Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, wasyl1968 napisał:

 . ps. spotkałem wędkarza chwila bajery a on mi mówi " ja pana znam pan jest z haczyka " niestety kolega nie był z forum ale bacznie obserwuje ( też zarybia) poczułem się jak celebryta 😵

Kolega jest z forum tylko mało  się udziela, a Ty łowisz ładnie i z przytupem.

Spotkanie  miłe i owocne w wymianę doświadczeń .Poznałem jedyny "słuszny kolor" i pokazałem swój "słuszny kolor". Brania  sporadyczne ale były. przynęta kajtek 2". To był pierwszy i przedostatni wypad  w tym roku {praca, praca, praca}. Jutro może powtórka.

Wszystkim z forum wszystkiego najlepszego i wielkich ryb w nadchodzącym roku.

pozdrawiam  Darek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

pozdrawiam 😁 i zapraszam na cygarete i na bąbelki 😉

10 minut temu, darekp napisał:

Kolega jest z forum tylko mało  się udziela, a Ty łowisz ładnie i z przytupem.

Spotkanie  miłe i owocne w wymianę doświadczeń .Poznałem jedyny "słuszny kolor" i pokazałem swój "słuszny kolor". Brania  sporadyczne ale były. przynęta kajtek 2". To był pierwszy i przedostatni wypad  w tym roku {praca, praca, praca}. Jutro może powtórka.

Wszystkim z forum wszystkiego najlepszego i wielkich ryb w nadchodzącym roku.

pozdrawiam  Darek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ventus napisał:

Nie mogę !!!

Czy dwunastolatki też namawiasz na sex, bo do starszych nie masz szczęścia

Kiedyś na tym forum był taki zwyczaj, że zdjęć ryb niemiarowych nie wstawiało się, a teraz zrobiło się to nagminne. Jak nie potrafię złapać ryby miarowej to nic nie wstawiam. Życzę szczęśliwego Nowego Roku i by się marka nam nie chowała poniżej 50 cm :P

Trochę się rozpędziłeś Krzysztof chcesz zwrócić uwagę to zwróć ale w mniej ordynarny sposób. 

Uważaj bo Cię ktoś zakabluje gdzie trzeba jak Ci tak te 12 latki po głowie chodzą!..... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz ściągałem ciuchy w tym sezonie tak ciepło 😁 i super , nad wodą gęsto od wędkujących , okazało się jednak że kolega darek też jest z forum , dzisiaj zdecydowanie miał lepsze efekty , u mnie za to dzień sandacza 3 szt. wyciągnięte ale w sumie wymiaru nie miały 😉 ale cieszy fakt że małolaty są to może dorosną do konkretnych rozmiarów 😁 Najlepszego w nowym roku , połamania kiji ( byle nie na kolanie 😁) i owocnych spotkań nad wodą pozdrawiam Bogdan

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admin chyba zapadł w sen zimowy bo nie reaguje na te wszystkie fotki najpierw mały sandaczyk, później dorszyk  na końcu szczupaczek . Pozostało kilka gatunków którymi można pochwalić się w kończącym się roku 2017

Bolenik niestety zabrakło parę cm do wymiaru, ale co tam

image.jpg

a mogłoby być tak

image.jpg

okonki też się zdarzały

image.jpg

ale przecież gdyby były takie...

image.jpg

a gdy nic nie mogę złapać to zdarzają się przecież przyłowy którymi też się można pochwalić

image.jpg

;) Grzesiu nie strasz mnie tylko wyczyść swój komputer. W moim wieku to i 25-latka jest dzieckiem, a do dzieci nie mam ciągot

Admina proszę o wyczyszczenie tych głupich postów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Marienty napisał:

Panowie! Gratuluję bywającym nad wodą!

Dzisiaj zaliczyłem wypad sezonu… Na ryby wybrałem się późno bo po 9:00.  Zaczęło się bardzo słabo bo przez 2h złowiłem zaledwie 5 okoni w rozmiarze przedszkolnym (jak by to kolega wasyl1969 powiedział). Nic nie zapowiadało, że może się coś ruszyć więc zdecydowałem, że zmienię miejscówkę. Po dotarciu na miejsce i rozłożeniu wędki oddaję siedem rzutów i wyjmuję siedem niebrzydkich okoni. Eldorado! Rekordów nie było ale niewymiarowych też nie. Największy tego dnia 24cm a ilościowo meeega dobrze. 

