Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Jaka tu cisza i spokój a na Odrze tyle się dzieje 💪 jak na razie jeden z lepszych sezonów 👍👍 

large.20200611_231441.jpg.29fb8d5fcd38e0b7b2475ee5d12e71e9.jpg

 

large.20200613_134055.jpg.437c1707fcf8f9d66e0ce03e19e63a66.jpg

Dziwne jest to że zaliczyłem już parę nocek a nie złowiłem żadnego sandacza po ciemku 🤔🤔 a wypady w dzień praktycznie zawsze kończę jakimś sandaczem bądź kilkoma. 

  • Lubię to 2
  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj po 2 nieudanych próbach podejścia do okoni( w czwartek byłem na 1 barkach(koło mostu milenijnego) złapałem 8 okoni ale największy 20 cm i wczoraj 2 zimowisko bez kontaktu z rybą dopiero przeniesienie się  do centrum przyniosło 4 okonie ale wielkość też niepowalała) postanowiłem dzisiaj dłużej pospać i spróbować łapać klenie na chleb w centrum. Miałem kilka wyjść naprawdę sporych klusek do chleba ale niestety nie udało się zaciąć, dwa ładne klenie spadły jeden 37cm na brzegu i jako przyłów jaź 47cm to mój nowy PB .

IMG_20200614_144407.jpg

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kamil.ruszala napisał:

postanowiłem dzisiaj dłużej pospać i spróbować łapać klenie na chleb w centrum.

To chyba się spotkaliśmy przy wyspie tamka.🤔 byłem ze spinem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wirus namieszał w planach wyjazdowych, urlopy teraz kolidują, ekipa się rozsypała a ja chcę połowić szczupaków (lub pstrągów) w Szwecji. ;)

 

Szukam 3 chętnych na około tygodniowy wyjazd do Szwecji w sierpniu - temat otwarty wszystko do dogadania - cel to szczupaki lub pstrągi (mucha).

Preferowana lokalizacja - Laponia.

 

Byłem w Szwecji już wiele razy więc mniej więcej znam tamte klimaty. Mam auto którym można jechać. Mało piję/dużo łowię na takich wyjazdach.

 

Zapraszam chętnych na PRIV.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek na odcinku m.Trzebnicki - barki Odra obniżyła loty o dobre 50 cm. Dzisiaj dostałem informacje, że jest podobnie. Odra jeszcze jest klarowna. W Trestnie piętrzy się na 240 cm

imgw.thumb.jpg.41e2685b0a892dad0d6882bdae5c8940.jpg

w Oławie przekroczony stan alarmowy

imgw2.thumb.jpg.b29f34e10152e3795203f5e68900291c.jpg

Przed przyborem powinny brać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem właśnie z centrum woda podniesioną ok 30 cm od normalnego stanu ale mocno mętna. W miejscach w których normalnie łapie tak zapierdziela że nie da się łapać i pełno syfu niesie. Udało się wydłubać 4 okonie największy 25cm klenia 41 i zaliczyłem 2 obcinki szczupaka jeden ok 60 cm 2 nie widzialem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rok jest bardzo przewrotny jeśli chodzi o pogodę. Najpierw susza a teraz mam wrażenie, że pada co drugi dzień.

Zdjęcie zrobione wczoraj, 14:31. Kanał Powodziowy, przy jazie. Nawet mi nie starczyło samozaparcia, żeby przy takim stanie wody, wietrze i deszczu rozłożyć spinning 😎.

20200620_143157.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na stan w Trestnie 379 cm i rośnie, a w Oławie ze 160 na 500 cm długo taki poziom we Wrocławiu prawdopodobnie się nie utrzyma.

Powodziowy odpoczywa od presji wędkarskiej. Nie każdy poradzi sobie z taką wodą. Nieliczni tylko w tych warunkach odwiedzają odcinki powyżej m. Jagiellońskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś ok 4 już na drugich barach.Moje auto jako pierwsze przy jednostce. Trochę okonia przerzuciłem ale wielkosciowo max 20cm.Jak wyjeżdżałem to zaczynało się robić tłoczno.Bolek grasował i piękne spławy jaśków. Godzina 12 boisko pod szkołą i nauka muchowania.Ciężko szło z racji wiatru ale cholernie mnie to zajarało. Czy spiningi pójdą na sprzedaż hmmm?Nie wiem ale tego się boję 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, carloss83 napisał:

Byłem dziś ok 4 już na drugich barach.Moje auto jako pierwsze przy jednostce. Trochę okonia przerzuciłem ale wielkosciowo max 20cm.Jak wyjeżdżałem to zaczynało się robić tłoczno.Bolek grasował i piękne spławy jaśków. Godzina 12 boisko pod szkołą i nauka muchowania.Ciężko szło z racji wiatru ale cholernie mnie to zajarało. Czy spiningi pójdą na sprzedaż hmmm?Nie wiem ale tego się boję 🤪

😎 tak to działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, carloss83 napisał:

Na pewno przyjmę zaproszenie i dziękuję. Ale najpierw muszę się podzielić bo gdzie mi tam do takich zawodowców jak Wy - aż głupio 😜

Najlepiej uczyć się nad wodą i nie musisz się martwić o technikę, Borys do tej pory się szkoli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.