Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Witam. Byłem dzisiaj nad Odra koło mostów warszawskich i jestem bardzo zadowolony. :mrgreen: 10 leszczy w ciagu 2,5 godziny. Było też paru wędkarzy obok mnie i każdy coś co chwilę łapał. Uważam ten dzień za udany :razz:

Koło mostu to pojęcie względne :) Na co brały i jaki był uciąg Odry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin26Wro, Uciąg Odry był dość duży ( miałem koszyczek 50g i ściągało) dlatego rzucałem zestaw przed głównym nurtem ( i to właśnie blisko brzegu było więcej brań ). Siedziałem obok drewnianej tamy od strony mostów warszawskich. Na haczyk nr 12 zakładałem 3 białe i 1 pinkę i to chyba tyle :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartek1395 a gdzie siedziałeś przed czy za jazem zapałkowym (to ta drewniana tama) zamknęli już go całkowicie?? bo widziałem ze ostatnio zamykali , niedaleko warszawskiego na kanale znajomy złapał ostatnio wzdręgę 1kg piękna ryba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie siedziałeś przed czy za jazem zapałkowym (to ta drewniana tama)
To zależy z której strony byś patrzył :wink: Jeśli stanąłbyś na moście warszawskim to przed.
zamknęli już go całkowicie?? bo widziałem ze ostatnio zamykali

Tak zamykali go lecz nie do końca. Zostały 4 lub 5 "przerw" w tamie.

niedaleko warszawskiego na kanale znajomy złapał ostatnio wzdręgę 1kg piękna ryba
No to gratuluję, rzeczywiście piękna musiała być :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin26Wro, Uciąg Odry był dość duży ( miałem koszyczek 50g i ściągało) dlatego rzucałem zestaw przed głównym nurtem ( i to właśnie blisko brzegu było więcej brań ). Siedziałem obok drewnianej tamy od strony mostów warszawskich. Na haczyk nr 12 zakładałem 3 białe i 1 pinkę i to chyba tyle :wink:

Pomyliłem mosty :) Warszawski-Grunwaldzki... :D Dzięki za info ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś na weekend ? My bylismy w niedzielę i musielismy przynieść się na zimowisko bo na Odrze był takie mocny uciąg że nie było sensu rzucać - mocny uciąg + mnustwo syfu, ktory czepiał sie żyłki definintywnie wykluczał tego dnia łapanie...Był ktoś po niedzieli ? Dalej tak ciągnie ? Mielismy od poniedziałku zacząć sypać pod weekend majowy ale narazie nie ma sensu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sobotę na Odrze, na ujściu kanału żeglugowego (zaraz za mostem kolejowym, za mostem Warszawskim). Woda podnosiła się z godziny na godzinę i rzeczywiście wyglądała jak zupa - "cosienawiniak" (czyt. "co się nawinie to do gara"). Cały dzień łowienia 06-18 i baaardzo słaby wynik jak na 6 wędek (3 osoby).

Dzisiaj byłem nad Odrą i woda znacznie opadła i zrobiła się klarowniejsza.

Moim skromnym zdaniem można już sypać.

Połamania kija !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobotę miałem zawody na Barkach przy moście Milenijnym. 4 godziny łowienia i kilka puknięć było. Udało mi się 1 Leszcze 60 dkg złowić na 5 pinek na haczyku 12, przypon 0,14. łowiłem z gruntu z koszyczkiem zanętowym.

Wczoraj i dzisiaj byłem na żeglugowym koło Polmosu. Niestety nawet 1 pyknięcia nie było na 2 wędkach :/ Szkoda, bo w piątek i w sobotę coś się działo i udało mi się złowić pojedyncze sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin26Wro napisał/a:

Musimy się uzbroić w cierpliwość

Dużą cierpliwość :wink::lol:

niech jeszcze się zaczną deszcze, to normalne łowienie będzie dopiero w sierpiniu :wink::twisted:

W sobotę i poniedziełek byłem poniżej Wrocławia, ciężko znaleźć miejsce gdzie nie ciągnie tak mocno. O trawie i innym płynącym badziewiu nie wspomne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz przy takim ciągu to ryby trzeba chyba szukać na kanałach i zatoczkach typu "barki" widziałem ze wpuścili wodę do kanału chyba ,miejskiego z tyłu leclerka czy łowił tam ktoś z efektami jak tak to może opisze swoje doświadczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja obiecałem ojcu że jutro pojedziemy gdzieś na odre a tu lipa z tym uciągiem :neutral: Pojechałbym na zimowisko I albo II ale jakoś nie jestem do nich przekonany - siedziałem raz i same marne byczki - dzieje się tam coś w ogole ? Jak nie to pojedziemy do Głoski na starorzecze, na starą sprawdzoną miejscówkę spinningową - pamiętam że pierwszy wypad w tamto miejsce ze 3 lata temu przyniósł mi pięknego sandacza i chwile później przy brzegu zerwałem szczupaka ocenionego na 90 cm więc może i debiut z feederam w tymn miejscu bedzie udany :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie ma sensu sie wybierac na ryby przy leclerku na tym kanale tam 2-3 tyg temu nie bylo wogole wody i ryba stamtad ktora przezyla to juz dawno weszla do odry, jedynie co tam moze byc to male karlowate byczki, pozatym to watpie by sie cos uchowalo chyba ze z odry cos weszlo ale to watpliwe raczej niewielka ilosc ryby bo tam plytko i sam mul.

Co do uciągu Odry to przeciez sa zatoczki przy glowkach na ktorych napewno bierze biala ryba i nie tylko, nie mowiac o kanalach, barkach itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.