Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Z racji, iż popołudnie mam zajęte i nie pojawię się na zlocie postanowiłem mimo kiepskiej i wietrznej pogody wybrać się na chwilę za okoniem w bliższy rejon Osobowic. Łowiłem tylko na boczny trok, na jiga pewnie nie miałbym brania... okonie brały tylko na jeden " brudny kolor". Ilościowo fajnie, ale tylko kilka sztuk ok.25cm. Wiatr chwilami był nie do wytrzymania. Powodzenia na zlocie!

8026738_IMG_20170423_111619.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z soboty na niedzielę udało się wygospodarować trochę czasu, żeby zapolować na nocne klenie. Temperatura powietrza 5stC (co ciekawe woda miała 8,5) nie napawała optymizmem ale wyszedłem z założenia, że niezależnie od temperatury ryby też muszą coś jeść ;-). Trafiły mi się dwa pierwsze, odrzańskie klenie w tym sezonie. Jeden ~35 a drugi 40cm - wyżarte i waleczne. Nie mogę doczekać się kolejnych wypadów. Klimat nocnych łowów jest niesamowity!

20170422_204107.thumb.jpg.8432d49508ee46e70f29717ae394d4c6.jpg

20170422_214804.thumb.jpg.20a8b57bbb27ddb0f04acfd2aba18bae.jpg

 

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto planować i polować, chodzę od około tygodnia i typuje miejsca. Z tego co zauważyłem pogoda im nie przeszkadza stan wody również. Miejscówek nie zdradzę bo w niedziele nie miał bym gdzie łowić taka smutna prawda. Dzisiaj przy okazji obserwacji pomachalem trochę za okoniem namierzyłem ławice złowiłem około 40 szt lecz żaden nie był większy od 3" kajtka ale 2" zasysały całe 🙈 Mam nadzieje ze w niedziele cos wrzucę ze zdjęć lecz czasem tak bywa ze sie pokazują ale nie biorą 😎Życzę połamania i szczęścia. I polecał bym małe wobki od 5 do 7 cm lecz zdania sa podzielone niektórzy o tej porze roku łowią na 12 cm z dobrymi efektami. I oczywiście gumy na czarną godz. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższych dniach może być ciężko ;( Poziom w Trestnie bliski ostrzegawczego a do najwyższej wody jeszcze daleko. Boleniowanie na mocno podniesionej wodzie z różnym rodzajem powierzchniowego syfu może być trudne. No chyba, że na stojącej wodzie jak jakiś kanał lub zimowisko. Na Ślumpie dziś już pełno zielska płynęło.  Mimo wszystko powodzenia, może się uda?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny bolas @Budek ;) Dziś dzięki uprzejmości pogody byłem odwiedzić swoje rejony. Bardziej zorientować się jak to wogóle wygląda.  Woda dalej wznosząca więc trzeba jeszcze dobry tydzień przeczekać. Przejeżdżałem także przez różankę, tam wygląda to o wiele lepiej. 

20170430_1100290.JPG

20170430_1103590.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michalosix napisał:

Budek z ciekawości,  zlowiles tam kiedys jakies okonie?

Tak jak kolega pisze same palczaki. Szczupak tez jest. Dzisiaj wędkarz po drugiej stronie dostał sandała 80+ 😱 Na tak płytkiej wodzie. Boleni było mnóstwo ale wiadomo jak sie łowi na stojącej wodzie rapy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak w piosence Maanamu " nic dwa razy się nie zdarza " po wczorajszym szaleństwie dzisiaj na kanale bryndza woda poszła do góry o jakieś 20 cm. zero oznak żerowania drapieżnika i wiatr taki że trzeba z kotwicą chodzić 😈

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Budek - wkleił fotkę wskazujac miejscówkę a ja nie wiem gdzie to jest :). Normalnie jak ktoś, wkleja fotkę z Odry poniżej Brzegu to łatwiej mi rozpoznać miejscówkę niż tą z miasta.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło mostu milenijnego od urzędu celnego II. Można również od wejcherowskiej tylko musisz zostawić autko na parkingu i przejść wał. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu ze już jestem w domciu jutro wybieram sie na bolki jaka sytuacja na odrze był ktoś na jakimś spacerku ?warto  obławiać już rzekę czy dalej kanały i zatoki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.