Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

http://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/198466/63/skladki_i_oplaty_na_2020_rok

Tradycji stało się zadość. Wiadomo ile, ale nie wiadomo za co. Drgnęło w porozumieniach. Może w ślad za tym, kiedyś, okręg się postara i ujawni regulamin, który będzie obowiązywał? Zapłać, a później dowiesz się za co. Tak, wstałem lewą nogą;)

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 1.12.2019 o 10:10, jaceen napisał:

http://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/198466/63/skladki_i_oplaty_na_2020_rok

Tradycji stało się zadość. Wiadomo ile, ale nie wiadomo za co. Drgnęło w porozumieniach. Może w ślad za tym, kiedyś, okręg się postara i ujawni regulamin, który będzie obowiązywał? Zapłać, a później dowiesz się za co. Tak, wstałem lewą nogą;)

Podsumowująć, jeżeli chciałbym łowić zarówno we Wrocławiu jak i w opolskim to płacę składka członkowska 100 zł oraz 2 x 160 zł składka pełna ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wiadomo. We wrześniu na stronie okręgu pojawiła się informacja o nowym regulaminie na 2020. http://www.wroclaw.pzw.org.pl/wiadomosci/39226/60/regulamin_amatorskiego_polowu_ryb__uwaga_zmiany_od_1012020r

Teraz odliczamy czas. Czy pojawią się odstępstwa i aneksy do końca roku?

Szukam i jakoś nie mogę znaleźć nic nowszego.  http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20180002003/O/D20182003.pdf

Nie mogę się dzisiaj dodzwonić do wrocławskiego okręgu. Na obecną chwilę, na 1 stycznia szykuję sandaczową wędkę. Jedźcie na trocie a ja, jak bywało b.dawno temu w styczniu...:):roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaceen chyba jednak nie wiadomo. Okręg na pewno wprowadzi dodatkowe regulacje. Taka zresztą jest idea 'zmian' w RAPR - powołać się na ustawę i zostawić kształtowanie lokalnych przepisów okręgom - bo to okręgi wiedzą co się dzieje na ich wodach i jakie regulacje są potrzebne.

A jakie one będą to wzorem lat poprzednich - dowiemy się dopiero po odebraniu zezwolenia 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Booryss napisał:

W porozumieniu niby ma być Legnica, Wałbrzych, Jelenia Góra, Zielona Góra i coś jeszcze . ale jak będzie zobaczymy.

Z informacji na stronie, Jeleniej Góry nie ma i raczej nie bedzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porozumieniu niby ma być Legnica, Wałbrzych, Jelenia Góra, Zielona Góra i coś jeszcze . ale jak będzie zobaczymy.

Fajnie że Dolny Śląsk znowu razem, po co te głupie podziały, można będzie zaplanować kilka wypadów na Bóbr i Kwisę, stęskniłem się za tymi rzeczkami, a nie chciało mi się za każdym razem płacić  za dzień łowienia,👍😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bacyk napisał:

Z informacji na stronie, Jeleniej Góry nie ma i raczej nie bedzie. 

Coś mi nie pasuje. Porozumienie na 2020r zostało podpisane 18.10.2019r i Jelenia Góra jest ujęta.http://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/197315/60/porozumienia_zawarte_na_2020_rok  Teraz na stronie pojawił się komunikat porozumień na 2019? Jakaś literówka dat? http://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/198467/64/porozumienia_zawarte_na_2019_rok O co tu chodzi? W tym przypadku Jeleniej G. nie ma.

6 godzin temu, peekol napisał:

chyba jednak nie wiadomo

Z godziny na godzinę wiemy więcej. http://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/198542/60/informacja_rzecznika_prasowego_w_sprawach_biezacych

Informacja rzecznika prasowego nr 2/RP/2019

...

Cytat

1. W odniesieniu do wpływających wniosków o zmianę zasad wędkowania - w związku z przygotowaniem do druku zezwolenia na rok 2020 i brakiem możliwości wprowadzenia zmian w jego treści, wnioski składane przez koła w zakresie zmiany zasad wędkowania na wodach okręgu (wody drobne, zarządzane przez koła) będą rozpatrywane na bieżąco, przy czym skutki decyzji Pełnomocnika w tym zakresie obowiązywać będą od roku 2021. Dotyczy to w szczególności wniosków, które wpłynęły po objęciu pełnomocnictwa przez kol. Dariusza Garncarka. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wnioskodawców Pełnomocnik  będzie wdrażał rekomendowane przez zespół roboczy rozwiązania w tym zakresie stosownymi zarządzeniami, tak, aby wnioskodawcy mieli pewność, że - pomimo braku możliwości realizacji ich wniosków w roku bieżącym – zostaną one uwzględnione automatycznie w roku kolejnym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Booryss napisał:

Wracając do tematu opłat i porozumień .

