Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

Krótkie podsumowanie weekendu , no cóż ? był pechowy 😞 , w piątek około 14stej jestem nad wodą , spotykam Peekola , chwila bajery i do dzieła , parę palczaków i jeden większy , niestety musiałem się zabierać , sobota rano , pierwszy rzut - branie , na wędce czuje że coś ładnego , pod nogami widzę OKOŃ , no takiego kabana to jeszcze nie widziałem na moich rejonach , k...a nać spiął się , doławiam jeszcze dwa i przyjeżdża kolega , jak przyjechał to przestały brać ( Jonasz jeden więcej do niego nie zadzwonię 👿 ) dzisiaj  - jestem nad wodą jest ciemno ale ciepło i zero wiatru , najpierw na lekko , bez efektu , drugi kij i Kajtek nr 3 drugi rzut i kij w pałąk , po chwili luz 👿 szczupak sobie upodobał dropshota i poszedł z Kajtkiem , doławiam dwa małe ikonki i tyle , od 8smej do 11stej ani brania 😭 , kombinowałem z kolorami , wielkościami , larwami , głębokością , NIC . Ps. Ten jest z piątku

IMG_20191220_142955.jpg

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dzisiaj miałem dwie godziny przed robotą , pod względem okonia lipa dwa palczaki tylko ale zameldował się miłośnik dropshota i Kajtka nr 3 😜 ps. może to ten sam co wczoraj zrobił mi obcinke ? miejsce te same i przynęta też 🤔 zobaczymy za dwa dni 

IMG_20191223_083125.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj podzielić się opłatkiem z rybami , niestety rybki się obraziły 😟 , od 7 do 10 bez brania ani nawet trącenia , pogoda taka że psa szkoda wyprowadzić na spacer , mnie to nie przeszkadza 😀 , plus taki że pusto nad wodą 😛 jutro powtórka może któreś barki ? 🤔 ktoś chętny ?

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się działo dzisiaj 😀 parę wyciągniętych, ważna była dzisiaj głębokość , co ciekawe ignorowały kajtki nr. 2 a chętnie łykały trójki jak i larwy , hitem dzisiejszego dnia była 5cm. Pijawka , jeden okoń po przejściach nieźle pokiereszowany przez szczupaka

IMG_20191227_105540.jpg

IMG_20191227_081646.jpg

IMG_20191227_112401.jpg

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się dzisiaj na dwie godzinki przed zachodem spalić parę kalorii po świętach ;) Uzbroiłem się na grubo z myślą o szczupakach. Niestety nie chciały współpracować. Właściwie to byłe jeden, ale jakiś dziwny... ;)

IMG_20191227_155958_small.thumb.jpg.7426fa437f6f13f4c9f6c8ae6b547195.jpg

Był jeszcze przyzwoity okoń, niestety spiął się przy brzegu.

To chyba moje ostatnie ryby sezonu 2019 :)

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety słyszałem o tym wcześniej. Ale że cały czas rozmowy próbowano wznowić myślałem że ktoś sie opamięta. Teraz będzie chaos i wkur.... wędkarzy.  Najdziwniejsze ze zg w Warszawie zachowuje się jak by nie widział problemu. Przydało by się nie opłacić składki i zobaczyć co się będzie działo dalej. A gościa normalnie wywiewywieźć na taczce gnoju. 😠😡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja od paru lat należę do okręgu PZW Legnica, tam ludzie nie mają problemu z porozumieniami jak nasz Wrocek, w którym siedzą jakieś tumany. Jak ktoś kto jest aktywnym wędkarzem i ne wystarczy mu posiadówka nad brzegiem Wrocławskiej Odry, lecz jeździ za ciekawą rybą po całym Dolnym Śląsku, ma problem bo musi opłacać Legnicę, Wałbrzych i Jelenią dodatkowo a to już spore koszty. Pozdrawiam Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy wędkować w okregach: wrocławskim, legnickim,wałbrzyskim, elbląskim ,nadnoteckim, słupskim ,zielonogórskim i jeleniogórskim ponieważ jesteśmy w strefie 1. Jeżeli ten baran miał by więcej czasu to się okazuje że mogli nas wykreślić z tej strefy i zostało byśmy sami dla siebie. Jeśli nie uda się pozbyć gościa z naszego okręgu to mówi się że to ostatni rok z jakimikolwiek porozumieniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dwa wypady nad wodę. Pierwszy, poranny to totalna porażka. Poza małym szczupaczkiem była tylko złamana wędka. Rozpacz totalna. Nawet nie wiem jak to się stało. Dodatkowo wróciłem z długiej świątecznej przerwy więc nawet nie byłem świadomy, że woda w Odrze jest tak mętna.

