Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę powyrywało krzaków i naniosło piasku. Niektóre miejscówki całkiem się zmieniły i trzeba będzie się do tego dostosować. Ogólnie ryby dobrze biorą, tylko gorzej z zacięciem (mowa o drapieżnikach). Dzisiaj np. kilka kopnięć, dwa niewymiarowe sandacze i trzy zjedzone gumy przez szczupaki. Myślę, że teraz można mieć więcej radochy ze spiningu, bo jak woda ustabilizuje się i uspokoi, to ryby rozejdą się po korycie i będzie trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Za jakąś godzinke wybieram się na Odrę troszke porzucać :) A tak po za tym to mógł by mi ktoś ocenić mój zestaw do spinnu ? Bo nie chce zakładać tematu nowego :) Wędka: Mikado Taurus, długość- 2.70 , cw. 5-25. Kołowrotek: Dragon Viper RD 820 iT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniu394 z komsi komsa to różnie jedni mówią ze jest cała masa, jedni mówią że nie jest tak wiele, powiem sorki że na ty mówię, powiem tak ja jestem nad wodą dzień w dzień i jakoś ich nie ma tak żebym narzekał wieczorami też jakoś nie żebym je odczuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na Odrze w Gajkowie i ...

wygląda to nieciekawie:

główki i brzegi poobrywane, pełno naniesionego piachu. woda wysoka, rwie mocno i jest brązowa jeszcze. Na razie nie da sie w niej łowić :cry:

Tyle komarów to w życiu nie widziałem !!! Masakra, bez jakiegoś środka 5 minut nie da rady wytrzymać.... Był ktoś może ostatnio w Czernicy albo w Ratowicach ? Jaka tam sytuacja, bo gdzieś trzeba w końcu na na nockę uderzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek pełna lipa - wjechaliśmy od jednostki policji, siedliśmy przy tym murze od parkingu policyjnego. 2 leszcze wieczorem koło 40cm, jeden w nocy trochę mniejszy, 2 okonki i płotka. Gdyby nie show jakie odstawiał bolek pod wieczór i rano to byśmy się zanudzili - tłuk średnio co minute przez kilka godzin pod nogami na głębokości 50 cm :lol: Ogólnie woda mało klarowna i strasznie płytka.

Z rana przed odjazdem byliśmy jeszcze obczaić Odrę i główkę znajdującą się na terenie policyjnym tą pierwszą jak wpada kanał do Odry. Woda jeszcze mętna i dość wartka, poziom sprzed powodzi. Miejscówka zmieniona nie do poznania, kupa piachu śmieci i powalonych drzew a wśród tego wszystkiego ogromny leszek na oko 75 cm - trudno ocenić bo był już częściowo rozłożony dlatego też nie robiłem zdjęcia ale widok robił wrażenie bo nie często widzi się takie leszcze :shock:

20100622.th.jpg 20100622001.th.jpg 20100622002p.th.jpg

20100622003.th.jpg 20100622004.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem wczoraj z 2 kumplami na rybkach tyle, że pojechaliśmy na Rędzin a dokładnie na pierwszy zakręt za drugim zimowiskiem barek.

Porażka na całej linii. Ani nawet brania. 3 wędki z żywcem i 3 na białą rybę. siedzieliśmy 16-22. Po ok godzinie 18, kiedy wiatr lekko ucichł komary zaczęły tak wściekle atakować , że rozpaliliśmy ognisko które i tak de facto prawie nic nie dawało. Nawet nam grilla obsiadły bo był ciepły. Szkoda gadać.

Jutro wybieram się na Odrę ale na Kromera - stamtąd jeszcze nigdy o kiju nie wróciłem :D

Połamania !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. byłem rekreacyjnie w niedziele w Czernicy. godz 12-16, drobnica trochę podziubała, pickerem wyciągnąłem leszczyka ok 30cm. .

uciąg wody w normie - koszyka 15g miedzy główkami nie ściągało. przejrzystość 10cm. kocury płyną i owszem ale głównym nurtem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłem w niedziele na Rędzinie na spokojniejszej wodzie kolo śluzy. Woda niska i wmiare przejżysta ale jeśli chodzi o brania kompletna kaplica : kopletne 0 na pickera, na spławik prawie kompletne 0 nie licząc sumika i wzdręgi.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni z rzędu na kanale żeglugowym w okolicach Volvo. Totalna posucha. W poniedziałek brań praktycznie 0. Złowiłem jazgarza, okonka 10cm i podobnego leszczyka. Wczoraj częstotliwość brań podobna, ale tym razem trafiły się 2 płocie koło 24 cm. Straszna kicha się zrobiła na kanale :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem dziś w okolicy Blizanowic od 15 do 20 wyniki to jeden krąpik 30cm i jeden leszcz około 50cm. I jedna sztuka zerwana tylko nie wiem co? Rybka wzięła ze środka z nurtu na kawałek sera żółtego dwa razy wyskoczyła nad wode tak około 0,5 m kilka odjazdów i przypon 0,16 nie wytrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w okolicach mostu warszawskiego znajomi znajomych połapali amura i to z marszu. Wiem o dwóch sztukach 5 i 20 kg. Czekam na foty jak dostanę to potwierdze :wink:

Edit

Z łowcą osobiście nie rozmawiałem więc zdjęcie po korekcie

67fcadf3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebna jest pomoc kolegów z Wrocławia do wyłowienia z pewnego dzikiego stawiku, który jest kolo Policji, malych 20cm szczupaczkow, które przeżywają tam przyduche i weekendu upalnego nie przeżyją i wpuszczenia ich do Odry, niestety PSR rozklada rece. Czy ktoś z kolegów chciałby pomóc, ewentualnie do kogo się w takiej sprawie zgłosić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Booseib, szczytny cel ale radze dowiedzieć sie jak to będzie wyglądało formalno-prawnie bo w naszej pięknej Polsce Twój zapał i chęć pomocy może sie okazać wykroczeniem , niestety tak jest :( ja w weekend nie mam czasu ale napisz gdzie ten stawik i spróbuj cos zadziałac w kole przy Kazimierza Wielkiego

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.