Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Witam,

W dniach 9.11 - 12.11 jaz Rędzin wraca do normalnego piętrzenia, więc może coś się ruszy za elektrownią w ten weekend, dzisiejsze cztery godziny biczowania wody na tej długości nie przyniosły żadnej rybki 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ostatnio artykuł o tym, że karbowane przynęty w pewnych warunkach wykazują sie większą skutecznością od tych tradycyjnych. Coś tam o miękkości, a co za tym idzie naturalniejszym wyglądzie podczas opadu, o zwiększonej powierzchni, a co za tym idzie silniejszej fali hydroakustycznej... Miałem kiedyś w pudełku kilka takich karbowanych twisterów, ale nie pamiętam, by były jakieś bardzo łowne, niemniej postanowiłem spróbować i kilka zamówiłem. Wczoraj przyszły, więc dziś wyskoczyłem na godzinkę na swoją okoniową "metę", by je przetestować. Oczywiście zacząłem od Kajtków, potem Westiny, a gdy jak to bywa od dłuższego czasu - nic sie nie działo, wyjąłem z pudełka karbowańca, uzbroiłem i ... w tym samym miejscu w ciągu kwadransa wydłubałem dwa szczupaczki. Przypadek? ;)

P.S. Jeden wziął w warkoczu, drugi ze środka klatki. Oba były mocno obklejone pijawkami, więc domyslam się, że ostatnio niewiele się ruszały, a skoro teraz drgnęły to może to oznacza, że ten weekend będzie dla nas łaskawszy. (Nie mówię o @Budek, bo widzę, że dla Niego spadające ciśnienie nie robi żadnej róznicy :) )

1-20191108_140827.jpg

1-20191108_142355.jpg

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie woda w Wrocławiu poszła do GÓRY !!! , byłem zobaczyć w " moich " rejonach wracając z Mietkowa na którym  , z kolegą przez pięć godzin pływania zaliczyliśmy komplet 😜 świeżego powietrza , nawet brania 😭 , łodzi ponad dwadzieścia na wodzie , cały pirs obsadzony ( siedzieli jeden przy drugim ) gadałem z jednym wędkarzem , mówił że wczoraj było lepiej ( pokazał zdjęcia dwóch sandaczy i bolenia dziewięćdziesiąte ) przynajmniej pogoda dopisała 😀 . Ps. były kontrolę policji wodnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wolne 😁 , ładna pogoda coś trzeba robić , z rana ( no powiedzmy po 9 😉 ) jestem nad wodą , pierwszy rzut na dropshot i blisko brzegu branie , kij wygięty i dupa ryba weszła w zielone i spinka ( cholera strasznie mała woda ) jeszcze parę rzutów i nic , nagle mnie naszło 🤔 a może ? pierwszy raz w tym sezonie rozwijam mój 4 metrowy spining 😜 i to był dobry pomysł , koło 20 przerzuciłem , sporo spadów ( znowu zielone ) zacząłem kombinować z gramaturą i kolorem , niestety dzisiaj jeden kolor Kajtka na dwu gr. główce , jutro powtórka pozdrawiam Wasyl 

IMG_20191114_122702.jpg

IMG_20191114_100201.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj powtórka , wieje tak że łeb chce urwać , chwilę porzucałem moim 4 m. " spiningiem " ale mijało się to z celem , efekt dał dropshot , ciężarek 15 gr. ledwo dawał radę , coś się działo ale ryb mniej i mniejsze , wystartował mi z pod nóg szczupły dobra 80 siątka , całe szczęście że nie trafił bo na bank był by zakolczykowany , jutro ma nie wiać może efekty będą lepsze 🤔

IMG_20191115_105130.jpg

IMG_20191115_101001.jpg

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu uzbierało się dzisiaj kilka sandaczowych "pstryków". Dokładnie sześć. Brania bardzo delikatne, jakby liść siadł na haku. Dwie rybki z tego pakietu brań dojechało do ręki. Gramatura 8/10g, twistery, rippery, bajery:)

P1400369_easyHDR-BASIC-2.thumb.jpg.aa7ee3af815fbdba9be24a3a2ffa6ff9.jpg

Ryby mi doniosły, że na zawodach spinningowych pewien gość nieźle połowił. Ciekawe o kim one, te niemowy, tak gadały?:roll:

  • Super 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawody spinningowe o puchar jesieni Bajkał. 

Zacząłem okoniowo lecz przez 2h złowiłem tylko jednego 30cm, szybka zmiana planów lecę na Odrę szukać zimowisk białorybu, chwilę po tem doławiam okonia oraz bolenia myślę plan się sprawdza lecę dalej. Około 12 godziny znajduje dwóch kolegów na łodzi którzy orają środek Odry 🤔 hmmm coś tam musieli wypatrzeć na echo więc zajmuje miejsce na najbliższej główce i obławiam krąpikiem od oleix czuje że obijam się o białorym więc znalazłem swoje miejsce na ziemi 🤣 około 30 min łowienia i 5 sumów 😱 130cm rwie zestaw podczas podbierania 105cm ląduje na brzegu a reszta to kijanki pod wymiar. 3 ryby złowione z pod powierzchni reszta w toni. Kijek do 10 g i pletka 0,08 zestaw idealny na sumy 🤣🤭

 Zawody kończę na 1 miejscu 

large.20191117_102932.jpg.c987dbec9ba7aa74d299bfd5e71fdc1c.jpglarge.20191117_123235.jpg.36e9d3db2d7bae330bd24a8d26eb550b.jpglarge.20191117_161839.jpg.c01fe8573e181c7eca526546d3d035fc.jpg

  • Lubię to 1
  • Dzięki! 1
  • Super 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek dostało mi się od @Booryssa że nic nie piszę ostatnio na forum, no to się poprawiam ;):D 

Dzisiaj nie miałem za dużo czasu na wędkowanie, szybkie dwie godzinki z rana, więc wyskoczyłem nad domową wodę Wasyla z nastawieniem na okonie. No i zgadnijcie kogo spotkałem...? @wasyl1968 oczywiście :) Złowiliśmy po kilka okonków, niestety gdy słońce mocniej się podniosło brania się skończyły. 