 

 

20171230_114650.thumb.jpg.c8aea5db40fb3e27dc6b22107877182d.jpg

Zmiana miejscówki. Na końcu zestawu 2” kajtek w kolorze czereśni. Zarzut, opad i jest puknięcie. Zacinam w tępo i czuje fajny opór. Krótka walka i jest!!!!!

 

Proszę Państwa! Fanfary!!! Mój PIERWSZY w życiu wymiarowy sandacz!!!

 

 

20171230_122831.thumb.jpg.2331e51fd3ed972063317cc18b06c967.jpg

20171230_123048.thumb.jpg.edc28cd4074d19f2d2b9d4b851c17f48.jpg

Całe 54cm szczęścia! Tylko się nie śmiejcie!

Więcej jak dekada wędkowania. Setki godzin z nastawieniem na tego drapieżnika. Wypady w dzień i w nocy. Różne metody itd. Zastanawiałem się czy mam śmiać się czy płakać hehe.

 

Mija kolejne 15 minut a ja na końcu zestawu czuję tępy opór ale wiem, że to ryba. Zestaw delikatny, okoniowy więc nie robiłem sobie nadziei, że uda mi się to coś doholować. W pierwszej chwili pomyślałem, że to leszcz podpięty za kapotę. Długo musiałem czekać aż mi się rybka pokazała… Miałem wielkie szczęście i chwilę potrwało zanim podebrałem tego kolosa. Równe 80cm, co jest moją nową życiówką. Był to prawdziwy test dla kijka 0,5-5g i pletki 0,08.

 

 

20171230_124427.thumb.jpg.c47e55a399df2402e2aba378702a37ac.jpg

20171230_124607.thumb.jpg.da124d99cfd13ccab8a27c2915dcf984.jpg

To był dobry sezon. Dzisiaj życiówka sandacza (hehe) oraz szczupaka a z początku sezonu jeszcze kleń 61cm. Mogę umierać :wink:

 

 

 

 

Gratulacje pięknych wyników. Czy to kijek Favorite?? Jak tak to jak się spisuję i jak długość?? Bo przymierzam się :) do niego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof ja Cię nie strasze i tak by to nic nie dało! 

Najpierw się czepiasz a później sam dowalasz do pieca! 

Gdzie tu logika?  

Masz jakieś kompleksy? 

Nie dodajesz żadnej motywującej treści, tylko jak zwykle się czepiasz lub pouczasz.

😕......... 

A od mojego komputera się odczep i trochę się nad sobą zastanów. 

Masz potrzebę  rozpętania jakiejś awantury? 

Nie odpisuj już na mojego posta. Co byś chciał napisać zachowaj dla Siebie....!!! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, carloss83 napisał:

Gratulacje pięknych wyników. Czy to kijek Favorite?? Jak tak to jak się spisuję i jak długość?? Bo przymierzam się :) do niego!

Tak, to Favorite White Bird 219cm, 0,5-5g. Spisuje się genialnie. Dzisiaj przeszedł kolejny test... ale to tym za chwilę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem sobie podarować tego Sylwestra i dzisiaj też wyskoczyłem z kolegą za okoniem. Przy pomocy dużej dozy szczęścia końcówka sezonu jest z przytupem!

Dzisiejszym przyłowem na zestaw okoniowy okazał się piękny karaś! Znowu życiówka! Całe 39cm. Walczył pięknie! Zaczepiony za samą skórkę. Zaatakował kajtka 2" na główce 2g. Branie w opadzie.

20171231_091735.thumb.jpg.31d807a53f83aa780cd99d6c0572a250.jpg20171231_091821.thumb.jpg.7aeb9ab78b978789476ba1eba75ce54b.jpg

 Był ze mną kolega więc udało się uwiecznić filetowanie.

Panowie! Samych sukcesów w 2018! Tych wędkarskich również!

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Marienty napisał:

Nie mogłem sobie podarować tego Sylwestra i dzisiaj też wyskoczyłem z kolegą za okoniem. Przy pomocy dużej dozy szczęścia końcówka sezonu jest z przytupem!

Dzisiejszym przyłowem na zestaw okoniowy okazał się piękny karaś! Znowu życiówka! Całe 39cm. Walczył pięknie! Zaczepiony za samą skórkę. Zaatakował kajtka 2" na główce 2g. Branie w opadzie.

