Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Też mam taką nadzieję, Ale nie wygląda to dobrze. Wczoraj męczyłem temat i jedni jeszcze o tym nie słyszeli inni mówią że tak jest dla ochrony sandacza na gwiazdach. Ale najlepiej zakazać aniżeli samemu pilnować.  Proponował bym aby w miarę możliwości dzwonić do Pzw i męczyć o zmianę tego zapisu. Inaczej niedługo trza będzie szukać innych form wypoczynku😆. Ciekawe co jeszcze wymyślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewygodny ten przepis, ale mimo wszystko jestem za. Dużo suma i sandacza wyjezdzalo bezpowrotnie z wody właśnie w maju, pod przykrywką bolenia i szczupaka.

Zwiększenie intensywności kontroli to osobny temat, dobrze wiemy że jest ich za mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok tylko czemu uczciwy wędkarz zawsze ma pod górę. Przecież będąc na wodzie i widząc taki proceder również można zareagować i pomóc naturze. A że jest banda debi.... którym się nie chce ruszyć dupy nad wodę to ja to wiem wczoraj dzwoniłem 15minut do Psr i się wylali na mnie ani jeden nie odebrał telefonu. A jeszcze dostają kasę za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z kolegą Marienty wybraliśmy się na pierwszy wspólny wypad w tym roku. Celem była płotka na spławik. Ja łowiłem na matchówkę, a Marienty na bolonkę. Brania jak na styczeń dopisały. Rybki brały w przedziale 20-35cm. Było trochę leszczyków, płotek, krasnopiórek i krąp. Najlepsze brania na ochotkę + pinka. Delikatne zestawy.

20200118_150444.jpg

20200118_150528.jpg

  • Lubię to 2
  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj piękny dzień na ryby....tylko trochę wiało ;)

Od rana nad Odrą poniżej Brzegu-ani śladu ryb. Nad starorzeczem W Głosce kolonia kormoranów, białe drzewa i smród strawionych ryb, zgroza...Rozleciały się w dzień po rzece, co chwilę jakiegoś płoszyłem ale jest też nadzieja, ogromne drapieżniki co chwilę patroluja niebo ale czy kormorany się ich boją?

Po południowej kawie w aucie postanowiłem pojechać gdzieś gdzie spokojnie można by połowić a nie walczyć z wiatrem.

We Wrocku znalazłem piękne okonie, tylko na bocznego i o dziwo tylko na imitację pijawki. Na najmniejszego twisterka, jakie mam, taki z 1,5cm sandacza wymiarowego przyłowiłem, piękny bandyta :) .  A białoryb pięknie podszarpywał gumki, ściągał z haka ale nic nie zaciąłem, dobre miejsce na jakiś spławiczek pewnie by było bo stały i przy dnie i w pół wody.

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałem dzisiaj z jedną wędką ze spławikiem tak z dwie godzinki. Efekty jak na rozpoczęcie sezonu bardzo fajne płotki, klenie, okonek i ukleje jak śledzie. Częstotliwość brań naprawdę zaskakująca. :D 

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ostatnio często zaglądam na poczynania feederowców. Może kogoś zainteresuje?

 

Cytat

 

Komunikat sekcji feederowej - pierwsze zawody

Aktualności | 2020-02-11 | Publikujący: Kapitanat Sportowy Wrocław

Witamy

Ruszamy z zapisami na Mistrzostwa Okręgu w parach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Szanowni Wędkarze, zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi regulacjami dotyczącymi wędkowania w naszym Okręgu"

http://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/201617/60/regulacje_dotyczace_wedkowania

Łowienie ze środków pływających, brodzenie, boleń i inne...

Zamiany w sumie dobre ale całe to zamieszanie nosi dla mnie znamiona ogólnego chaosu/burdelu.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwsze wyjście nad wodę w tym roku , trzy godziny  drugie barki na zero nawet pyknięcia nie było , pogoda taka że psa żal wyprowadzić 👿 , trochę w chałupie oddtajalem i jak dawnej piosence " w czasie deszczu dzieci się nudzą " coś wykombinowałem 🤔 co prawda muszkarz ze mnie jak z koziej dupy alternator ( chyba jeszcze nie dorosłem do tej metody na razie walczę z multiplikatorem 👿) połączenie muchy z wolframową czebaruszką , gramatura od 0,7 gr. do 2 gr. pod białoryb i okonia w cieplejsze porę roku na płytką wodę ( chyba prochu nie wymyśliłem 😜 ?) może jakoś fachowo taki zestaw się nazywa 🤔?

IMG_20200223_120727.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 24.02.2020 o 20:23, wasyl1968 napisał:

Dobrze ESSOX że mi przypomniałeś , muszę Boorysa odwiedzić po sąsiedzku , przy kuflu mówił że ma coś dla mnie , ale póki co za cholerę nie ma czasu 😡

O mnie se kurna zapomniał za to 🎣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2020 o 21:00, ESSOX napisał:

O mnie se kurna zapomniał za to 🎣

Nie zapomniało pamiętam ostatnią rozmowę jak tylko odpalę pudło strimerowe będzie i dla Ciebie . Częściowo już czeka kilka sztuk. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 29.02.2020 o 18:50, Booryss napisał:

Nie zapomniało pamiętam ostatnią rozmowę jak tylko odpalę pudło strimerowe będzie i dla Ciebie . Częściowo już czeka kilka sztuk. 😁

Te na włosach z brody najłowniejsze ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wieczorem szybki wypad na miejski odcinek. Po dzisiejszym słonecznym dniu nie spodziewałem się takiego chłodu (1st!) i porządnie zmarzłem. Ryby chyba też bo brania niemrawe, a w najlepszych miejscówkach nic się nie działo. Finalnie dwa klenie na brzegu. 

 

IMG_20200308_224843_resized_20200308_115807945.thumb.jpg.d332a6bc92b852cab9784aebc66c25c1.jpg

Brania na dość mocno pracujące woblery postawione w nurcie.

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wczoraj dwie godziny w Jelczu-Laskowicach na tzw rezerwacie na zero ale miałem trochę zabawy z krasnopiórka , próbowałem cholery skusić na mikrojigi , reagowały tylko na jeden model , próbowały odprowadzały i tylko jedno branie niestety nie zacięte w tempo , podjechałem do mnie na kanał też nic , dzisiaj drugie barki , ludzi od groma , próbuje wszystkiego - lipa nawet brania tylko jeden amator silikonowego robactwa się znalazł 😜

IMG_20200319_084454.jpg

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.