Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

dzisiaj pare godzin nad kanalem rozanka ze spinem , bez efektow ale milo bylo polazic i odpoczac od stolu mimo tego ze wiatr taki ze leb chcialo urwac, jedna uwaga na zatoce i k. elektrocieplowni pojawily sie znowu bobry , zdjecie z cypla gdzie maja swoje stanowisko

WP_20161226_10_10_21_Pro.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic się nie zmieniło. Kiedyś jakieś wrocławskie koło organizowało na fosie zawody spławikowe w ramach odłowów kontrolnych jak to nazywają. W zeszłym roku osobiście śledziłem gościa ze spiningiem w listopadzie, co drugi rzut fajny pasiak mu siadał. Z opowieści słyszałem o potężnych okoniach i szczupakach. PSR raczej nie będzie się uganiał za typem z kijem w ręku, prędzej dostanie mandat od straży miejskiej lub policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocław, 31.12.2016 zimowisko barek II

 

Sezon 2016 oznajmiam za zakończony ☺ Rybek co prawda nie było ale kolejny Sylwester nad wodą zaliczony. Kilkadziesiąt rzutów oddanych, lód z przelotek kilkakrotnie skrobany, termos herbaty wypity. Piękna pogoda, po wschodzie słońca oczywiście, gdyż z samego rana temperatura na czujniku w samochodzie -7 stopni. Przy okazji życzę udanego sezonu w Nowym 2017 Roku!!!

Pozdrawiam i do zobaczenia - najpierw w knajpie a później nad wodą 😊

20161231_0934531.JPG

20161231_0934461.JPG

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sytuacja na dzień 13.01.2017r.

Jaz Opatowice.

P1250254.JPG

P1250255.JPG

P1250263.JPG

Dom na wynajem.

P1250257.JPG

Idąc w stronę Jazu Bartoszowice.

P1250269.JPG

Wspomniany jaz.

P1250271.JPG

P1250273.JPGP1250287.JPG

Doszedłem do mostów B. Chrobrego. Zator lodowy zaczyna się około 200m poniżej mostów.

Kładka Ryczyńska i kanał żeglugowy.

P1250276.JPG

Dajcie info, jak sytuacja będzie lepsza na innych odcinkach. Inne wody i info też wskazane.

pzdr.:)

 

 

P1250281.JPG

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też już troszkę nosi ;)

Dziękuję @jaceen za raport - miałem do ustawienia parę woblerków i potrzebowałem kawałka czystej wody - dzięki Tobie nie błądziłem w poszukiwaniu tylko od razu uderzyłem na powodziowy :) Woda mocno trącona i zimno jak... zimą ;) Ale woblery ustawione, akumulatory podładowane :)

Zator odsunął się kolejne 200m od mostu Chrobrego. W mieście Odra generalnie skuta (mosty Dmowskiego, Mieszczański, Szczytnicki), choć woda miejscami przebija się już na lód. Jedno miejsce w mieście gdzie widziałem płynącą wodę to kanał przy barce Tumskiej.

Za to dzisiaj rano Ślęza w okolicach Żernickiej już wolna od lodu! :)

Oby do wiosny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odra, ujście Bystrzycy do Odry oraz bystrzyca most brodzki  17.01.2017 

large.IMG_2219.JPGlarge.IMG_2220.JPG

large.IMG_2221.JPGlarge.IMG_2222.JPG

Kanał z ciepłą wodą z oczyszczalni często tam zaglądają klenie i jazie zimąlarge.IMG_2223.JPGujscie bystrzycy do Odry large.IMG_2224.JPGlarge.IMG_2225.JPGmost brodzki na bystrzycy odcinek przyujściowy i dwie koleżanki biegające po lodzielarge.IMG_2227.JPGlarge.IMG_2228.JPGlarge.IMG_2229.JPGlarge.IMG_2226.JPG

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nic szczególnego w kontekście Barek tu nie ma. Przejrzałem stronę RZGW Wrocław i Dziennik Urzędowy Województwa Dolnośląskiego i nie znalazłem żadnego aktu prawnego zmieniającego cokolwiek w kwestii obwodów rybackich. Ostatnia zmiana jest z 2015 r - wtedy zostały zawarte umowy (10-letnie) dzierżawy na większość obwodów. Albo plotka, albo machina prawna jeszcze nie dojechała do końca...

https://wroclaw.rzgw.gov.pl/pl/articles/5/193/Rozporzadzenia
http://edzienniki.duw.pl/

W oryginalnym rozporządzeniu obowiązującym od 2004 r. mamy:

I.4. Obwód rybacki rzeki Odra nr 4
Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Odra na odcinku wyznaczonym w jej:
1) górnym biegu – progiem jazu Opatowice, położonym w km 245,035 rzeki Odra;
2) dolnym biegu – linią prostą, prostopadłą do prawego brzegu rzeki Odra, przechodzącą przez punkt położony u zbiegu lewego brzegu rzeki Odra z lewym brzegiem rzeki Bystrzyca
– wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku oraz z wodami zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, a także z wodami sztucznych zbiorników wodnych, usytuowanych na wodach rzeki Odra i wodach jej dopływów na tym odcinku, z wyłączeniem wód rzek Oława, Ślęza i Bystrzyca oraz wód ich dopływów.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy w zezwoleniach 2016 "barki" były w odrębnych zapisach, jak np. żwirownia "Bajkał". Już nie mam tej książeczki i nie mogę porównać. A rzeka Odra 423P, jest tylko mowa o kanale opatowickim, żeglownym, powodziowym, miejskim i "Starą Odrą". Nie ma mowy o połączonych z Odrą rozlewiskach itp. (Zatoka Harcerska, Barki I/II).

Czytać, pytać, dzwonić i informacje (prawdziwe:) proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jutro jadę na rekonesans z wędkami tym razem stacjonarnie doszły mnie słuchy ze jakieś ploteczki jazie i klenie cos tam skubią nad oderką dam znać co i jak 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.