Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

 

Godzinę temu, Budek napisał:

Koledzy radzę śledzić stronę PZW WROCŁAW jest już pierwszy aneks !!!

Dzięki że trzymasz rękę na pulsie, tym bardziej że to badziewie trzeba wydrukować i mieć przy sobie podczas kontroli, jakby nie wystarczyło zapoznanie się z nowym aneksem. Rozumiem Wrocławskie PZW jest bardzo ekologiczne i dba o lasy i pozyskiwany z nich surowiec do produkcji papieru......co za bezmyślność. Parę takich aneksów a na ryby trzeba będzie wybierać się z segregatorem. Ukłon w stronę włodarzy PZW Wrocław.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
9 minut temu, rush111 napisał:

A po co to drukować i dla kogo ?  😩

Pewnie dla celów kontrolnych, czy do wędkarza dotarła nowelizacja, no bo po co innego?

Napisali żeby wydrukować i dołączyć do książeczki.😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rush111 napisał:

A po co to drukować i dla kogo ?  😩

Właśnie, po co i dla kogo? Gadamy tu sobie o pierdołach, które nie powinny nam zaprzątać głowy. Jako kierowca mam obowiązek wozić ze sobą kodeks drogowy, aneksy, nowe wytyczne? Bo jak nie, to mi mandat grozi? To jakiś bezsens! Chyba zrobię zdjęcie aneksu telefonem, wsadzę go do książeczki🤣 i w razie potrzeby będę okazywał podczas kontroli. Bo przecież ja mam lepiej znać regulamin od policji i straży. Przecież nie mają obowiązku wiedzieć-znać przepisów?:unsure:

Taki aneks może sobie każdy zmajstrować na szybko i później rozpalić nim ognisko. Ja tam nie widzę żadnej parafki, podpisu prezesa. Co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że to absurd. Musimy nosić kartkę, która nie jest jakimkolwiek dokumentem i możemy dostać mandat za brak kartki? W sądzie mogłoby być zabawnie. 

Niestety jednak praktyka pokazuje, że kontrola niejednokrotnie jest po prostu głupia i ślepa. Miałem w zeszłym roku aż jedną. Nie sprawdzili zestawów, przynęt, toreb. Nie obejrzeli samochodu, nie sprawdzili brzegu. Ważnym dla nich było czy znam dzisiejszą datę i wpisałem w książeczkę, gdzie jestem. I teraz zapewne ważnym dla nich będzie czy mam idiotyczną karteczkę. 

Jak będzie wyglądało tłumaczenie podstawy mandatu? 

"nie może pan stosować przepisu regulaminu, bo go sobie pan nie wydrukował" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i miałem pierwszą kontrolę dzisiaj. Policja wodna. O aneksie nie mieli zielonego pojęcia, wczytywali się w niego z zainteresowaniem ale ostatecznie uszanowali go i nie wnikali czy mam wpis, czy nie. Kontrola w miejscu słabo uczęszczanym przez wędkarzy obecnie, gdyż to nie jest typowe zimowisko.

Jednak okazało się, że ryby jest sporo. W godzinę kilkanaście średnich leszczy i małych płoci. Myślę, że jak przysiądę to wydłubię coś większego. 

IMG_20200108_160500_1.thumb.jpg.467bf52c4b76cba2c4d118246725f624.jpg

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mętlik. Już się pogubiłem i proszę mnie odkręcić, bo zbyt często ostatnio zaglądam na stronę naszego ukochanego PZW O/Wrocław. Wyobraźcie sobie, że przed chwilą tam zaglądnąłem i... masz babo placek:) pojawił się "nowy"? regulamin. Nie mam już siły dzisiaj szczegółowiej porównywać, ale różni się od tego wydanego w formie papierowej. Tak na szybko:

-kleń, poprzednio 30 cm, teraz ponownie 25 cm.

- wymiar szczupaka i sandacza były widełki do 50 i od 90, teraz po "staremu do 50

- zaniechano limitu połowu okoni

- nie mogę się doszukać okresów ochronnych bolenia i coś o nim była mowa na odcinkach górskich

- sum? Chyba jest bez limitów?

Proszę pomóżcie to zrozumieć🤪

http://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/200044/60/regulamin_amatorskiego_polowu_ryb_obowiazujacy_od_1_stycznia_202

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jaceen napisał:

Ja mam mętlik. Już się pogubiłem i proszę mnie odkręcić, bo zbyt często ostatnio zaglądam na stronę naszego ukochanego PZW O/Wrocław. Wyobraźcie sobie, że przed chwilą tam zaglądnąłem i... masz babo placek:) pojawił się "nowy"? regulamin. Nie mam już siły dzisiaj szczegółowiej porównywać, ale różni się od tego wydanego w formie papierowej. Tak na szybko:

-kleń, poprzednio 30 cm, teraz ponownie 25 cm.

- wymiar szczupaka i sandacza były widełki do 50 i od 90, teraz po "staremu do 50

- zaniechano limitu połowu okoni

- nie mogę się doszukać okresów ochronnych bolenia i coś o nim była mowa na odcinkach górskich

- sum? Chyba jest bez limitów?

Proszę pomóżcie to zrozumieć🤪

http://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/200044/60/regulamin_amatorskiego_polowu_ryb_obowiazujacy_od_1_stycznia_202

Rzeczywiście chyba pogrubiono zmiany, więc wymiar ma tylko dolną granicę.

Nie ma również wzmianki co do okresu ochronnego bolenia.

