ochronnym, więc tylko mina łowcy :)

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dzisiaj z rana póki nie wiało to coś się działo , co prawda nie duże te okonki ale ilość spora tylko że wszystko na drop shota , brania zarówno ze środka jak i bliżej , po "bożemu " na główki nawet brania nie miałem , gryzły na małe Kajtki , znalazła się też jedna miłośniczka wcale nie małej silikonowej larwy 😜 

IMG_20190520_091321.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszych szybkich okoniach pojechałem jeszcze na wieczorne bolenie. Bolenie nie współpracowały, ale jeden hol 30min zaliczony 😂😂 105cm około 30kg

 

large.20190521_204400.jpg.ffad327a10dc82a28b55661cbabd1edf.jpg

  • Super 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, mefis_7 napisał:

Wow Budek - gratki. A podbierak to chyba połamało w drzazgi :)

Całą akcję widać na zdjęciu. Gdzie tam podbierak! Bez zdejmowania butów i wchodzenia do wody się nie obyło. ... a i przez 30 minut holowania to i żubra zdążył wypić.

  • Lubię to 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Darek 1 napisał:

Taki potwór to pewnie nie gania za uklejkami, ale wciąga klenie 30+. Piotrek uśmiech od ucha do ucha....chłopie zgłoś go na złoty medal.

Z reguły tołpygi podczepiają się, niech wypowie się Budek jak było u niego :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!!

 

Ja niestety nie mam tyle czasu żeby wyciągnąć spiny z szafy więc mam pytanie do tych, co białorybu szukają: coś się dzieje? od dawna nie widziałem żeby ktoś się wypowiadał... JA łowię na Janówku (ale nigdy na betonie)  z racji bliskości zamieszkania, i nie bardzo ostatnio. Czy coś się dzieje w temacie białej ryby w Odrze an na tym odcinku szczególnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni uganiania się za miejskimi okoniami.Wczoraj kilka sztuk pod 30 cm i sporo mniejszych. Dziś woda w centrum podwyższona i dość szybki nurt ograniczał możliwość na mierzenia pasiastych rozbójników. Ale mimo to jednego grubo ponad 30cm udało się przechytrzyć. Nie są to rybki takie jak dinozaur Budka Ale na UL dały frajdę i zabawę. Budek gratulację pięknej ryby.Miałem przyjemność złowić na smużaka amura 98cm.Jeszcze na drugi dzień nogi i ręce drżały po tym jak przegonił mnie po 3 główkach, pokrzywach i kamieniach.

received_599389603881127.jpeg

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe info byłem około 17 na starej Odrze i otworzyli cześć jazu, woda spadła o dobre półtora metra..... w ciągu pół godziny obserwacji spadła o dobre 40 cm...i dalej spadała. Pytanie do znawców jakich rybek ikra poszła się j....???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gu_miś napisał:

jakich rybek ikra poszła się j....???

Ponad dwa tygodnie temu leszcz był w tarle. Przyszło ochłodzenie i przerwało amory. Teraz nastąpiła druga tura. Trawy falują w niektórych miejscach. Dzisiaj obserwowałem łopaty po 60/70 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jaceen napisał:

Ponad dwa tygodnie temu leszcz był w tarle. Przyszło ochłodzenie i przerwało amory. Teraz nastąpiła druga tura. Trawy falują w niektórych miejscach. Dzisiaj obserwowałem łopaty po 60/70 cm.

No to tam już nie pofiglują, stan wody przypominał ten zimowo-wiosenny przed napuszczeniem kanału miejskiego :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z objazdu rowerowego po "moich" 😉 włościach , woda delikatnie podniesiona , płynąca leci syf , na spokojnej boleń szaleje , do tego leszcz się znowu ma tarło , w okularach polaryzacyjnych widać takie sztuki że dlaczego później nie biorą 😫 widziałem też wyciągnięcie metrowego sumika 👿 niestety dostał w łeb 👿

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podjechałem zobaczyć w okolice Malczyc, niestety woda ogromna stan ostrzegawczy, nie dało się rzucać bo w wodzie pełno gałęzi i traw wszystko miesza się w klatkach. Pozostały w tej chwili okoliczne stawy. W ciągu dwóch tygodni powinno się unormować jeżeli nie będzie w górach padać.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.