20191229_092226.thumb.jpg.758bf418be8a0c40d23464c05bd787df.jpg

Po południu zmieniłem łowisko. Opłaciło się. 6 okoni, wszystkie >20cm, w tym dwa 26 i 29cm. Dla mnie patrząc na ten słaby okoniowy rok, to sukces 😎

20191229_150523.thumb.jpg.323f726bbb26a9fb9025bbf11fe7ed64.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniał Booryss, co do porozumień wygląda to dobrze.

W dalszym ciągu moim marzeniem jest sytuacja taka, że przynajmniej z początkiem grudnia wszystkie sprawy dotyczące opłat, porozumień, warunków łowienia na przyszły sezon będą domknięte. O ostatecznym zakończeniu formalizowania umów i aneksów zostaniemy dopiero poinformowani odrębnym komunikatem. W momencie, kiedy to piszę mamy 2019.12.30.

http://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/199645/60/informacja_rzecznika_prasowego_dot_spraw_biezacych_oraz_porozumi

PS

Chcę zwrócić uwagę na wykaz odstępstw wymienionych w zezwoleniu na rok 2020. Dotyczy to np. okonia, szczupaka, sandacza. Boleń, chyba podobna sytuacja z mijającego sezonu. Przetrzymywanie ryb w siatce też może komuś przysporzyć problemy. Doczytajcie:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajzel niemiłosierny z tymi pozwoleniami. Odebrałem dzisiaj książeczkę 2020. Rejestr jest tylko dla Wrocławia, ale zbiorczy obejmuje też Legnicę i Wałbrzych. Pewnie za moment wszystko się wyjaśni. Natomiast stawiają nam ciekawe wyzwanie na 2020: złowić limit jazgarza

IMG_20191231_113836.thumb.jpg.8580b69ae3be34af2d5e6aaf08ce8093.jpg

  • Lubię to 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj również byłem zrobić opłaty i dziwi mnie trochę zapis na stronie pzw że nie ma obowiązku wpisywania daty jak i nr łowiska do rejestru,natomiast w rejestrze który dziś odebrałem jest jak byk że trzeba robić. Poza tym łowiący na martwą  lub żywą rybę mają też ciekawy zapis.Nie wiem jak było z okoniem w zeszłym roku bo ryb nie zabieram  ale w tym jest wymiar ochronny 20cm i limit ilościowy.

20191231_115817.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wojtyna51 napisał:

zapis na stronie pzw że nie ma obowiązku wpisywania daty jak i nr łowiska do rejestru,natomiast w rejestrze który dziś odebrałem jest jak byk że trzeba robić.

Na stronie O/Wrocław jest zapowiedź. O zmianie zostaniemy poinformowani. Aneksu nie ma, to na obecną chwilę wpisuję.

 

W dniu 31.12.2019 o 11:49, RSM napisał:

Natomiast stawiają nam ciekawe wyzwanie na 2020: złowić limit jazgarza

W poprzednim sezonie też ten limit był ujęty.

 

19 godzin temu, wojtyna51 napisał:

Nie wiem jak było z okoniem w zeszłym roku

Okoń miał (poza Bystrzycą) ochronkę do 18 cm. Teraz ma do 20 cm (poza górskim odcinkiem Bystrzycy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, wojtyna51 napisał:

W takim razie raczej trza będzie wpisywać skoro w rejestrze jest wzmianka że trzeba,a rejestry wydane.Pożyjemy zobaczymy.Z tego co kojarzę to  w zeszłym roku pzw miało też zebranie 7 stycznia,wiec wszystko może się zdarzyć

Niezły mają tam burdel. Karty jeszcze nie opłaciłem ale zapowiedz na stronie czytałem, że wpisów robić nie trzeba (jak się ryb nie zabiera). Tak czy inaczej ja się będę wpisywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zapomniałem długopis i musiałem się wracać do najbliższego sklepu ( nad wodą nikogo nie było ) by pożyczyć pisaka. Miałem trzy kontrole prawie dzień za dniem i najważniejszą sprawą był właśnie wpis. Nie sprawdzano przynęty, czy regulaminowa, nie zaglądano do plecaka, czy ukrywam niewymiarowe ryby.

