Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Dzisiaj z rana 1 barki , ludzi jak mrówków 😜 , wodą fajna klarowna i co z tego 😭 trzy okonki wszystko na spinmady , przerzuciłem wszystko i lipa , w sumie miałem plan na krasnopióry , niestety żadnej nie widziałem , za to bolenie chodziły przy brzegu po cztery sztuki , siedziałem w jednym miejscu pół godziny rzucałem i czekałem jak się pojawią i wtedy zaczynałem zwijać , pełna ignorancja nawet jak dostał po nosie , po dziewiątej zawijam się , smaży tak że nie idzie wytrzymać

IMG_20200628_065916.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie byłem nad Odrą. Warunki jeszcze trudniejsze niż ostatnio ale udało się "coś" wydłubać

image.thumb.png.2558c20e93dc047cf88e4049e4e0f4bc.png

Branie na wobler Siek. Przynęta prowadzona wzdłuż brzegu tam gdzie był kawałek spokojniejszej wody. Atak praktycznie pod nogami.

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjeżdżam na parę dni do Wrocławia po paru dniach i mam parę pytań. Widzę, że woda jest gruba ale trudno mi jest oszacować jak wysoko ona jest. Jak z dostępnością do miejscówek w mieście, da się połowić czy wszystko pozalewane i lepiej szukać czegoś trochę dalej typu Opatowice, gdzie brzegi są wyższe? Jest tak gruba i szybka woda, że gumom trzeba podziękować i się skupić na woblerach czy niekoniecznie? No i za czym warto na takiej wodzie pobiegać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - jaka woda na kanale przeciwpowodziowym? Opadła już do przeciętnych poziomów, wyczyściła się? (Ślęża, Bystrzyca już w miarę ok)Panowie - jaka woda na kanale przeciwpowodziowym. Opadła już do przeciętnych poziomów, wyczyściła się? (Ślęża, Bystrzyca już w miarę ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Pandemia sramdejnia , roboty tyle że miesiąc nie byłem nad wodą 😈 ale dzisiaj się udało , biorę dwa kije , jeden trochę cięższy a drugi ul z myślą o krasnopiórach na mikro jigi , pierwszy rzut na nowy wirujący ogonek i jest Okonek , następny rzut to samo , następny to samo , zaginam zadziory żeby nie męczyć ryb i szybko wypuszczać , zmiana miejsca na płytką wodę , pierwszy rzut na jiga i jest ale nie krasna tylko okoń , i tak okoń za okoniem , niestety do krasnopiór się nie dostałem , sporo tego okonia przerzuciłem ale rozmiarowo licho 😭 brania w sumie tylko na dwa rodzaje przynęt , no cóż jeszcze tylko tydzień delegacji i dwa tygodnie nad Sanem 😍

IMG_20200802_095412.jpg

IMG_20200802_101800.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bogu lipiec się skończył. Dla mnie tragiczny miesiąc pod kątem wędkarskim. I chociaż zaczął się pięknie bo 1 lipca wjechał bardzo ładny Sandacz to im dalej w las tym gorzej. Motywacja spadała wprost proporcjonalnie do rosnącej liczby śladów ukąszeń komarów. Jak już ruszałem tyłek to z reguły wracałem o kiju bądź trafiałem jakieś małe pojedyncze sztuki. 

Wczoraj korzystając z ochłodzenia i deszczu, odziany w gumę od stóp do głów ruszyłem za Wrocław. Zacząłem od szukania okoni na twitching oraz małe gumy ale nie przynosiło to żadnych efektów więc zmieniłem na woblery z myślą o kleniach i sandaczach. Swoją drogą okonie prawie totalnie zniknęły z moich radarów i nie mogę namierzyć nawet tych 20stkaków, które prawie zawsze trafiałem jak tylko do wody trafiał 2 calowy kajtek. Wracając do wczoraj - pierwszy trafił się..... szczupak około wymiarowy na woblera siek płotka, chwilę później w tym samym miejscu i na tego samego wobka dostaję mocny strzal, który dosłownie prawie wyrwał mi wędkę z rąk (łowiłem na krótki, sztywny twitchingowy kij) i wyjeżdża ładna tłusta kluska. 

Mam nadzieję, że tym razem udany początek miesiąca nie wróży dalszej katastrofy...

image.thumb.png.2f03eca9af81bfd3491db1deb80c0b19.png

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2020 o 10:11, jamnick85 napisał:

lipiec się skończył. Dla mnie tragiczny miesiąc pod kątem wędkarskim. I chociaż zaczął się pięknie

