Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj odbyłem spacerek ze spinningiem na przydomowym odcinku Odry. Pogoda katastrofa mokry do majtek. Ryby sie obraziły i nie chciały współpracować. Gdy zaczęła robić sie szarówka zaczęły kąsać ale nie jazie nie klenie a leszcze😂 Na mikro wobki brania konkretne dwóm największym zrobiłem fotki large.IMG_2430.JPG.0554984a37dab6e4c7ef458a416fa880.JPGlarge.IMG_2429.JPG.399656f62767f026fa7f0add430f476f.JPG

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
2 godziny temu, sebo2109 napisał:

Mam pytanie dotyczące odcinka Odry zwany janowkiem. Czyli miejsca gdzie Widawa i Bystrzyca wpada do Odry. Jakie ryby? Spinning, grunt? Nigdy tam nie byłem ale dużo słyszałem. Z góry dziękuję za informację.

Odcinek Odry warty uwagi. Ogólnie większąść wędkarzy łowi z gruntu z dobrymi efektami. Spinning jak to spinning trzeba swoje wychodzić chociaż jak znajdziesz miejsce to pół dnia można ryby z jednej miejscówki wyciągać. Jeśli chodzi o ryby to jak to w odrze wszystko 🙂 Ale wydaje mi sie ze duża przewaga leszcza i jazia. Ale dwa lata temu łowili piękne brzany pod koniec zeszłego roku szczupaki ciekawe co w tym będzie górą. Zapomniał bym o bardzo dużej presji wędkarskiej jak zrobi sie ciepło to brzegi pełne ludzi i co za tym idzie najlepsze miejscowi zajęte. 

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę musiał wyciągnąć kolegę @Budek na wędkarskie korepetycje bo w tym roku daje czadu.

Po wpisach widać, że się w końcu ruszyło.

U mnie zła passa przełamana i pierwszy nocny jazik melduje się w podbieraku. Teraz czekam na większe.

20170409_202542.thumb.jpg.70c6600863bf13b0df84985626aab153.jpg

 

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Booseib napisał:

Witam, może zrobimy jakieś okoniowe spotkanie np. 29.04 (sobota) ???

Może faktycznie tydzień wcześniej. Okonie powinny być po amorach. Jest propozycja 23-ego (niedziela). Powiedzmy że miejsce spotkania Jaz Opatowicki-parking godz. 17:00? W pobliżu kanał żeglugowy, powodziowy, wyspa, Odra powyżej i poniżej jazu. Przy okazji zrobilibyśmy podsumowanie 1 tury LŚ. O 20:30 drugie spotkanie i chwalenie się wynikami-pogaduchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inicjatorem spotkania jest Booseib, więc na nim spoczywa podjęcie ostatecznej decyzji. Ja niestety nie mogę tak daleko snuć planów. 23-ci jest w moim zasięgu i tą datę proponuję. Na majówkę część z Was wyjedzie na mini urlopy i nie skorzysta z okazji wspólnego wędkowania. Przy jazie mamy parking. Dla dzieciaków jest park linowy. Nie wszyscy muszą pojawić się z wędkami. Albo druga połówka pobuja się na linach z dziećmi a my będziemy drażnić okonie. Można dojechać komunikacją miejską, na rowerach, z buta, i dopłynąć Driadą:) Godzina 17:00, to czas na przywitanie i ewentualną podpowiedź na co w ten dzień reagują pasiaki. Zapewne część wcześniej będzie sprawdzać, co się dzieje. Później znowu się rozejdziemy i o 20:30 spotykamy się ponownie np. przy larsenach koło parkingu. Fajnie by było, żeby faktycznie nastawić się sprzętowo na okonie. Podpatrzymy na co łowimy, jakimi przynętami, sprzętem i metodami. Będzie okazja powyginać Wasze szpady pod te ryby. Ja zastanawiam się, czy nie spróbować połowić je na muchę w powodziówce. Jeszcze nigdy nie złowiłem okonia na taki sprzęt. A czy ktoś przyjdzie i będzie polował na inne ryby, to przecież nie w tym rzecz. Ważne, by tam być:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro rano zwiad od 5,30 rano i nowa metoda łowienia na spinning. Nie mam dużo nadzieji bo ryba przestała brać bynajmniej u mnie na robaki cos tam łowią ale sztuczne omijają.  Jutro ostatni wypad pózniej 4 dni przerwy bo wyjeżdżam daleko za wrocek. Choć wójek  żony ma staw wiec może jakieś karpiki może połowie o cos nowego sie nauczę😁

A jak u Was efekty na odrze tez spokój czy cos dziubie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.