20171231_091735.thumb.jpg.31d807a53f83aa780cd99d6c0572a250.jpg20171231_091821.thumb.jpg.7aeb9ab78b978789476ba1eba75ce54b.jpg

 Był ze mną kolega więc udało się uwiecznić filetowanie.

Panowie! Samych sukcesów w 2018! Tych wędkarskich również!

Finisz z przytupem gratuluję!!! 

Obyś nie wyczerpał tych życiowych wypadów na cały przyszły rok! 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z PZW Wrocław, mam 2 pytania, bo doszły mnie słuchy, że w Waszym okręgu zniesiono okres ochronny bolenia (sic!)

1) Czy to prawda bo słyszałem to od kolegi, więc średnio sprawdzone info?

2) Jaka jest argumentacja? Czy w PZW nie wiedzą, że boleń się trze w okresie w którym ma normalnie okres ochronny? Co na to ichtiolodzy w PZW? WTF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda okres ochronny zniesiony plus obniżony wymiar okonia z 18cm na 15cm. Argumentacja jaka by nie była to i tak jest to nie zrozumiałe w żadnym stopniu. Najgorsze jest to ze teraz będą chodzić i walić wszelakiej maści woblerami niby na bolenia i wszystkie 

" przyłowy" typu szczupak sandacz będą beretowane. już od stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michalvcf napisał:

Tak, to prawda okres ochronny zniesiony plus obniżony wymiar okonia z 18cm na 15cm. Argumentacja jaka by nie była to i tak jest to nie zrozumiałe w żadnym stopniu. Najgorsze jest to ze teraz będą chodzić i walić wszelakiej maści woblerami niby na bolenia i wszystkie 

" przyłowy" typu szczupak sandacz będą beretowane. już od stycznia.

i to na tarle. Szczerze współczuję, ale nie rozumiem jak to jest możliwe. PZW samo się dobija. Sandacz na gniazdach zostanie zdziesiątkowany :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepojęta jest ta umiejętność okręgu wrocławskiego PZW do podejmowania idiotycznych decyzji.

Był sobie odcinek "złów i wypuść" na Kanale Powodziowym - zlikwidowano, bo lobby mięsnych dziadków było na tyle silne, że te 5km wody z fajnym rybostanem było niczym sól w oku. Teraz przeszkadza stado boleni, które trzeba wymłócić do dna, bo przecież nie może być zbyt atrakcyjnie. Na Bystrzycy skrócono odcinek C&R i zezwolono poza nim na zabieranie 3 szt. pstrągów i lipieni. Jeszcze nie zdążyły dobrze urosnąć po zarybieniach a już można walić je w łeb.

Kiedyś jeden z kandydatów na pierwszego obywatela RP, w kampanii wyborczej obiecywał, że nie będzie niczego. No to mamy powolną realizację takich obietnic na wodach PZW Wrocław.

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj trzy godziny w nowym roku , coś się działo ale tylko palczaki 😠 plus jeden przyłów sandacz 😁 no bydle miało może z 15 centów 😁 ale cieszy , i daje nadzieję, niestety napotkałem też " kormorany " i teksty że " do octu się nada " jutro zmiana miejscówki , warunki podobne tylko że szerzej 😁

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O bolenia ja bym się nie bał. Ryba na tyle ostrożna że nie każdy potrafi ją złowić więc zlikwidowanie okresu ochronnego nie wiele powinno zmienić. Dużo gorsze jest natomiast "nieoficjalne przyzwolenie" na spinningowanie ciężkimi przynętami praktycznie od 1 stycznia i przez cały okres ochronny dla szczupaka. Całe stada nieetycznych wędkarzy ruszą bombardować wodę bo przecież oni tylko "na bolenie" się wybrali. To nic że na powolną obrotówkę wolno ciągnięte przy brzegu czy trzcinach (czyli tam gdzie szczupak siedzi) ............oni łowią bolenie, nawet w zbiornikach gdzie nikt nigdy bolenia nie widział. Żenada , ten cały PZW powinien być już dawno zreformowany lub rozwiązany całkowicie. 

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę że Twój Favorit ma co robić!! GRATULACJE !!! 👏🖒mój też już w tym roku troszkę popracował  a jutro lecimy z kolegą na okonie te "grube" 😆😂dam znać co się udało chwycić. 

Jeśli pogoda w miarę się nie zmieni to pokaże wam kilka zimowych jazi moze w poniedziałek 😎bo są 💪

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.