Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...

Dawno mnie tu nie było ☹️ , niestety roboty od cholery i na przyjemności nie ma czasu , ale wczoraj się trochę obkupiłem i trzeba było sprzęt przetestować , sprzęt spisał się na medal - o to mi chodziło - nad wodą jestem przed szóstą , i szczęka mi opadła , brakuje dobry metr wody , nie ma jak rzucać ( nie daj Boże branie szczupłego lub bolenia ) zielsko przy brzegu wysoka skarpa  masakra , idę w inne miejsce gdzie normalnie łazi się w woderach a dzisiaj normalnie w trekingach pomykałem , woda płytka dużo kapelonów , sprzęt lajtowy tak że główki max 2 gr. , pierwszy Okonek na najmniejszego spinmada , parę przerzuciłem zmiana na 2 gr. wahadłówkę z pojedynczym haczykiem , porządne branie kij w pałąk kołowrotek gra , niestety to coś się wypina , jeszcze było parę okonków i jeden trochę ładniejszy na silikon westima , sprzęt spisał się na medal i o to mi chodziło

IMG_20190707_084246.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym się dowiedzieć czy mogę łowić z gruntu w dzień i w nocy w miejscu poniżej.

Miejsce zaznaczyłem kolorem czerwonym.

Widziałem tam łowiące osoby, ale wolę się upewnić;) z góry dziękuję za pomoc;)

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Płatek88 napisał:

czy mogę łowić

Ostatni raz zaglądałem tam pod koniec maja. W tym sezonie kilka razy. Zastanawiam się, z jakiego powodu miejsce miałoby być wyjęte spod łowienia? Chyba że coś się zmieniło w ostatnich dniach, godzinach? Od strony Odry Północnej zrobiono wycinkę i otoczenie jest bardziej przerzedzone od zarośli. Za plecami duże inwestycje budowlanki, to możliwe, że teren będzie bardziej pilnowany pod kątem porządku. Teraz śmieci zostawiają tam tylko wędkarze i imprezowicze. Z tego, co można wygooglować, to przybrzeżne tereny zmienią się i to bardzo. Od strony południowej nie przechodziłem.

https://www.wroclaw.pl/kepa-mieszczanska-plan-inwestycji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jaceen napisał:

Zastanawiam się, z jakiego powodu miejsce miałoby być wyjęte spod łowienia?

Mi wydaje się, że można tam bez problemu łowić, ale spotkałem jedną osobę która powiedziała mi że tam nie łowi bo jest za blisko elektrocieplowni. Dlatego napisałem tutaj pytanie odnośnie tego miejsca żeby się upewnić, gdyż wybieram się tam polowic w najbliższym czasie, najprawdopodobniej na suma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ostatnio próbowałem łowić metoda gruntową z koszyczkiem na kanale żeglugowym w okolicach mostu Chrobrego.  Było to około godziny 21. Próbowałem dlatego, że koszyk był ciągany raz w prawo raz w lewo, ze zmianą kierunku w częstotliwością około 10 minut. Wszystko zaczęło się dziać około 10 minut przed przepłynięciem motorówki.  Czy spuszczenie śluzy ma, aż taki wpływ na rozbujanie tego odcinka? Czy może są inne powody takiego zachowanie. Jakie są wasze obserwacje na tej wodzie? Często zdarza się tam taka sytuacja?  Był to mój pierwszy wypad na tym miejscu. Po godzinie takiej huśtawki stwierdziłem, że zmieniam miejsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka moczykije dawno nic nie pisałem ani zdjęć nie wrzucałem 😅.

Coś tam się łowi, od 10 lipca biegam za brzanami trafiłem już 13szt z czego największa prawie 80cm przy "brzanowaniu" trochę ładnych kleni i dwa sumy lecz nie wyciągnięte. 

large.20190717_194222.jpg.52a30d8e4f5ca4f365d6653be4e8a49a.jpg

W weekend pływałem trochę za sandaczami ilościowo spoko ale same krótkie trafiłem między sandaczami okonia 35cm więc leci do tabeli 

large.20190721_160957.jpg.f61dba7d0424df1ea427930ccacfddd7.jpg

  • Super 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde. Taki @Budek łowi od 10 lipca 13 brzan a je jeszcze w życiu żadnej nie złowiłem, nawet jako przyłów w innych metodach.

Woda się na moich metach wyklarowała bo od początku roku była bardzo mętna. Od razu odnotowałem większą aktywność drapieżników. Również białoryb w nocy atakuje małe rybki, których są chyba miliony (jeszcze).

Wczoraj trafił się ładny kleń 49cm i pierwszy w tym sezonie niebrzydki, nocny jaź.

20190723_212934.thumb.jpg.87c2cba4d84a4a9ebce59ef897f9393c.jpg

20190723_232000.thumb.jpg.5bf34319b44c1e69e5a27d672aaa573e.jpg

 

  • Super 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Okręg PZW we Wrocławiu informuje o rozpoczęciu prac związanych z opracowaniem nowego wzoru zezwolenia na rok 2020.

W opracowaniu jest też...

http://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/193041/60/zezwolenie_na_2020_rok

Cześć.

Może jednak dojdzie do spotkania w wąskim gronie na jakiejś letniej zasiadce nad Odrą? Sierpień? Feedery? Osobowice? Przy okazji okonki by się podłubało;)

Są chętni?

 

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jaceen napisał:

Cześć.

Może jednak dojdzie do spotkania w wąskim gronie na jakiejś letniej zasiadce nad Odrą? Sierpień? Feedery? Osobowice? Przy okazji okonki by się podłubało;)

Są chętni?

 

Oczywiście, że będą chętni na feederki. Jest Zawalna, Powodziówka itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bacyk napisał:

Moze jakas woda stojąca, zawsze bedzie mozna z belly boata posznurowac :)

Osobowice - Polana Osobowicka najlepiej by pasowały. Dla stacjonarnych dużo miejsca, dla spinningisty też jest co robić, a dla pływadła bb jest zaledwie kilka kroków barkowisko1 i mała zatoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy wypad okazał się bardzo kleniowy. Ponad 10 sztuk na brzegu.

Wielkością nie powalały ale ilość brań wynagrodziła wszystko.

20190727_233301.thumb.jpg.2bb133d07146c8e67b68a9f258f5da95.jpg

PS co do spotkania to jestem za - spróbuję się dopasować

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.