IMG_20191124_083215_small.thumb.jpg.0a443bae063a229cd8add1b548ed6f54.jpg

IMG_20191124_084019_small.thumb.jpg.34a886c2158331649135057e7db34fb6.jpg

Szału nie było, może Wasyl po moim odejściu coś jeszcze wywalczył?

Widać że szczupaki są aktywne - niektóre okonie miały świeże rany

IMG_20191124_084023_small.thumb.jpg.5f5f660e099b898476a7523791dc30a8.jpg

 

Żeby nie było całkowitej żenady po wpisie Budka (gratuluję!) ;):D jeszcze taki zbój sprzed tygodnia

IMG_20191117_163750_small.thumb.jpg.3499d642bf8b29c600f9e5de437ad789.jpg

oczywiście zarybiamy

IMG_20191117_163854_small.thumb.jpg.6ee55ae9e84323601f4156cdfcf11547.jpg

IMG_20191117_163856_small.thumb.jpg.87c60a67cba5a261b7d873e81af6aada.jpg

  • Super 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywołany do tablicy przez kolegę Peekola melduję że przez następną godzinę nawet nie pykło , dzisiaj byłem przez trzy godziny , masakra , wody jeszcze mniej , pełno liści na powierzchni , poprzez śluzowania woda bełt , próbowałem na lekko , ciężko , bez efektu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Budek przykładem, że można sie nie ruszać z Wrocka aby łowić piękne ryby.

Ładnie łowisz. Gratki...

Jak tam mieszkałem to nie czułem potrzeby ruszać się gdzieś poza obręb dojazdu autobusem czy tramwajem a najlepiej łowiłem w odległości kiklu-nastu minut pieszo.  Lokalizacja prawie przy Placu Grunwaldzkim bardzo dobra była. :) a łowienie nocami to dopiero była zabawa ;) zwłaszcza że łowię zawsze samotnie.

No i na rybach byłem z 300 razy w roku a często i więcej bo kto zabroni wędkować  rano i wieczorem :)

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Gratuluję wszystkim łowiącym 👋 

Na sąsiednim forum pojawił się temat a zarazem petycja odnośnie zwiększenia kontroli PSR w naszym okręgu. Każdy z nas widział i niejednokrotnie próbował interweniować w przypadku łamania jakichkolwiek przepisów. W większości przypadków będąc w osobności nad wodą i czasami późną porą, widząc zorganizowaną grupę pseudowędkarzy nie śmieliśmy odważyć się zainterweniować z prostego powodu, brak kontaktu lub odzewu ze strony słóżb. Samemu z resztą nie warto narażać swoje zdrowie. Pomóżmy składając podpis, każdy głos będzie miał znaczenie, robimy to dla siebie i dla naszego całego okręgu. Może będzie lepiej? Zawsze jest jakaś szansa na wygraną tylko trzeba odpowiednio na nią zapracować.

W załączeniu link do petycji

 https://www.petycjeonline.com/zwikszenie_kontroli_wod_okrgu_dolnego_lska_przez_suby_psr

Dzięki za uwagę i pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji zajrzałem dziś na Bajkał. Mimo, że dzień powszedni i godziny pracy to nie miałem problemu z wytypowaniem miejsca. Kilkanaście aut i tyluż samo wędkujących skupionych w jednym miejscu nie pozostawiało wątpliwości. Machałem może godzinkę, wydłubałem chyba sześć okonków, mimo że brań miałem więcej. Niestety nie miałem gumek mniejszych niż 5 cm (nie lubię łowić mniejszymi), więc złowiłem tylko te najbardziej łapczywe... a może największe ze wszystkich chętnych w tym miejscu do współpracy ;)

Woda fajna, ale ta presja... Nawet dziś widziałem zarówno spinningistów, pickerowców, feederowców, żywcarzy, a nawet dawno niewidzianą podrywkę (nawet nie wiem czy to narzędzie aktualnie jest dopuszczone do stosowania). Mogę się tylko domyślać co tu się dzieje w weekendy. Nie wiem czy wstyd się przyznać, ale to był mój pierwszy połów na Bajkale i to moje pierwsze rybki z tej wody, a kto wie czy nie ostatnie w tym sezonie.

Biorąc pod uwagę fakt, że gdy o zmierzchu się zwinąłem i z ciekawości uruchomiłem Yanosika - okazało się, że do domu mam 31 km, na przejechanie których potrzebowałem ponad godziny, to chyba wolę zrobić dystans dwa razy większy w tym samym czasie i wylądować gdzieś na "dzikiej rzece". Może nie złowię w godzinę sześciu okonków, może  nawet nic nie złowię, ale na pewno odpocznę :) 

1-20191129_231019-001.jpg

1-20191129_231001.jpg

1-20191129_153105.jpg

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.