Wszystko będzie jak w publikacji z Października

http://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/197315/60/porozumienia_zawarte_na_2020_rok

Znaczki po 16 grudnia.

Zgadza się @Booryss, tylko nie zapomnijcie że na okręgi z porozumienia 0% trzeba pobrać odrębne zezwolenie w siedzibie Okręgu!

Cytat z informacji o opłatach:

"4. Zezwolenia na wędkowanie w Okręgach: Piła, Elbląg, Słupsk, Jelenia Góra i Zielona góra dostępne będą na terenie danego Okręgu tylko w siedzibie Okręgu i/lub wyznaczonych kołach. Zezwolenie pobrane z danego Okręgu upoważnia do wędkowania wyłącznie na wodach danego Okręgu."

 

  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj miałem 1,5 h między kupnem choinki a prezentami 😜 , wykorzystałem 😀 , metoda dropshot  + kajtki nr. 2, pierwszy rzut branie - pudło , następne branie pudło ( co jest do cholery ) następne branie jest okoń palczak , następne branie też palczak , zmieniam Kajtka na 5 cm. larwe waszki , od razu branie większego okonia , porem branie za braniem ale wszystko na różnego rodzaju larwy , aż szkoda było schodzić , jutro powtórka 

IMG_20191214_111234.jpg

IMG_20191214_103155.jpg

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem ale mi kurna dupa zmarzła 👿 , zacząłem tak jak wczoraj , coś się działo , dużo brań mało zaciętych , wczoraj gryzły na +- 30 cm. a dzisiaj około metra , znowu górą larwy , po 11stej brania samych palczaków , ps. mały haczyk dawał więcej brań co prawda dużo na pusto ale zmiana na większy nie dawało efektu tak samo jak i większe przynęty , oczywiście wszystko na dropshot

IMG_20191215_094235.jpg

IMG_20191215_081727.jpg

IMG_20191215_095136.jpg

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie słabo. Poświęciłem okoniom prawie cały piątek. Próbowałem nawet na troka. Na Bajkale nawet koszyk zanętowy przyłowiłem :D Okonie nie współpracują albo jeżdżę w niewłaściwe miejsca.

Dzisiaj parę sztuk ale największy ledwie 23cm.

20191213_102938.thumb.jpg.ffbd588e4f7a2989e12631f3995e33d0.jpg

20191213_191316.thumb.jpg.c30a1182135e9e81407fff0fc4538678.jpg

 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marienty napisał:

U mnie słabo. Poświęciłem okoniom prawie cały piątek. Próbowałem nawet na troka. Na Bajkale nawet koszyk zanętowy przyłowiłem :D Okonie nie współpracują albo jeżdżę w niewłaściwe miejsca.

Dzisiaj parę sztuk ale największy ledwie 23cm.

20191213_102938.thumb.jpg.ffbd588e4f7a2989e12631f3995e33d0.jpg

20191213_191316.thumb.jpg.c30a1182135e9e81407fff0fc4538678.jpg

 

Zapraszam w " moje " rejony 😜

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2019 o 17:04, Marienty napisał:

Okonie nie współpracują albo jeżdżę w niewłaściwe miejsca.

Lepiej coś złowić niż nic.

Od kiedy pora roku zmusiła mnie do odstawienia muchówki - 4 razy mierzyłem sie z sandałkami na podwrocławskiej Odrze - wynik 0:4. Taka sytuacja. Kurna. A wszystkie wyjazdy w miejsca gdzie kiedyś dawało się jakiegoś(kieś) wydłubać. 

Jak wy chłopaki te sandałki łowicie? Czary mary jakieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też próbowałem dziś dorzucić coś do okoniowej ligi, ale i mi nie idzie. Okonia nie widziałem pewnie z miesiąc. Dziś trafiłem przynajmniej na jakieś ryby. Pierwsza prawdę mówiąc zabiła mi gwoździa. Przyznaję, że 100% pewności z kim mam przyjemność nie miałem do końca. Teraz jak patrzę na zdjęcie - sprawa wygląda na bardziej oczywistą. Z drugą wątpliwości nie miałem, choć też mnie zaskoczyła. To chyba pierwszy mój grudniowy klenik na spinning i o ile dobrze pamietam - drugi lub trzeci na gumkę. Pierwsza rybka na 2" ripperek Cabela's, druga na 2" Kajtka.

1-20191216_141025.jpg

1-20191216_170217.jpg

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chytry plan 😈 szybciej kończę robotę i nad wodę , niestety jestem nad metą o 14 stej , dzisiaj okonie chimeryczne , kajtki górą , na larwy było tylko podskubywania , kajtki w brudnych kolorach , nie miałem czasu kombinować z głębokością , parę było i na osłodę trzydziestaczek . Ps. W połowie grudnia ściągać kurtkę bo tak ciepło 🤔

IMG_20191218_150051.jpg

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.