U mnie wręcz odwrotnie. Lipcowy początek trudny. Coś się działo, nawet dużo, ale wynik wychodził prawie jak zawsze;) Powoli jednak zaczęły pojawiać się pojedyncze sztuki. Nastawiony byłem na wieczorne łowienie drapieżników. Miejsca, które ostatnio prawie skreśliłem po wielokrotnych bezkontaktowych wyprawach, wróciły do łask. Nie zapominając o jednej nocnej wyprawie na przełomie czerwca i lipca, gdzie miałem okazję (niewykorzystaną) na wiele emocji, porządnych emocji, w pamięci na dłużej będę miał piątkowe zakończenie lipca. Tym razem z trochę lżejszym sprzętem wykorzystałem prawie wszystkie brania. Złowiłem przedostatniej nocy miesiąca dwa bolenie40,55, klenia48, i sandacza60. Dwa brania jeszcze przeszły obok.
389660422_2020_07.30-31Odrab-n.(4).thumb.jpg.05c94ca0140a4cc32f1de6c019ac6d57.jpg
Jak miesiąc zakończyłem sandaczem, to kolejny udało się otworzyć też sandaczem. Trochę mniejszym. Charakterystyczna rozdzielona płetwa grzbietowa będzie znakiem rozpoznawczym dla kolejnego łowcy tego gagatka.
1933042792_2020_08.06Odrab-n..thumb.jpg.3889736cbc28346701e7d47c27f2418f.jpg
Brań miałem nawet sporo. Wcześniej zaglądnąłem na kanał żeglugowy z whopper plopperami i trzy razy wyrwałem powierzchniowca z pyska szczupaka:) Wieczorem miałem trzy brania na woblera Glooga Nike10, by w końcu poprawić jeszcze jednym pustym na woblera PanicZ/10 i rzutem na taśmę ostatnie branie zakończone wyżej wspomnianym sandaczykiem. Podwyższona woda chyba w nocy dotarła do Wrocławia, to może jeszcze będzie okazja przez dzień lub dwa na zwiększoną aktywność nocnych drapieżników? Trzeba to sprawdzić;)

👊

 

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Będąc trochę czasu we Wrocławiu zamarzyło mi się choć w części połowić tak jak jaceen, ale ryby brutalnie zweryfikowały moje marzenia: Do Jacka nie ma podjazdu. 😉 Gdy w pewnym momencie woda poszła do góry jednej nocy bolki klepały jak wściekłe, ale nie miałem nawet brania. Wcześniejsze wypady dały sporo kleniowych trąceń, raczej niedużych ryb i jednego na styk miarowego sandaczyka, na obronę honoru.

large.sandaczyk.jpg.7e77ab684dd9fb9aeb1a

Postanowiłem zmienić taktykę i zaatakować dzienne bolki i ku mojemu zaskoczeniu, umiem jeszcze złowić coś w dzień 😂 - w trakcie dwóch niedługich wypadów wyjechały bolki 69 i 57. Ostatniego dnia pobytu na zmierzch udało się też złowić mniejszego poperkowego chlapaka koło 45cm, ale zwiał przed lampą błyskową.

large.bolo69.jpg.c51c8202816e65cf62080a9

large.bolo57.jpg.c9cb4af6665576c4bfb5ed1

  • Super 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że do końca 2023 nie zdążą ale jak już zaczną to będą musieli skończyć.

Wielu z nas będzie miało bliżej na "powodziówkę" 😎

https://gazetawroclawska.pl/aleja-wielkiej-wyspy-kiedy-ruszy-budowa-nowe-wizualizacje/ar/c1-15074914

...i przy okazji...trafił mi się pierwszy nocny kleń od wielu miesięcy.

Gloog nike 80mm.

20200913_214622.jpg

 

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No witam szanowne grono !!!😀 juz pewnie myśleliście że porzuciłem wędkarstwo?? Nic bardziej mylnego 😜 jestem łowie i mam się dobrze 💪 nie zawsze biorą ale nawzajem się z kolegami mobilizujemy przez SMS😎 prawda jaceen 🤣 kilka fotek z ostatnich wypraw dla motywacji 👍 

large.20201101_132856.jpg.eeafb036d22168cc91d8a4981fe94767.jpglarge.20201102_083326.jpg.5522d5a61e6f98d9f7bd61f41a9ba253.jpglarge.20201102_152720.jpg.b36b6de16fbf12b0a66c6700dc219eeb.jpglarge.20201120_145517.jpg.0bf85cf8667dead1e01f2a3dba7dc83b.jpg

  • Dzięki! 1
  • Super 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Budek napisał:

No witam szanowne grono !!!😀 juz pewnie myśleliście że porzuciłem wędkarstwo?? Nic bardziej mylnego 😜 jestem łowie i mam się dobrze 💪 nie zawsze biorą ale nawzajem się z kolegami mobilizujemy przez SMS😎 prawda jaceen 🤣 kilka fotek z ostatnich wypraw dla motywacji 👍 

large.20201101_132856.jpg.eeafb036d22168cc91d8a4981fe94767.jpglarge.20201102_083326.jpg.5522d5a61e6f98d9f7bd61f41a9ba253.jpglarge.20201102_152720.jpg.b36b6de16fbf12b0a66c6700dc219eeb.jpglarge.20201120_145517.jpg.0bf85cf8667dead1e01f2a3dba7dc83b.jpg

5 godzin temu, Budek napisał:

nawzajem się z kolegami mobilizujemy przez SMS😎 prawda jaceen 🤣

Polecam się na przyszłość;) Żona tak nie zmotywuje, jak znajomy wędkarz, więc ten tego, do następnego SMS-a🤣😜 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.