Jeżeli faktycznie na stronie O/Wrocław pojawi się ta zapowiadana zmiana, to i tak będziemy zobligowani posiadać wydruk aneksu, żeby skorzystać z "przywileju":) Tak to zrozumiałem.

 

Cytat

 

Informacja rzecznika prasowego dot. spraw bieżących oraz porozumień na rok 2020-ty

Aktualności | 2019-12-30 | Publikujący: PZW Okręg we Wrocławiu

 

Informacja rzecznika prasowego nr 4 RP/2019

 

W związku z zerwaniem porozumienia tzw. „Trójprzymierza” pragnę uspokoić, że fakt ten nie wpłynie na możliwość wzajemnego korzystania z wód przez wędkarzy okręgów wrocławskiego. legnickiego i wałbrzyskiego bez konieczności wnoszenia dodatkowych opłat, gdyż regulują to zapisy porozumienia Strefy I. W konsekwencji decyzji Pełnomocnika ZG we Wrocławiu w przedmiocie zerwania tego porozumienia zatwierdzona została obniżka opłaty na wody nizinne naszego okręgu o 10 zł. W najbliższych dniach zniesiona zostanie konieczność dokonywania  wpisu do rejestru połowów daty i miejsca wędkowania przed jego rozpoczęciem. Sporządzenie takiego wpisu będzie konieczne w momencie podjęcia przez wędkującego decyzji o zabraniu pierwszej ryby z łowiska. W tym celu konieczne będzie przygotowanie stosownego aneksu do zezwolenia, który można będzie pobrać i wydrukować ze strony internetowej okręgu. Chcący skorzystać z tego uprawnienia będą zobligowani do posiadania wydruku aneksu wraz z zezwoleniem i okazywania go podczas kontroli. Niezależnie, okręg powiadomi o fakcie zmiany warunków wędkowania społeczną i państwową straż rybacką.

 

 

Sezon u mnie otwarty. W ostatni dzień roku przyzerowałem, to przynajmniej początek roku był łaskawy. Siedem rybek złowiłem. Na wodach o b.małym uciągu sporo lodu na powierzchni. Dzisiejsza noc z przymrozkami dołoży jeszcze. Już przed zmierzchem tworzyła się cienka warstwa, która uniemożliwiała utopienie lekkiej główki z gumką.

P1400510.thumb.JPG.539239700250e1a0d42974a4d33f1e9c.JPG

 

 

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 31.12.2019 o 17:24, wojtyna51 napisał:

Zapomniałem też dodać że składka kosztuje pełna 260zl ale jak ktoś nie łowi z łódki,oraz nie odwiedza Bystrzycy to zapłaci 230zl 

A mnie szlag trafia na mój okręg , jak widzę ile macie dostępnej wody i połacicie sporo mniej niż ja. 

U mnie 320 zł za pewnie z 30% tej wody co u was. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jaceen napisał:

Jeżeli faktycznie na stronie O/Wrocław pojawi się ta zapowiadana zmiana, to i tak będziemy zobligowani posiadać wydruk aneksu, żeby skorzystać z "przywileju":)

Myślę, że posiadanie aneksu nie będzie jednak konieczne...

To i tak lepsza sytuacja niż 2 lata temu, nie wiem czy pamiętacie ale wtedy w regulaminie mieliśmy napisane, że wpisywanie się do rejestru nie jest konieczne, a po zawarciu tzw. "trójporozumienia" zostało to aneksem zmienione i wpis obowiązywał o czym nie wszyscy wiedzieli... a karano. Aneks będzie zmianą regulaminu a regulamin nie może obowiązywać w zależności  posiadania przy sobie aneksu czy nie posiadania... tak myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 3.01.2020 o 16:00, RSM napisał:

Już leszcz, czy jeszcze krąp? :)

Bardziej mu do krąpia jak do leszcza. Jak by miał trochę czerwieni w płetwach to 100% krąpicho :) a tak to myślę że to jakiś mieszaniec. Ale i tak ładniutki . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.