Jeśli chodzi o limity to ważny jest zapis:

"Dopuszcza się zabranie z łowisk ryb innych gatunków niewymienionych wyżej, w ilościach nieprzekraczających 5 kg w ciągu doby"

Więc jeśli Sum w teorii przekracza 5 kg to hyc do wody :)

8 godzin temu, jaceen napisał:

image.thumb.png.ed5f16eb7023d2108abccca17548e6f0.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burdel i tyle :angry:

9 godzin temu, jaceen napisał:

Ja mam mętlik. Już się pogubiłem i proszę mnie odkręcić, bo zbyt często ostatnio zaglądam na stronę naszego ukochanego PZW O/Wrocław. Wyobraźcie sobie, że przed chwilą tam zaglądnąłem i... masz babo placek:) pojawił się "nowy"? regulamin. Nie mam już siły dzisiaj szczegółowiej porównywać, ale różni się od tego wydanego w formie papierowej. Tak na szybko:

-kleń, poprzednio 30 cm, teraz ponownie 25 cm.

- wymiar szczupaka i sandacza były widełki do 50 i od 90, teraz po "staremu do 50

- zaniechano limitu połowu okoni

- nie mogę się doszukać okresów ochronnych bolenia i coś o nim była mowa na odcinkach górskich

- sum? Chyba jest bez limitów?

Proszę pomóżcie to zrozumieć🤪

http://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/200044/60/regulamin_amatorskiego_polowu_ryb_obowiazujacy_od_1_stycznia_202

Od 1 stycznia obowiązuje nowy RAPR, w którym właściwie nic nie ma... Obowiązek stworzenia szczegółowych zapisów spadł na Okręgi. W związku z tym od stycznia 2020 obowiązuje nas:

RAPR > Regulamin DANEGO OKRĘGU (oparty na ustawie o Rybołówstwie Śródlądowym itd) > Warunki w zezwoleniu (na dany rok)

Do końca 2019 wyglądało to tak:

RAPR (oparty na ustawie o Rybołówstwie Śródlądowym itd) > Warunki w zezwoleniu (na dany rok)

 

PODEJRZEWAM że regulamin zamieszczony na stronie odpowiada RAPRowi, który obowiązywał do ubiegłego roku. Regulamin ten został uchwalony przez Zarząd Okręgu 24 października (uchwała bez treści regulaminu jest na stronie okręgu).

Natomiast to co jest w zezwoleniach to warunki wędkowania obowiązujące na rok 2020.

 

Tylko czemu my się musimy tego domyślać? :angry: To powinno być wszystko opisane jasno i klarownie dla każdego!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsze jest to, że o nowym sposobie przygotowania regulaminów- tj. prosty ogólny regulamin i szczegółowe rejonowe- było wiadomo od kilku miesięcy. Nie mogę pojąć, dlaczego w okręgach nie przygotowali kilku stron A4 na czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2020 o 05:22, RSM napisał:

 

Niestety jednak praktyka pokazuje, że kontrola niejednokrotnie jest po prostu głupia i ślepa. Miałem w zeszłym roku aż jedną. Nie sprawdzili zestawów, przynęt, toreb. Nie obejrzeli samochodu, nie sprawdzili brzegu. Ważnym dla nich było czy znam dzisiejszą datę i wpisałem w książeczkę, gdzie jestem.

Też miałem w zeszłym roku jedną kontrolę. U mnie też niczego nie sprawdzali, nawet karty, legitymacji, czy rejestru, że o torbie nie wspomnę. Było trąbienie przy moim aucie, a gdy podszedłem pytanie czy mam zgodę na wjazd do lasu. Gdy powiedziałem, że nie mam poproszono mnie o dowód, wypisano mandat i było po kontroli. Plusy tej kontroli są takie, że po nastu latach jeżdżenia w tamte okolice teraz już wiem, że te krzaki to las mimo, że nie ma tam żadnych znaków, tablic, szlabanów, wiem też że ta rozjeżdżona przez quady i crossy błotnista breja, to w rzeczywistości ściółka leśna, którą owego feralnego dnia zniszczyłem swoją osobówką. No i w sumie wiem już że PSR też tego pilnuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bo kontrole nie są po to by chronić rybostan, ba często panowie w zielonych mundurkach nie potrafią odróżnić płoci od wzdręgi, są po to by wlepiać mandaty za byle co, bo kotwiczki na rzece krainy pstrąga i lipienia zostały za słabo przygięte, a jak kilometr dalej siedzi kłusol i na robala łowi pstrągi to nic nie robią bo to miejscowy. Chory ten nasz kraj, a jeszcze bardziej ci co wymyślają chore przepisy. Pamiętam lata , gdzie opłata była jedna na całą Polskę, można było na wczasach czy wypadzie weekendowym wszędzie łowić i jakoś ryb było więcej, teraz same obostrzenia, regulaminy, zakazy, kary a ryb coraz mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Aalbatross napisał:

Dziękuję za odpowiedź! Co do wpisów to w pzw powiedziano mi, że nawet jeśli nie zabierasz ryb, to trzeba wpisać datę i nr łowiska. 

Jest zmiana - wydano aneks do zezwolenia z którym nie trzeba :)

http://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/199990/60/wazna_zmiana_w_zezwoleniach_dla_wedkarzy_okregu_wroclawskiego

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, peekol napisał:

Tak jak kolega Peekol napisał - jeżeli nie zamierzasz brać ryb/wsadzać ich do siatki to wystarczy wydrukować aneks i trzymać wraz z dokumentami. Nie trzeba nic wpisywać do rejestru.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.